387 87 11 11
Víc než nemocnice.

Aktuality

...
Českobudějovická nemocnice nacvičí evakuaci z důvodu požáru

Ve čtvrtek 30. května se bude v prostorách pavilonu K – Perinatologické centrum konat taktické cvičení likvidace požáru s následnou evakuací.

29. 05. 2024

...
Světoznámý neurochirurg Dr. David Langer navštívil českobudějovickou nemocnici

Americký neurochirurg Dr. David Langer patří ke světové špičce v neurochirurgii. Je přednostou a zakladatelem neurochirurgické kliniky v Lenox Hill Hospital v New Yorku a profesorem na Zucker School of Medicine Hofstra/Northwell. Je považován za experta na léčbu mozkových výdutí. Na svém kontě má také řadu prvenství, mimo jiné zavedl jako první do praxe operační exoskop. Výjimečný je i fakt, že o něm společnost Netflix natočila dokumentární seriál Lenox Hill. Do českobudějovické nemocnice přijel na pozvání primáře Neurochirurgického oddělení doc. MUDr. Jiřího Fiedlera, Ph.D., MBA. „S doktorem Langerem se známe téměř 20 let. Je pro mne velkou radostí a osobní ctí, že se nás rozhodl navštívit. Jeho program jsme zahájili workshopem na preparátech s nástřikem cév, který jsme pořádali na Anatomickém ústavu LF MU Brno. Dále následoval již tradiční mikrochirurgický workshop, který se tentokrát konal ve Fakultní nemocnici v Plzni. Dalším bodem jeho návštěvy byla českobudějovická nemocnice. Spolu s ředitelem chirurgických oborů MUDr. Alešem Petříkem , Ph.D., navštívil komplex Centrálních operačních sálů a Centrální sterilizace. Jsem velmi rád, že se Dr. Langer zúčastnil v roli diváka také operace krční tepny, kterou jsem prováděl,“ uvedl prim. doc. MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D., MBA. Neurochirurgické oddělení je velmi úspěšné v operaci krčních a mozkových tepen. Celkem provedli již 3000 těchto operací. Učit se jejich techniků přijíždějí stážisté z celého světa. „Na podzim by k nám měli na základě dohody s Dr. Langerem přiletět i lékaři z New Yorku“, dodal primář Neurochirurgického oddělení doc. MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D., MBA. Dr. Langera přivítala v naší nemocnici ředitelka úseku komunikace a péče o zaměstnance Bc. Iva Nováková, MBA. „Dr. Langer je profesně i lidsky nesmírně inspirující osobnost. Jsem ráda, že přijal pozvání do naší nemocnice a že si v rámci nabitého programu našel čas i na rozhovor, který uveřejníme v Nemocničním zpravodaji.“

27. 05. 2024

...
Novinka pro nastávající maminky

Gynekologicko-porodnické oddělení českobudějovické nemocnice nově nabízí budoucím maminkám zařízení Multitrack.

24. 05. 2024

...
Pozvánka na XXIII. jihočeské Timrovy dny

Oční oddělení českobudějovické nemocnice si vás dovoluje pozvat na XXIII. jihočeské Timrovy dny, pořádané 23. – 24. 5. 2024 v hotelu Clarion v Českých Budějovicích.

20. 05. 2024

...
Nemocnice České Budějovice cvičila simulovaný útok aktivního střelce

V úterý 14. 5. se v pavilonu T1 uskutečnilo cvičení spočívající v simulovaném útoku aktivního střelce

15. 05. 2024

...
Pozvánka na Den mrtvice dne 22. 5. 2024

Ve vstupním terminálu nemocnice proběhne dne 22. 5. 2024 od 9:00 do 12:00 hodin Den mrtvice zaměřený na prevenci a léčbu mozkové mrtvice. Vedle přednášek bude probíhat poradenství ze stan odborníků i ultrazvukové měření.

09. 05. 2024

...
Nemocniční zpravodaj DUBEN 2024

V dubnovém čísle se generální ředitel MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D., ohlíží za významnými událostmi svého prvního funkčního období. Emeritní primář Oddělení nukleární medicíny a bývalý ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Šabata shrnuje v rozhovoru svoji více jak padesátiletou kariéru v českobudějovické nemocnici. Proč si mám nechat „řezat“ do zdravého těla? - tak začíná speciál věnovaný genetické mutaci BRCA, která zejména u žen výrazně zvyšuje riziko vzniku nádorového onemocnění. V tradiční rubrice Představujeme vám přiblížíme fungování multidisciplinárního GIT týmu, který pečuje o pacienty s onkologickým onemocněním trávícího traktu. A samozřejmě nechybí spousta dalšího zajímavého čtení.

30. 04. 2024

...
Kožní oddělení se připojí k Evropskému dni melanomu

Lékaři Kožního oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. se připojí dne 6. 5. 2024 k Evropskému dni melanomu. V ambulancích budou vyšetřovat znaménka zaregistrovaným zájemcům.

25. 04. 2024

...
Pozvánka na XXIX. jihočeské ORL dny

Oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku českobudějovické nemocnice si vás dovoluje pozvat na XXIX. jihočeské ORL dny

19. 04. 2024

...
Neurologické oddělení jde příkladem v péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou

"Za výjimečnými výsledky, hledejte výjimečné vedení," začíná článek nového vydání magazínu Angels Initiative, na jehož titulní straně stojí tým Neurologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.

12. 04. 2024

...
Výběrové řízení na obsazení pozice primáře Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie

Předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice primáře Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie.

09. 04. 2024

...
NOVĚ!!! Až 1 mil. Kč pro nové lékaře Interního oddělení

Zdvojnásobili jsme náborový příspěvek pro lékaře Interního oddělení. Staňte se členem týmu Nemocnice České Budějovice

08. 04. 2024

...
Nemocniční zpravodaj BŘEZEN 2024

Titulní strana a úvod březnového Nemocničního zpravodaje jsou věnovány uctění památky prof. MUDr. Miloše Velemínského, CSc., který stál u zrodu neonatologie v České republice. V tomto čísle se dočtete také o úspěchu Gynekologicko-porodnického oddělení, o práci biomedicínských inženýrů, nebo radiologického fyzika. Představujeme vám také členy Urologického multidisciplinárního týmu, který se věnuje pacientům s diagnózou zhoubného nádorového onemocnění urogenitálního systému. Jak se dívá na českou neurochirurgii zahraniční stážista se dočtete v rozhovoru na str. 27 a nechybí ani další zajímavosti ze světa medicíny nebo z dění v naší nemocnici.

28. 03. 2024

...
Stanice dárců krve ve čtvrtek 28. 3. v omezeném režimu

Dovolujeme si Vám oznámit, že na Stanici dárců krve bude ve čtvrtek 28. 3. z provozních důvodů možný pouze dopolední odběr, tj. od 6.30 do 11.00 hod. Děkujeme za pochopení.

26. 03. 2024

...
Touškův den jihočeského Kardiocentra

Touškův den jihočeského Kardiocentra se uskutečnil dne 21. 3. 2024 tradičně v Townshend International School na Hluboké nad Vltavou

25. 03. 2024

...
Zemřel profesor MUDr. Miloš Velemínský, CSc., který stál u zrodu Neonatologie v České republice

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že 16. 3. 2024 zemřel profesor MUDr. Miloš Velemínský, CSc., který stál u zrodu Neonatologie v České republice Profesor Miloš Velemínský se narodil 14. 8. 1936 v rodině třeboňského zvěrolékaře. Promoval v roce 1960 na Fakultě dětského lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Po několikaletém působení na Dětském oddělení jindřichohradecké nemocnice nastoupil v roce 1969 jako ordinář na Dětské oddělení krajské nemocnice v Českých Budějovicích, kde později 13 let působil jako primář Neonatologického oddělení.

18. 03. 2024

...
Nemocnice České Budějovice obhájila statut Onkogynekologického centra

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. obhájilo statut centra vysoce specializované Onkogynekologické péče.

15. 03. 2024

...
Pozvánka na Budějovice gastroenterologické - 18. 4. 2024

Rádi bychom vás pozvali na letošní ročník odborné konference Budějovice gastroenterologické, která se koná 18. 4. 2024 v Clarion Congress hotelu v Českých Budějovicích. Podrobnější informace, včetně programu, naleznete na webových stránkách akce: https://budejovicegastro.cz/. Přestože se jedná o konferenci gastroenterologickou, vítáni jsou i zájemci z jakéhokoli jiného medicínského oboru. Těšíme se na vás ve čtvrtek 18. 4. 2024 v budějovickém Clarionu!

13. 03. 2024

...
Řady docentů v českobudějovické nemocnici rozšířil prim. MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D., MHA

Primář Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D., MHA byl jmenován docentem pro obor gynekologie a porodnictví.

07. 03. 2024

...
Nemocniční zpravodaj ÚNOR 2024

Titulní strana únorového zpravodaje patří nové primářce Oddělení následné péče 2 MUDr. Michaele Zatloukalové, která v rozhovoru vysvětluje, v čem je péče o geriatrické pacienty specifická. Primář Gynekologicko-porodnického oddělení doc. MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D., MHA, rozšířil řady docentů v naší nemocnici. V rozhovoru vám představíme závěry jeho dlouholetého výzkumu zaměřeného na těhotenství a vybraná rizika spojená se znečištěním ovzduší, které byly podkladem pro jeho habilitační práci. Přiblížíme vám také fungování mammárního týmu českobudějovické nemocnice. V lexikonu zdraví pak naleznete přehled ve vodě rozpustných vitamínů. A samozřejmě nechybí další zajímavosti z nemocnice a světa medicíny.

29. 02. 2024

...
Kurz Onemocnění temporomandibulárního kloubu odstartoval kongresovou sezónu

Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie uspořádalo ve dnech 16.-17. února v českobudějovickém hotelu Clarion kurz zaměřený na onemocnění čelistního kloubu. Vysoká odborná úroveň programu přilákala na 160 účastníků ze širokého spektra lékařských i nelékařských profesí.

22. 02. 2024

...
Dětské oddělení zazářilo zlatou barvou na podporu dětských onkologických pacientů

Nemocnice České Budějovice, a.s. se letos poprvé připojila k celonárodním "Dnům dětské onkologie" symbolickým nasvícením pavilonu Dětského oddělení.

15. 02. 2024

...
S platností od 2. 2. 2024
Omezení návštěv v Nemocnici České Budějovice

S platností od 2. 2. 2024
Omezení návštěv v Nemocnici České Budějovice

02. 02. 2024

...
Výběrové řízení na obsazení pozice primáře Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie

Předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice primáře Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie.

31. 01. 2024

...
Výběrové řízení na obsazení pozice primáře Patologického oddělení

Předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice primáře Patologického oddělení

31. 01. 2024

...
Nemocniční zpravodaj LEDEN 2024

Titulní strana patří nové vedoucí lékařce Ambulance lékařské genetiky MUDr. Zuzaně Šimkové. V rozhovoru uvnitř čísla rozkrývá taje a možnosti lékařské genetiky. Za svou dlouholetou zkušeností na pozici vrchní sestry se ohlíží Bc. Jana Štěpánová, MSc., z Anestesteziologicko-resuscitačního oddělení. Další zajímavou osobností je pak americký neurochirurg Bernard Bendok, MD, který nám poskytl inspirativní rozhovor o konceptech ovlivňující úspěch a osobní spokojenost. A jako již tradičně vám přinášíme novinky z domácích i zahraničních vzdělávacích akcí. Děkujeme, že nás čtete i v novém roce 2024.

30. 01. 2024

...
Harmonogram vzdělávacích akcí pořádaných Nemocnicí České Budějovice, a.s. v roce 2024

Nemocnice České Budějovice, a.s. pořádá každoročně řadu významných vzdělávacích akcí za účasti předních českých i zahraničních odborníků.

24. 01. 2024

...
Nemocnice České Budějovice se setkala se studenty na pracovním veletrhu Medidays 2024

Dne 19. 1. 2024 jsme v rámci pracovního veletrhu MEDIDAYS prezentovali pracovní příležitosti v naší nemocnici budoucím lékařům a farmaceutům. 

22. 01. 2024

...
STIPENDIJNÍ PROGRAM Nemocnice České Budějovice

STIPENDIJNÍ PROGRAM Nemocnice České Budějovice, a.s je určen zájemcům z řad studentů vyšších odborných škol, vybraných fakult vysokých škol a lékařských fakult. 

19. 01. 2024

...
Změny ve vedení ONP 2 a Ambulance lékařské genetiky

Od 1. ledna 2024 došlo ke změnám ve vedení Oddělení následné péče 2 a Ambulance lékařské genetiky. Novou primářkou Oddělení následné péče 2 byla jmenována MUDr. Michaela Zatloukalová. Ambulanci lékařské genetiky nově vede MUDr. Zuzana Šimková.

18. 01. 2024

...
Lékaři z Neurologického oddělení nacvičovali péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou

Pacienti s cévní mozkovou příhodou tvoří velkou část nemocných, o které se starají lékaři Neurologického oddělení. I z tohoto důvodu se konal nácvik péče o pacienta s touto diagnózou.

12. 01. 2024

...
Nemocniční zpravodaj PROSINEC 2023

Titulní strana prosincového čísla patří dlouholetému primáři Oddělení následní péče 2 MUDr. Pavlu Dohnalovi. V bilančním rozhovoru se mimo jiné ohlíží za svou kariérou a přibližuje složitost péče o dlouhodobě nemocné. Seriál Představujeme uzavírá Oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie. Dozvíte se nejen o vlastní činnosti oddělení, ale i řadu užitečných informací o hygieně a očkování.

07. 01. 2024

...
Tříkrálové požehnání v terminálu nemocnice

V pátek 5. ledna v 9:00 hodin proběhlo již tradiční tříkrálové požehnání v terminálu nemocnice.

05. 01. 2024

...
Zubní pohotovost se přestěhovala z prostor českobudějovické nemocnice

S účinností od 1. 1. 2024 se změnily prostory pro zajištění pohotovostní služby zubních lékařů. 

02. 01. 2024

...
Provozní doba lékárny ve vstupním terminálu nemocnice o vánočních svátcích 

Informace o provozní době a lékárenské pohotovosti o vánočních svátcích v lékárně Nemocnice České Budějovice, a.s.

20. 12. 2023

...
PF 2024

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024 Vám přeje Nemocnice České Budějovice, a.s.

19. 12. 2023

...
Kongresovou činnost roku 2023 uzavřel diabetologický a rehabilitační den

Kongresovou činnost tohoto roku uzavřel v minulém týdnu jubilejní XXX. Jihočeský diabetologický den a III. Jihočeský rehabilitační den.

13. 12. 2023

...
Novinka v robotické operativě plicních nádorů v českobudějovické nemocnici

Hrudní chirurgové Nemocnice České Budějovice, a.s. operovali poprvé pacienty s plicními nádory pomocí ROBOTICKÉHO SYSTÉMU Da Vinci X.

07. 12. 2023

...
Sněhová nadílka v areálu nemocnice

Poděkování zaměstnancům Oddělení obslužných činností - správy budov za údržbu areálu v této mimořádné situaci.

07. 12. 2023

...
Prodejní výstava výrobků našich pacientů

Přijďte se spolu s námi potěšit krásnými výtvory z keramiky pacientů hospitalizovaných na Psychiatrickém a Dětském oddělení

04. 12. 2023

...
Nemocniční zpravodaj LISTOPAD 2023

Listopadová titulka patří dlouholeté vedoucí lékařce Ambulance lékařské genetiky MUDr. Evě Kantorové. V rozhovoru přibližuje, čím ji genetika zaujala, i své další plány. Více o Ambulanci lékařské genetiky se dozvíte v rubrice Představujeme.  Představíme vám také nové přístrojové vybavení a publikační úspěchy našich lékařů.  Naši zdravotníci přináší opět spoustu zajímavých informací ze vzdělávacích akcí. Mimojiné i rozhovor s neurochirurgem a profesorem na Harvardské univerzitě Christopherem S. Ogilvym, MD. Listopad patří tradičně patří tématu antibiotické rezistence. I letos jsme proto požádali o rozhovor vedoucího lékaře Antibiotického střediska MUDr. Davida Šůse.  Celé číslo naleznete zde.  Děkujeme, že nás čtete. 

03. 12. 2023

...
Provoz Nemocnice České Budějovice od 1. 12. 2023

Českým zdravotnictvím a veřejným prostorem rezonuje akce Lékaři jsou jenom lidi iniciovaná Sekcí mladých lékařů České lékařské komory. 

30. 11. 2023

...
Pohotovostní příplatek během noční pohotovosti v lékárně Nemocnice České Budějovice

S platností od 1. prosince bude stejně jako v dalších nemocničních lékárnách v České republice účtován v lékárně Nemocnice České Budějovice, a.s. nevratný pohotovostní příplatek, a to ve výši 90 Kč vč. DPH

29. 11. 2023

...
Nový přístroj na Chirurgickém oddělení urychluje a zpřesňuje léčení nádoru prsu již v průběhu operace

Nově zakoupený přístroj Mozart umožňuje diagnostiku nádorů prsu již v průběhu operace. Díky němu mohou chirurgové zpřesnit množství odebrané tkáně a eliminovat zásah do zdravé tkáně.

20. 11. 2023

...
Kniha Kardiovaskulární a hrudní chirurgie získala ocenění za nejlepší monografii roku 2022

Výbor České společnosti kardiovaskulární chirurgie ocenil práci doc. MUDr. Vojtěcha Kurfirsta, Ph.D. a kolektivu - Kardiovaskulární a hrudní chirurgie jako nejlepší monografii za rok 2022.

15. 11. 2023

...
Významné regionální společnosti Madeta, a.s. a GW JIHOTRANS, a.s. darovaly českobudějovické nemocnici dva sanitní vozy v celkové hodnotě 3,2mil. korun

Ve čtvrtek 9. listopadu předali generální ředitelé dvou významných regionálních společností Madeta, a.s. a GW JIHOTRANS, a.s. předsedovi představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. dva sanitní vozy v celkové hodnotě 3,2 milionu korun.

09. 11. 2023

...
Oddělení ARO převzalo ocenění za náročnou spolupráci na transplantačním programu

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. pod vedením prim. MUDr. Richarda Tesaříka převzalo dne 3. 11. 2023 ocenění za dlouhodobou, náročnou a vynikající spolupráci na dárcovském, a tedy i transplantačním programu. 

08. 11. 2023

...
Nemocniční zpravodaj ŘÍJEN 2023

Říjnové číslo otevírá úvodník předsedy představenstva MUDr. Ing. Michala Šnorka, Ph.D., ve kterém nabízí svou úvahu o profesní motivaci a očekáváních nejen v medicíně. Tradiční rubrika Představujeme vás provede Onkologickým oddělením. Primář Gastroenterologického oddělení doc. MUDr. Martin Bortlík, Ph.D., vám přiblíží fungování centra digestivní endoskopie. Zavedeme vás také do nově vzniklé rehabilitační zahrady. Domácí lékař vám poradí jak na bolesti zad, nutriční terapeutka vám blíže představí formy výživy. A samozřejmě jako vždy nechybí informace z kongresů a další zajímavé čtení. Děkujeme, že nás čtete.

31. 10. 2023

...
Den péče o dítě od narození do tří let

Den, ve kterém se dozvíte jak pečovat o ty nejmenší Připravili jsme pro vás pestrý program, ve kterém se dozvíte, jak pečovat o děti od narození do tří let. Dozvíte se jaká výživa je ta správná. Poradíme Vám s kojením, ukážeme Vám správné techniky kojení a představíme Banku mateřského mléka. Dále se dozvíte, jak o miminko pečovat a co dělat, abyste podpořili jeho správný fyziologický vývoj.

30. 10. 2023

...
Rehabilitační zahrada nově v areálu českobudějovické nemocnice

Českobudějovická nemocnice v letošním roce vybudovala rehabilitační a terapeutickou zahradu pro pacienty Rehabilitačního oddělení. Rehabilitační zahrada slouží především jako aktivizační prostředek pro lidi s omezenou mobilitou. Pro realizaci tohoto projektu byl zvolen prostor v těsné blízkosti pavilonu T, kde sídlí právě Rehabilitační oddělení.

17. 10. 2023

...
Proběhl X. ročník kongresu Budějovice kazuistické

Dne 10. 10. 2023 proběhl již po desáté kongres Budějovice kazuistické, který se těší obrovskému zájmu mezi lékaři i nelékařskými profesemi.

10. 10. 2023

...
Denní stacionář nabízí v rámci léčby psychosociální rehabilitaci a psychoterapii

Psychiatrické oddělení poskytuje komplexní služby pro pacienty s širokým spektrem psychických poruch. Nedílnou součástí léčby jsou mimo jiné i psychosociální rehabilitace a psychoterapie, které probíhají v rámci denního stacionáře.

02. 10. 2023

...
Nemocniční zpravodaj ZÁŘÍ 2023

Po prázdninové pauze vám opět přinášíme novinky z českobudějovické nemocnice. V zářijovém čísle vám představíme Oddělení pracovního lékařství. Nabízíme rozhovor s výraznou postavou českobudějovické ortopedie MUDr. Janou Eiseltovou a začínající neurochirurgyní MUDr. Barborou Musilovou. MUDr. Jiří Smrž přibližuje, jak probíhal nácvik péče o pacienty ze simulované havárie letadel na letišti v Plané. Zavedeme vás též do Denního stacionáře Psychiatrického oddělení. A jako vždy nechybí spousta zajímavých informací z kongresů z domova i ze zahraničí.

25. 09. 2023

...
Maminky rozhodly – Nejlepší porodnice v kraji je v českobudějovické nemocnici

Vítězem Porodnice Jihočeského kraje se stala PORODNICE Nemocnice České Budějovice, a.s. Anketu vyhlašuje webový portál eMimino.cz, který čerpá z recenzí a hodnocení maminek.

20. 09. 2023

...
Pozvánka na oslavu Světového dne srdce v českobudějovické nemocnici dne 25. 9. 2023

Den, který vám otevře oči a posílí vaše srdce Přijďte s námi oslavit Den srdce. Připravili jsme pro vás bohatý program, kde se dozvíte, jak chránit své zdraví.

19. 09. 2023

...
Nemocnice České Budějovice má jako první nemocnice v ČR angiografický přístroj umožňující prostorové zobrazení

Českobudějovická nemocnice se stala první nemocnicí v České republice, ve které byl instalován dvourovinný angiografický přístroj pro vaskulární a neurointervenční výkony Philips Azurion 7 B 20/15.

19. 09. 2023

...
O moderní neurochirurgii s primářem Fiedlerem v pořadu HOST

Přeneste se s primářem Neurochirurgického oddělení MUDr. Jiřím Fiedlerem, Ph.D., MBA na Centrální operační sály. V rámci pořadu Host představuje moderní vybavení sálu a možnosti neurochirurgické operativy. Dozvíte se také, jaká onemocnění řeší v rámci svého oboru nejčastěji a čeho se vyvarovat, abyste neskončili na jejich operačním stole.

11. 09. 2023

...
Šesťáci na palubě

V pondělí 4. 9. přivítala personální ředitelka Nemocnice České Budějovice, a.s. první skupinu studentů 6. ročníku Lékařské fakulty v Plzni nastupujících na povinnou praxi. 

05. 09. 2023

...
Odjezdové jízdní řády nově v přístřeší vstupního terminálu

K areálu Nemocnice České Budějovice, a.s. se pohodlně dostanete městskou hromadnou dopravou. Pro komfortní orientaci jsme pro vás v přístřeší vstupního terminálu nově nainstalovali odjezdové jízdní řády přilehlých linek MHD. 

30. 08. 2023

...
Informační buňka ve vstupním terminálu má nové umístění

Informační buňka byla přemístěna z důvodu rekonstrukce probíhající uvnitř terminálu. Při vstupu do nemocnice z hlavního parkoviště ji naleznete po své pravé straně.

21. 08. 2023

...
Novinky v léčbě migrény

Jaké jsou novinky v léčbě migrény vám přibližuje MUDr. Lenka Mikulová z Centra pro léčbu bolesti hlavy.

15. 08. 2023

...
Doktore, to vy jste mě operoval? Aneb s jakými profesemi se setkáte na operačním sále?

Za úspěchem samotné operace stojí řada lidí. Jak vlastně takový operační den pacienta vypadá? Kdo všechno se mu, ať už viditelně, nebo „v zákulisí“, věnuje, aby vše zdárně dopadlo a zapadlo jako dílek velké skládačky?

09. 08. 2023

...
MUDr. Huška z ORL byl oceněn

MUDr. Martin Huška z českobudějovického ORL oddělení (druhý zleva) obdržel Cenu časopisu Otorinolaryngologie a foniatrie

02. 08. 2023

...
Změna vjezdu do dolního areálu pro sanitní vozidla

Od 17.8. 2023 dochází ke změně vjezdu do dolního areálu nemocnice pro sanitní vozidla.

01. 08. 2023

...
Urgentní příjem a Dětská pohotovost nově disponují nabíjecími stanicemi pro mobilní telefony

Nabíjecí stanice v prostoru Urgentního přijmu a Dětské lékařské pohotovosti umožňují dobití většiny mobilních telefonů.

24. 07. 2023

...
Monografie Infekce v ortopedii získala významná ocenění

Publikace Infekce v ortopedii, na které se v autorském kolektivu většinově podíleli lékaři Nemocnice České Budějovice, a.s. získala patrně nejprestižnější ocenění, jaká může odborná monografie v České republice získat.

18. 07. 2023

...
Omezení provozu - operačních výkonů na Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie

Z důvodu stavebních úprav bude ve dnech 15. července až 19. srpna 2023 omezen provoz - operačních výkonů na Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie.

11. 07. 2023

...
Komplexní Cerebrovaskulární Centrum České Budějovice je držitelem nejvyššího ocenění Angels Award

Komplexní Cerebrovaskulární Centrum obdrželo opět nejvyšší, diamantové, ocenění. Celkově se jedná již o čtvrté ocenění českobudějovického KCC iniciativou Angels.

10. 07. 2023

...
Nemocniční zpravodaj ČERVEN 2023

V červnovém čísle vám přinášíme pořádnou dávku čtení na celé léto. Tradiční rubrika Představujeme vás zavede do Centra klinické imunologie. Představíme vám také širokou škálu profesí, která se podílí na operacích. Jak ošetřovat chronické rány a vše o vitamínech se dozvíte v rubrice Lexikon zdraví. Necháme vás nahlédnout i do zahrady našeho Psychiatrického oddělení. Dozvíte se o úspěších naši lékařů a novinkách ze světa medicíny. Věříme, že vás zaujmou i rozhovory se zajímavými osobnostmi jihočeského zdravotnictví - Mgr. Ivanou Turkovou vedoucí Odboru zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje a Mgr. Petrem Studenovským předsedou představenstva holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., děkankou Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity Mgr. Ivanou Chloubovou, Ph.D. a vedoucím operačního střediska Záchranné zdravotnické služby Jihočeského kraje Radimem Viochnou.

29. 06. 2023

...
Přidejte se do týmu Kardiologického oddělení

Kardiologické oddělení přijme Praktickou sestru/Všeobecnou sestru nebo Záchranáře na JEDNOTKU INTENZIVNÍ A RESUSCITAČNÍ PÉČE - KORONÁRNÍ JEDNOTKY KARDIOCENTRA (JIRP-KJ)

20. 06. 2023

...
Nemocnice České Budějovice získala statut proktorského centra pro robotickou operativu v gynekologii

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. získalo statut
školícího (proktorského) centra pro robotickou operativu v gynekologii. Stalo se tak teprve druhým podobným centrem v rámci České republiky. Proktoring znamená tzv. supervizi nad vyškolením daného operačního týmu a má své jasně stanovené úkoly a cíle.

20. 06. 2023

...
Jaké jsou cíle Obchodního úseku Nemocnice České Budějovice

K 1. březnu letošního roku došlo k organizační změně, kdy byl z ekonomického úseku vyčleněn obchodní úsek, který je nově řízen obchodním ředitelem. Cílem této změny je účinnější implementace a rozvoj obchodní strategie českobudějovické nemocnice. Obchodním ředitelem se stal Ing. Jiří Gajdoš, který se více než dvacet let věnoval obchodu ve farmaceutických společnostech.

19. 06. 2023

...
Útok mačetou v Nemocnici České Budějovice, a.s. Útočník zadržen. Zranění mimo ohrožení života.

16. června 2023 v odpoledních hodinách muž ozbrojený mačetou zaútočil na personál Psychiatrického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. Čtyřem nelékařským zdravotnickým pracovníkům způsobil sečná zranění. Podle prvotních informací jsou mimo ohrožení života. Nikdo z pacientů nebyl zraněn. Útočník byl personálem a bezpečnostní službou nemocnice znehybněn a následně zadržen Policií ČR.

16. 06. 2023

...
Představujeme profese, které se starají o pacienty u lůžka

Během hospitalizace se o pacienta stará široký tým lidí s různými odbornostmi a zákonem stanovenými kompetencemi. Některý z členů týmu pacientovi sděluje informace o jeho zdravotnímu stavu, další obsluhuje infúzní pumpu, jiný nalévá čaj, někdo pomáhá s hygienou a další například učí pacienta vstávat z postele. Abychom vám pomohli se v našem personálu snáze vyznat, představujeme vám jednotlivé profese, se kterými se potkáte na našich odděleních, a jejich předepsané oblečení – takzvané uniformy.

15. 06. 2023

...
UPOZORNĚNÍ: Přesun Pracoviště klinické farmakologie do horního areálu

Pracoviště klinické farmakologie se od 12. 6. stěhuje do nových prostor v pavilonu A v horním areálu. Provoz pracoviště bude obnoven 10. 7.

12. 06. 2023

...
Premiér Fiala navštívil ve středu 7. června českobudějovickou nemocnici

Nemocnici České Budějovice, a.s. navštívil za doprovodu hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby předseda vlády ČR Petr Fiala. Spolu s generálním ředitelem krajské nemocnice Michalem Šnorkem prošli vybraná pracoviště.

07. 06. 2023

...
UPOZORNĚNÍ: Očkovací centrum nově sídlí v pavilonu N

Očkovací centrum nově naleznete v pavilonu N v horním areálu nemocnice.

02. 06. 2023

...
Nemocniční zpravodaj KVĚTEN 2023

V květnovém čísle vám přinášíme rozhovor s novým ředitelem obchodního úseku Ing. Jiřím Gajdošem. Představíme vám jedno z největších oddělení nemocnice - Rehabilitační oddělení. Zavedeme vás na novou zahradu Plicní léčebny. Vysvětlíme, co je PEG a jak o něj pečovat v domácím prostředí. Přiblížíme vám příběh mladé ženy, která dlouhé měsíce bojovala o život. Díky vynikající spolupráci a nasazení personálu napříč nemocnicí má její příběh šťastný konec. A jako vždy vám přinášíme novinky jak z domácích, tak zahraničních akcí.

31. 05. 2023

...
UPOZORNĚNÍ: Přesun Oddělení pracovního lékařství od 25. 5. do horního areálu - pavilon N

Ordinace Oddělení pracovního lékařství bude pro registrované pacienty do 24. 5. 2023 včetně uzavřena z důvodu stěhování oddělení do horního areálu. Po tuto dobu můžete při akutních zdravotních obtížích využívat služeb Oddělení urgentního příjmu (případně lékařské pohotovostní služby) v horním areálu v pavilonu C. Eventuálně lze ve výjimečných případech využít akutních ambulancí jednotlivých oddělení nemocnice. Oddělení pracovního lékařství bude v provozu od 25. 5. 2023 v horním areálu v pavilonu N.

22. 05. 2023

...
Mezinárodní den sester

Vážené sestry, ošetřovatelky, kolegyně, kolegové, dne 12. 5. si opět připomínáme Mezinárodní den sester, který je oslavován na počest Florence Nightingalové, zakladatelky moderního ošetřovatelství. Kromě své odvahy, jíž prokazovala při prosazování na svou dobu velmi pokrokových myšlenek, byla i symbolem všech sesterských ctností jako je odpovědnost, trpělivost, obětavost, nezištnost, ohleduplnost, ochota a v neposlední řadě sociální cítění a láska k člověku. Vy všichni jste zcela nepostradatelní v rámci našeho zdravotnického systému a díky svému každodennímu nasazení, píli, laskavosti, poctivosti a empatii, kterou pacientům věnujete, naplňujete její odkaz bezezbytku. Za vaši náročnou a ušlechtilou práci vám všem upřímně děkujeme.

12. 05. 2023

...
5. května si připomeneme důležitost správného mytí rukou

5. květen patří každoročně Světovému dni hygieny rukou, který je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace SAVE LIVES: Clean Your Hands (Chráníme životy čistýma rukama). I naše nemocnice se v tento den aktivně připojuje ke kampani, která se snaží podpořit zdravotníky i laickou veřejnost v praktikování kvalitní hygieny rukou.

04. 05. 2023

...
UPOZORNĚNÍ - přesun Lékařské pohotovostní služby do horního areálu nemocnice, pavilonu C

Od úterý 2. května 2023 najdou pacienti Lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v pavilonu „C“ v horním areálu, a to v prostoru urgentního příjmu v přízemí pavilonu C.

28. 04. 2023

...
Nemocniční zpravodaj DUBEN 2023

Dubnová titulka patří generálnímu řediteli MUDr. Ing. Michalu Šnorkovi, Ph.D., který se ohlíží za zajímavými momenty svého čtvrtého roku ve funkci.   Představíme vám "oko medicíny", tj. naše Radiologické oddělení. V tomto čísle naleznete také řadu zajímavých rozhovorů - ať již s novými vrchními sestrami Neurochirurgického a Plicního a TBC oddělení Bc. Jitkou Veselskou a Mgr. Martinou Skříšovskou, s předsedou dozorčí rady RNDr. Janem Zahradníkem či dvěma mladými muži, kteří jsou jasným důkazem, že pomoc nemocným není výsadou jen zdravotníků.  Domácí lékař se tentokráte věnuje placebu a nocebu. Pokud vás zajímá, co jsou to cévní vstupy a proč se používají, nalistujte si článek, který připravily sestřičky z Infekčního a ARO oddělení. A samozřejmě nechybí ani řada dalších zajímavých informací ze vzdělávacích akcí. Přejeme vám příjemné čtení. 

27. 04. 2023

...
Den zdraví - Den mrtvice

Dne 27. 4. pořádá naše nemocnice Den zdraví zaměřený na prevenci mozkové mrtvice a včasné odhalení jejích příznaků.Zastavte se v našem vstupním terminálu, kde bude od 12:30 probíhat program pro veřejnost.

26. 04. 2023

...
XVIII. Jihočeské anesteziologické dny

Dne 21. dubna 2023 pořádá Nemocnice České Budějovice, a.s. 18. ročník kongresu JIHOČESKÉ ANESTEZIOLOGICKÉ DNY.

18. 04. 2023

...
Nemocniční zpravodaj BŘEZEN 2023

V březnovém čísle najdete zajímavý rozhovor s nově nastupujícím primářem Neurochirurgického oddělení MUDr. Jiřím Fiedlerem, Ph.D., MBA. Sekce představujeme je věnována Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Zajímavý rozhovor přinášíme také s referentkou krizové připravenosti naší nemocnice, Mgr. Jitkou Kosáčkovou a mnoho dalšího.

11. 04. 2023

...
UPOZORNĚNÍ - přesun Oddělení následné péče 2 a Plicní léčebny do horního areálu

Od 11. 4. sídlí Oddělení následné péče 2 a Plicní léčebna v horním reálu nemocnice v Pavilonu I.

10. 04. 2023

...
Staňte se dárcem krve a my vás odměníme

Oslavte s námi 150 let od narození prof. MUDr. Jana Jánského, objevitele krevních skupin. Staňte se dárcem krve a my vás odměníme.

29. 03. 2023

...
Nemocnice České Budějovice poděkovala 100. dárci kostní dřeně

Primářka Klinické hematologie a zároveň vedoucí lékařka regionálního registru dárců kostní dřeně MUDr. Jana Vondráková, Ph.D. dnes poděkovala spolu se svým týmem jubilejnímu 100. dárci kostní dřeně. Za celé Transfúzní oddělení vyslovil poděkování i prim. MUDr. Vít Motáň.

27. 03. 2023

...
Změny v rezervačním systému odběrů/stěrů na PCR covid-19

Změny v rezervačním systému odběrů/stěrů na PCR covid-19

24. 03. 2023

...
Zrušení omezení návštěv

Z důvodu zlepšující se epidemiologické situace uvolňujeme řežim návstěv v českobudějovické nemocnici a obnovujeme jejich standardní režim. 

22. 03. 2023

...
Nemocniční zpravodaj ÚNOR 2023

Titulní stránka únorového zpravodaje je věnována primáři Neurochirurgického oddělení MUDr. Vladimíru Chloubovi, který po takřka třiceti letech odchází z vedení oddělení. Za svojí profesní cestou a vývojem oddělení, které začínalo s dvěma lékaři a nyní patří ke světové špičce, se ohlíží v poutavém rozhovoru.  Na dalších stránkách vám představíme Patologické oddělení, které se zásadně podílí na diagnostice zejména onkologických onemocnění. Provedeme vás také Soudnělékařským oddělením, které možná znáte jen z kriminálních filmů.

28. 02. 2023

...
Zahraniční neurochirurgové čerpají zkušenosti od našich lékařů

Neurochirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s., se stalo v roce 2022 oficiálním vzdělávacím centrem cévní neurochirurgie v rámci Světové federace neurochirurgických společností (World Federation of Neurosurgical Societes, WFNS).

24. 02. 2023

...
MUDr. Petr Valha, Ph.D. je nově školitelem robotické operativy v gynekologii

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. získalo status školicího (proktorského) centra pro robotickou operativu v gynekologii. Operatér MUDr. Petr Valha, Ph.D., se stal školitelem, tzv. proktorem. Spolu s FN Olomouc jsme jedinými centry v České republice s tímto statusem.

23. 02. 2023

...
UPOZORNĚNÍ - přesun stanice JIP Oddělení úrazové a plastické chirurgie

Jednotka intenzivní péče (JIP) je od 14. 2. nově přesunuta do 1. patra pavilonu CH. Pro vstup za účelem návštěv použijte vchod s označením CH2, viz přiložený plánek.

14. 02. 2023

...
Nemocniční zpravodaj LEDEN 2023

Tvářemi lednového zpravodaje jsou nově jmenované primářky - MUDr. Jana Vondráková, Ph.D., z Ambulance klinické hematologie a MUDr. Taťána Karpianusová z Onkologického oddělení. V rozhovorech mapují své dosavadní kariéry a plány rozvoje oddělení. 

31. 01. 2023

...
Nemocnice České Budějovice představila novinky v nástrojích personálně-motivační politiky

S cílem rozšířit a posílit spektrum nástrojů pro nábor zaměstnanců představila Nemocnice České Budějovice, a.s. novinky v oblasti personálně-motivační politiky.

27. 01. 2023

...
2. kola volby prezidenta České republiky se mohou zúčastnit i pacienti českobudějovické nemocnice

Ve dnech 27.-28. 1. 2023 se koná 2. kolo volby prezidenta republiky. V Nemocnici České Budějovice, a.s. mohou volit hospitalizovaní pacienti, kteří mají trvalé bydliště ve volebním okrsku č. 76 (ulice U Lučního jezu, Boletická, Grünwaldova, Papírenská, Preslova, Purkyňova, S. K. Neumanna, Strádova, Thomayerova, Tichá), mají voličský průkaz nebo mají trvalý pobyt v ČR a požádali o zprostředkování voleb v naší nemocnici. Ke dni 27. 1. 2023 je do zvláštního seznamu voličů zapsáno 163 hospitalizovaných pacientů.

27. 01. 2023

...
1. Středoevropské kolenní osteotomické sympozium

Ve dnech 26.-27. ledna 2023 pořádá Ortopedické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. 1. Středoevropské kolenní osteotomické sympozium.

24. 01. 2023

...
Nemocnice České Budějovice dnes převzala cenu za Nejlepší nemocnici ČR v roce 2022

Nemocnice České Budějovice, která získala ocenění Nejlepší nemocnice ČR 2022 v celorepublikové soutěži HealthCare Institute o.p.s., dnes převzala hlavní cenu - prémiové lůžko MULTICARE X.

18. 01. 2023

...
!!! ZMĚNA VSTUPU DO PAVILONU CH !!!

Z důvodu stavebních úprav dochází od 16. 1. k uzavření vstupu do pavilonu CH z ulice L. B. Schneidera. Pro vstup do Pavilonu CH využijte vchod z areálu nemocnice.

13. 01. 2023

...
Volby prezidenta České republiky se mohou zúčastnit i pacienti českobudějovické nemocnice

Ve dnech 13. - 14. ledna 2023 se koná 1. kolo volby prezidenta republiky

12. 01. 2023

...
Unikátní inkubátor dal poprvé naději

Tým Neonatologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. v součinnosti s Leteckou záchrannou službou Jihočeského kraje včera poprvé transportoval extrémně nedonošeného novorozence s kritickou srdeční vadou z Českých Budějovic do FN Motol v Praze.

11. 01. 2023

...
Endoskopické centrum získalo statut Centra vysoce specializované péče pro digestivní endoskopie

Endoskopické centrum Gastroenterologického oddělení Nemocnice České Budějovice je jedním z 16 pracovišť v ČR, které získaly tento statut.

06. 01. 2023

...
Omezení návštěv v Nemocnici České Budějovice

Z důvodu epidemie akutních respiračních infekcí jsou omezeny návštěvy v Nemocnici České Budějovice, a.s.

04. 01. 2023

...
Nemocnice České Budějovice představila NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY

Nemocnice České Budějovice, a.s. spouští nové webové stránky.

03. 01. 2023

...
Nemocniční zpravodaj PROSINEC 2022

Přinášíme vám letošní poslední číslo Nemocničního zpravodaje. Ke konci roku dochází k několika změnám na vedoucích pozicích.

22. 12. 2022

...
PF 2023

Příjemné prožití svátků vánočních a hlavně pevné zdraví v novém roce vám přeje vaše Nemocnice České Budějovice, a.s.

22. 12. 2022

...
Pracovní příležitost - Všeobecná sestra na Arytmologický sál

Všeobecná sestra na Arytmologický sál Co bude vaší pracovní náplní: asistence lékařům při provádění arytmologických výkonů (implantace kardiostimulátorů, kardioverterů-defibrilátorů, srdeční resynchronizační léčba, katétrové ablace arytmií)

08. 12. 2022

...
Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. získalo od Nadačního fondu Kapka naděje přístroje za téměř jeden milion korun.

Nadační fond Kapka naděje se již tradičně rozhodl přinést radost a teplo do dětských srdcí v nemocnici v Českých Budějovicích.

07. 12. 2022

...
Změna vstupu do pavilonu

Od 5. 12. 2022 do 23. 12. 2022 bude uzavřen návštěvnický vchod z jižní strany do pavilonu O, kde sídlí ONP 1. a Kožní oddělení. V této době bude přístup na lůžkové stanice pro pacienty i návštěvy pouze ze zásobovací rampy na severní straně budovy. Navigaci k novému vstupu naleznete zde.

02. 12. 2022

...
Nemocniční zpravodaj LISTOPAD 2022

Úvod listopadového čísla je věnován zesnulému emeritnímu generálnímu řediteli nemocnice MUDr. Břetislavu Shonovi.

02. 12. 2022

...
Chirurgové českobudějovické nemocnice operovali inovativní metodou Fascioten

I přes rychlý vývoj a neustále se zdokonalující chirurgické postupy patří kýla v jizvě mezi časté pozdní následky břišní chirurgie. Chirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. použilo jako první v České republice inovativní metodu Fasciotens, která zcela převratně řeší komplexní defekty břišní stěny.

29. 11. 2022

...
Nemocniční zpravodaj ŘÍJEN 2022

Nové číslo Nemocničního zpravodaje vám přináší doslova intenzivní obsah. Představíme vám totiž Anesteziologicko-resuscitační oddělení. Zavedeme vás na lůžkovou část oddělení, na operační sál, ale i do ambulancí. Dozvíte se, kdo jsou naši Super Sanitáři 2022, jaké jsou výhody revoluční léčby aritmií, ale i třeba jaké informace je dobré u sebe mít v případě náhlé hospitalizace. Nechybí ani rozhovory se zajímavými osobnostmi - s docentkou MUDr. Evou Pokornou, CSc., CETC z pražského IKEMu a ředitelem Zdravotnické záchranné služby JČK MUDr. Markem Slabým, MBA, LL.M.

05. 11. 2022

...
Zemřel Břetislav Shon, generální ředitel Nemocnice České Budějovice v letech 2005–2019

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že 2. 11. 2022 nás navždy opustil emeritní generální ředitel MUDr. Břetislav Shon. Za 14 let výkonu své funkce se nesmazatelným způsobem zapsal do dějin Nemocnice České Budějovice, a.s.

03. 11. 2022

...
Společnost E.ON Česká republika věnovala Nemocnici České Budějovice finanční dar ve výši 1,15 mil. Kč

Děkujeme společnosti E.ON Česká republika, s.r.o. za velkorysý finanční dar v celkové výši 1,15mil Kč.

25. 10. 2022

...
Pavilon českobudějovické nemocnice cvičně zachvátil požár, hasiči evakuovali pacienty

Několik desítek hasičů a zaměstnanců Nemocnice České Budějovice, a.s. se ve středu 19. října zapojilo do taktického cvičení složek, jehož námětem byl simulovaný požár v jednom z pokojů pavilonu „O“ – Oddělení následné péče v horním areálu Nemocnice České Budějovice. Součástí zásahu byla evakuace všech osob ze „zasaženého“ objektu.

20. 10. 2022

...
#nechcichripku počtvrté aneb Nemocnice České Budějovice chrání očkováním zaměstnanců své pacienty před chřipkou

Nemocnice České Budějovice, a.s. nabízí všem svým zaměstnancům očkování proti chřipce zdarma již několik let. Zdravotníci přicházejí do kontaktu s nemocnými pacienty a patří tak mezi skupiny lidí, kteří jsou chřipkou nejvíce ohroženi. Očkování chrání je samotné, ale také pacienty, o které pečují.

17. 10. 2022

...
Katétrové ablace srdečních arytmií pulzním elektrickým polem – revoluce v léčbě arytmií

Prof. MUDr. Mgr. Alan Bulava, Ph.D. představil ve středu 5. října na tiskové konferenci revoluční léčbu arytmií.

05. 10. 2022

...
Předseda představenstva společnosti Nemocnice České Budějovice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice primáře onkologického oddělení

Písemné přihlášky doplněné osobním dotazníkem dostupným na www.nemcb.cz/vzdelani-a-kariera/pracovni prilezitosti/ , stručným životopisem s přehledem dosavadní praxe, doklady o dosaženém vzdělání a kvalifikaci, osvědčením a čestným prohlášením podle zákona č. 451/1991 Sb., doručte nejpozději do 31. 10. 2022 do 14:00 hod. na sekretariát vedení společnosti Nemocnice České Budějovice, a. s. s uvedením textu „VŘ na prim. ONO“ na obálce.

03. 10. 2022

...
Národní týden kojení 7. 10. 2022

Českobudějovická nemocnice si Vás dovoluje pozvat na akci Národní týden kojení - 7. 10. 2022

02. 10. 2022

...
Nemocniční zpravodaj ZÁŘÍ 2022

Tváří titulní strany zářijového čísla je nový primář Dětského oddělení MUDr. Jan Hřídel, který v úvodním rozhovoru přibližuje své vize a plány na rozvoj oddělení. V sekci Představujeme se prezentují dvě oddělení - 1. a 2. oddělení následné péče. A nezůstaneme pouze při představení oddělení. Připravili jsme pro vás rozhovor s novou sestrou Kardiologického oddělení paní Martinou Červenkovou, odcházející vrchní sestrou Chirurgického oddělení Mgr. Magdalénu Hálovou a s první a stále aktivní lékařkou z Urologického oddělení MUDr. Ludmilou Boučkovou.

30. 09. 2022

...
Nemocnice České Budějovice otevře veřejnosti centrum pro léčbu migrény

V rámci akce Dny otevřených center pro léčbu migrény pod záštitou organizace Migréna-help otevře dne 6. 10. 2022 také Nemocnice České Budějovice, a.s. své centrum veřejnosti. Posluchači budou moci poznat odborníky ze specializovaných center pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy a vstoupit do světa, kde migréna nevládne.

20. 09. 2022

...
Předseda představenstva společnosti Nemocnice České Budějovice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice primáře klinické hematologie

Písemné přihlášky doplněné osobním dotazníkem dostupným na www.nemcb.cz/vzdelani-a-kariera/pracovni-prilezitosti/, stručným životopisem s přehledem dosavadní praxe, doklady o dosaženém vzdělání a kvalifikaci, osvědčením a čestným prohlášením podle zákona č. 451/1991 Sb., doručte nejpozději do 6. 10. 2022 do 14,00 hod. na sekretariát vedení společnosti Nemocnice České Budějovice, a.s., B. Němcové 585/54, 370 01 České Budějovice, s uvedením textu „VŘ na prim KH“ na obálce.

15. 09. 2022

...
Nemocnice České Budějovice jako první v Evropě disponuje unikátním transportním inkubátorem

Nemocnice České Budějovice, a.s. zakoupila pro potřeby Neonatologického oddělení zcela výjimečný transportní inkubátor NxtGen AirBorne pro přepravu novorozenců.

08. 09. 2022

...
Gynekologicko-porodnické oddělení přijme do svého týmu lékaře/lékařku

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. hledá do svého týmu lékaře/lékařku.

05. 09. 2022

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. upravuje režim návštěv

Nemocnice České Budějovice, a.s. ukončuje plošná režimová opatření týkající se nákazy covid-19.

26. 08. 2022

...
Nemocniční zpravodaj LÉTO 2022

Právě vychází letní číslo Nemocničního zpravodaje, ve kterém vám tentokrát představujeme Zaměstnanecké oddělení a koncept péče o nové zaměstnance. V rubrice Domácí lékař naleznete praktický manuál s návodem, jak si pomoci od bolesti zad, a v Lexikonu zdraví se dozvíte základní informace o cukrovce. Nechybí ani zajímavé rozhovory.

09. 08. 2022

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme do pracovního poměru Dětskou / Všeobecnou sestru

Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. hledá do svého týmu Dětskou / Všeobecnou sestru.

04. 08. 2022

...
REŽIMOVÁ OPATŘENÍ

Nemocnice České Budějovice, a.s. upravuje režimová opatření z důvodu nárůstu počtu pacientů s covid-19

26. 07. 2022

...
Smuteční oznámení Nemocnice České Budějovice, a.s.

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás nečekaně opustil emeritní primář Oddělení úrazové chirurgie MUDr. Pavel Kopačka.

25. 07. 2022

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. obhájila certifikaci Kvality a bezpečí

Ve dnech 6. a 7. června 2022 se v Nemocnici České Budějovice, a.s. uskutečnilo externí hodnocení kvality a bezpečí poskytovaných služeb, takzvaná reakreditace. Nemocnice České Budějovice, a.s. obhájila certifikát Kvality a bezpečí na další tříleté období.

22. 07. 2022

...
Očkování druhou posilovací dávkou

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo rozhodnutí, na jehož základě je možné podávat druhou posilovací dávku (tzv. 4. dávku očkování) proti onemocnění covid-19. Jedná se o očkování bez možnosti předchozí registrace, ta bude prostřednictvím centrálního rezervačního systému umožněna až po 15. srpnu 2022

19. 07. 2022

...
Pacientů s covid-19 přibývá, upravujeme režim návštěv

Z důvodu nárůstu počtu pacientů s covid-19 včetně hospitalizovaných Vás žádáme o dodržování zásad, které snižují riziko dalšího šíření nákazy covid-19, především

19. 07. 2022

...
Informace k očkování proti covid-19

Nemocnice České Budějovice, a.s. provádí očkování proti covid-19 v současnosti výhradně na základě objednání přes centrální rezervační systém https://crs.uzis.cz. Provádíme očkování první, druhou a první posilovací dávkou. Rezervační systém pro aplikaci druhé posilovací dávky spustí Ministerstvo zdravotnictví ČR 15. srpna 2022.

18. 07. 2022

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme do pracovního poměru

Kardiologické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. hledá do svého týmu Všeobecnou sestru Jednotky intenzivní a resuscitační péče - koronární jednotky Kardiocentra (JIRP-KJ)

18. 07. 2022

...
Informace o ukončení činnosti znaleckého ústavu Nemocnice České Budějovice, a.s.

Nemocnice České Budějovice, a.s. informuje, že ke dni 28. 2. 2022 ukončila jako znalecký ústav výkon znalecké činnosti v oboru zdravotnictví, odvětví soudní lékařství a odvětví určování otcovství na základě krevní zkoušky.

15. 07. 2022

...
UPOZORNĚNÍ - přesun stanice JIP Oddělení úrazové a plastické chirurgie

Lůžková část stanice JIP Oddělení úrazové a plastické chirurgie byla dne 13. července přestěhována do přízemí pavilonu CH (bývalé ARO)

14. 07. 2022

...
Nemocniční zpravodaj ČERVEN 2022

Že jsou hlavní náplní oboru plastické chirurgie estetické operace? O opaku vás přesvědčí Oddělení plastické chirurgie, které se tentokrát představuje v Nemocničním zpravodaji a otevírá brány do světa, o kterém mnozí z nás neměli ani tušení. Dále si můžete přečíst rozhovor s emeritním primářem Dětského oddělení MUDr. Vladislavem Smrčkou, který po dlouhých 29 letech předal své žezlo, nebo prohlédnout rozsáhlou fotogalerii ze slavnostního otvírání Centrálních operačních sálů a centrální sterilizace – největší investice v historii českobudějovické nemocnice a mnoho dalšího

30. 06. 2022

...
V Nemocnici České Budějovice simulovaně hořelo. Krajská nemocnice cvičila evakuaci svých pracovišť.

Českobudějovická nemocnice v červnu prověřila požární evakuační plány v simulovaných situacích. Nácviky evakuace budou postupně pokračovat na dalších pracovištích nemocnice.

29. 06. 2022

...
Nemocnice České Budějovice dokončila kompletní rekonstrukci Gastroenterologického oddělení

Necelé tři měsíce po otevření nového endoskopického centra Gastroenterologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. byla dokončena také rekonstrukce ambulantní části tohoto pracoviště. V rekordním čase se podařilo původní ambulantní a endoskopické prostory přestavět a vytvořit moderní zázemí pro ambulantní péči o gastroenterologické pacienty

22. 06. 2022

...
Lůžkové stanice Oddělení úrazové chirurgie najdete od 21. 6. v nově vystavěné části Pavilonu CH – vstup CH2

Od 21. 6. budou již obě lůžkové stanice (A i B) Oddělení úrazové chirurgie přesunuty do 4. a 5. patra nově vystavěné části pavilonu CH.

20. 06. 2022

...
Nemocnice České Budějovice slavnostně otevřela nové pracoviště centrálních operačních sálů a centrální sterilizace

Nemocnice České Budějovice, a.s. v pátek 10. června slavnostně otevřela nové centrální operační sály a novou centrální sterilizaci. Stavba byla realizována v období od listopadu 2019 do května 2022 sdružením firem OHLA ŽS a Metrostav. Celkové náklady stavby činily včetně nákladů na projektovou přípravu a dalších souvisejících výdajů 1,15 miliardy Kč vč. DPH.

10. 06. 2022

...
Nová metoda léčby mozkové mrtvice

Nemocnice České Budějovice, a.s. uspořádala v úterý 7. června ve spolupráci s Fakultní Nemocnicí Ostrava tiskovou konferenci na téma „Nová metoda léčby mozkové mrtvice“. Mozková mrtvice je vedoucí příčinou invalidity dospělých a patří mezi 3 nejčastější příčiny úmrtí dospělých lidí.

08. 06. 2022

...
Komplexní Cerebrovaskulární Centrum České Budějovice je držitelem diamantového ocenení Angels Award

Komplexní Cerebrovaskulární Centrum obdrželo za rok 2021 nejvyšší, diamantové, ocenění. Celkově se jedná již o třetí ocenění českobudějovického KCC iniciativou Angels.

07. 06. 2022

...
Pozvánka na tiskovou konferenci – Revoluční metoda léčby mozkové mrtvice

Pozvánka na tiskovou konferenci Nemocnice České Budějovice, a.s. a Fakultní nemocnice Ostrava – Revoluční metoda léčby mozkové mrtvice

03. 06. 2022

...
Nemocniční zpravodaj KVĚTEN 2022

Přinášíme vám další číslo Nemocničního zpravodaje. Úvod patří rozhovoru s primářem cévní chirurgie MUDr. Milanem Kobzou. V sekci Představujeme jsme se tentokráte zaměřili na Infekční oddělení. Sekce Domácí lékař a Lexikon zdraví vám nabídnou užitečné informace k léčbě průjmových onemocnění u dětí a lékových interakcí. Protože v květnu slavíme Mezinárodní den zdravotních sester, je jim věnováno Téma měsíce. Začíst se můžete i do zajímavého rozhovoru s ředitelem Biologického centra AV ČR prof. RNDr. Liborem Grubhofferem,CSc. V jarních měsících sklidili naše kolegyně a kolegové též řadu úspěchů.

30. 05. 2022

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme do pracovního poměru

Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme do pracovního poměru Všeobecné sestry, Perioperační sestry, Dětské sestry, Porodní asistentky nebo Zdravotnické záchranáře.

23. 05. 2022

...
Staňte se členem týmu

Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme Praktickou a Všeobecnou sestru na Oddělení úrazové chirurgie

20. 05. 2022

...
Staňte se členem týmu

Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme do pracovního poměru KUCHAŘE/KUCHAŘKU

19. 05. 2022

...
Nová pravidla parkování platná od 20. května 2022

Hlavní parkoviště před vstupním terminálem a pavilonem K bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut zpoplatněné parkování v ceně 20 Kč za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut Horní a dolní areál bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut zpoplatněné parkování v ceně 30 Kč za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut

18. 05. 2022

...
Nemocnice České Budějovice ruší od 5. května omezení návštěv pacientů

„Díky příznivé epidemické situaci a aktuálně platným opatřením MZČR rušíme od čtvrtka 5. května omezení návštěv veřejnosti. Ve snaze ochránit naše pacienty, jejich rodiny i zaměstnance nemocnice prosíme veřejnost nadále o pečlivé zvážení nutnosti návštěv a dodržování obecných pravidel návštěv,“ uvádí generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. 

05. 05. 2022

...
V terminálu Nemocnice České Budějovice vám studenti změří cholesterol, krevní tlak i glykemii

Dne 13. 5. od 9:00 do 13:00 hodin bude v terminálu nemocnice probíhat Den zdraví ku příležitosti Světového dne proti mozkové mrtvici, který připadá každoročně na 15. května.

04. 05. 2022

...
Nemocnice České Budějovice přijme do pracovního poměru mzdovou účetní

Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme do pracovního poměru mzdovou účetní se znalostí personalistiky s praxí minimálně 3 roky za posledních pět let.

28. 04. 2022

...
Nemocniční zpravodaj DUBEN 2022

V novém čísle vám představujeme Oddělení plicní a TBC a Léčebnu tuberkulózy a respiračních onemocnění.

28. 04. 2022

...
Sezóna klíšťat začala, je nejvyšší čas se nechat naočkovat

Očkovací centrum Nemocnice České Budějovice nabízí očkování proti klíšťové encefalitidě. Pro zájemce ve věku nad 50 let je toto očkování nově zcela zdarma, hrazeno ze zdravotního pojištění.

26. 04. 2022

...
Kožní oddělení Nemocnice České Budějovice se dne 25. 5. zapojí do akce EVROPSKÝ DEN MELANOMU

Kožní oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. se dne 25. 5. zapojí do akce EVROPSKÝ DEN MELANOMU. Registrace k bezplatnému vyšetření bude možné od 2.5.2022 přes web www.denmelanomu.cz

25. 04. 2022

...
Slavnostně vešla v život unikátní publikace Infekce v ortopedii, na jejímž vzniku se podíleli lékaři z českobudějovické nemocnice

Dne 20. 4. byla v prostorách klášterního kostela Obětování Panny Marie slavnostně uvedena kniha Infekce v Ortopedii, na jejímž vzniku se podílelo 39 autorů 10 různých specializací. Více než jednou polovinou přispěli lékaři českobudějovické nemocnice. O velkoleposti vzniku této knihy hovořila i hojná účast významných osobností na této události.

21. 04. 2022

...
Lékaři kardiochirurgie a hrudní chirurgie vytvořili skripta pro Zdravotně sociální fakultu

Skripta s názvem Kardiotorakovaskulární chirurgie a ošetřovatelská péče vytvořili lékaři Oddělení kardiochirurgie, hrudní chirurgie a cévní chirurgie z českobudějovické nemocnice pro Zdravotně sociální fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

20. 04. 2022

...
Úrazy dětí a dospělých ošetříme od 1. dubna v pavilonu C v prostoru Oddělení urgentního příjmu

Nemocnice České Budějovice přesouvá od 1. dubna akutní úrazové ambulance pro děti a dospělé do přízemí pavilonu C, do prostor Oddělení urgentního příjmu.

28. 03. 2022

...
Nemocniční zpravodaj BŘEZEN 2022

Dnes vám přinášíme březnové číslo Nemocničního zpravodaje. Tentokrát se v sekci Představujeme dozvíte vše o tom, jak funguje Oční oddělení naší nemocnice. Seznámíte se s prostory nového Endoskopického centra a Hemodialyzačního střediska a mnoho dalšího.

25. 03. 2022

...
Nemocnice České Budějovice opět otevírá předporodní kurzy a nabízí možnost prohlídek porodních sálů

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice České Budějovice opět nabízí možnost prohlídek porodních sálů pro nastávající rodiče. Zároveň od dubna otevírá také předporodní kurzy.

21. 03. 2022

...
Nemocnice České Budějovice povoluje od 14. března návštěvy pacientů

Od pondělí 14. března se Nemocnice České Budějovice, a.s. znovu otevírá návštěvám

14. 03. 2022

...
Nemocnice České Budějovice přesouvá odběrové místo COVID-19

Českobudějovická nemocnice přesouvá od pondělí 14. března odběrové místo pro PCR diagnostiku COVID-19 z hlavního parkoviště před nemocnicí do pavilonu E, ve kterém sídlí Infekční oddělení.

10. 03. 2022

...
Očkovací centrum najdete nově v pavilonu I

Očkovací centrum Nemocnice České Budějovice, původně sídlící v pavilonu CH, se přesunulo do přízemí pavilonu I.

25. 02. 2022

...
Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila provoz nového endoskopického centra a hemodialyzačního střediska

Nemocnice České Budějovice, a.s. v pátek 25. února slavnostně otevřela nové prostory endoskopického centra Gastroenterologického oddělení a hemodialyzačního střediskaInterního oddělení v pavilonu C, blok 2. Nástavba pavilonu C – část nad lineárními urychlovači - byla realizována v průběhu jednoho roku. Dokončena byla v listopadu 2021. Celkové náklady stavby, včetně nákladů na projektovou dokumentaci a veškeré další související činnosti, činily téměř 170 mil. Kč vč. DPH.

25. 02. 2022

...
Nemocnice České Budějovice dnes převzala hlavní cenu za vítězství v celorepublikové soutěži Nejlepší nemocnice ČR 2021

Nemocnice České Budějovice, která získala ocenění Nejlepší nemocnice ČR 2021 v anketě HealthCare Institute o.p.s., dnes převzala z rukou obchodního ředitele společnosti Linet Bc. Zdeňka Grimma hlavní cenu.

24. 02. 2022

...
Pavilon C - změna vstupu do Endoskopického centra Gastroenterologického oddělení a hemodialyzačního střediska Interního oddělení

V souvislosti s otevřením nových prostor endoskopického centra Gastroenterologického oddělení a hemodialyzačního střediska Interního oddělení došlo ke změně vstupů na jmenované stanice v rámci pavilonu C.

22. 02. 2022

...
Nemocniční zpravodaj ÚNOR 2022

Únorový zpravodaj plný zajímavých článků a rozhovorů vychází právě dnes. Tentokrát představujeme Psychiatrické oddělení a uvádíme v život nové rubriky jako např. Domácí lékař - tentokrát s informací o Paracetamolu a jeho užívání, nebo Lexikon zdraví, který v tomto čísle seznamuje čtenáře s Krevním tlakem. A samozřejmě nechybí ani zajímavé rozhovory.

21. 02. 2022

...
Očkovací centrum a odběrové centrum Nemocnice České Budějovice ukončují svůj provoz na výstavišti

Očkovací i odběrové centrum, která na Výstavišti České Budějovice zřídil Jihočeský kraj a provozovala Nemocnice České Budějovice, a.s., splnila své poslání. Poslední zájemci využijí jejich služby v pátek 25. února 2022.

21. 02. 2022

...
Nemocniční zpravodaj LEDEN 2022

Právě vyšlo lednové číslo Nemocničního zpravodaje. Nový rok přinesl řadu personálních změn ve vedení nemocnice. V prvním letošním čísle vám proto přinášíme rozhovory s novými členy vedení. Sekce Představujeme je tentokrát zaměřena na Centrální laboratoře a samozřejmě nechybí spoustu zajímavého čtení z tuzemských i zahraničních vzdělávacích akcí. Děkujeme, že nás čtete.

31. 01. 2022

...
Online propojení nemocnic urychlí péči o novorozence

Neonatolocké oddělení naší nemocnice pomáhá s léčbou novorozenců ve vzdálených okresních nemocnicích Jihočeského kraje nově také pomocí nejmodernější technologie - tzv. telemostu

21. 01. 2022

...
Ve čtvrtek 13. ledna zahájilo provoz nové vysokokapacitní odběrové centrum

Ve čtvrtek 13. ledna zahájilo provoz nové vysokokapacitní odběrové centrum. Sídlí v pavilonu T2 českobudějovického výstaviště. Denně může otestovat až 2 000 lidí. Zvýšením kapacity se Jihočeský kraj připravuje na možný nápor na testování v souvislosti s nakažlivější variantou koronaviru omikron.

13. 01. 2022

...
Centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče Nemocnice České Budějovice je držitelem nejvyššího stupně evropské certifikace ESO

Centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče Nemocnice České Budějovice získalo evropskou certifikaci ESO. Řadí se tak k nejlepším pracovištím v Evropě.

06. 01. 2022

...
UPOZORNĚNÍ - Dětská ambulance

30. a 31. prosince 2021 od 17.00 do 22.00 a 1.a 2. ledna 2022 od 9.00 do 21.00 není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby.

29. 12. 2021

...
Jihočeský kraj podpořil Nemocnici České Budějovice, a.s.

Nemocnice České Budějovice, a.s. obdržela v roce 2021 vyrovnávací platbu z rozpočtu Jihočeského kraje za závazek veřejné služby.

29. 12. 2021

...
Mzdy v českobudějovické nemocnici opět porostou

Nemocnice České Budějovice, a.s. navyšuje od 1. ledna všem zaměstnancům tarifní mzdu

23. 12. 2021

...
Nemocniční zpravodaj PROSINEC

Právě vyšel poslední Nemocniční zpravodaj tohoto roku. Najdete v něm rozhovor, kde rekapituluje působení ve své funkci personální ředitel Ing. Milan Voldřich, MBA, nechybí ani tradiční sekce "Představujeme", tentokrát Oddělení Otorinolaryngologie a chrirugie hlavy a krku, a potěší vás jistě přehledný souhrn toho, co by nemělo chybět v domácí lékárničce.

23. 12. 2021

...
ARO - provoz ambulancí

Dne  23. 12. a 31. 12. 2021 bude provoz anesteziologické ambulance, centra infuzní terapie, ambulance bolesti a paliativní péče z provozních důvodů do 12 hodin.

23. 12. 2021

...
UPOZORNĚNÍ - Dětská pohotovost

Dne 25. a 26. prosince 2021 od 9 do 21 hodin NENÍ ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby

22. 12. 2021

...
PF 2022

21. 12. 2021

...
UPOZORNĚNÍ - Dětská pohotovost

Dne 21. prosince 2021 od 17 do 22 hodin NENÍ ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby

20. 12. 2021

...
UPOZORNĚNÍ - Dětská pohotovost

Dne 17. prosince 2021 od 15 do 21 hodin NENÍ ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice

15. 12. 2021

...
UPOZORNĚNÍ - Dětská pohotovost

Dne 11. prosince 2021 od 15 do 21 hodin není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby

09. 12. 2021

...
UPOZORNĚNÍ - Dětská pohotovost

Dne 3 - 5. prosince 2021 není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby, umístěná v pavilonu D (Dětského oddělení) horního areálu českobudějovické nemocnice.

01. 12. 2021

...
Nemocniční zpravodaj LISTOPAD

V listopadovém čísle Nemocničního zpravodaje na vás čeká exkluzivní rozhovor s významným hostem kongresu České neurochirurgické společnosti profesorem Fady T. Charbelem, v pravidelné rubrice Představujeme si přečtete o provozu Gastroenterologického oddělení a na zbylých stránkách najdete mnoho zajímavých informací například o tom, proč se nechat očkovat proti covid-19, i když máte protilátky, nebo jak postupovat při podezření na poruchu spánku v Vašeho dítěte.

30. 11. 2021

...
Dne 27. listopadu není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby, umístěná v pavilonu D

V sobotu 27. listopadu není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby, umístěná v pavilonu D (Dětského oddělení) horního areálu českobudějovické nemocnice.

26. 11. 2021

...
Absolutním vítězem projektu Nejlepší nemocnice ČR 2021 je Nemocnice České Budějovice

Organizace HealthCare Institute o.p.s. vyhlásila v úterý 23. listopadu 2021 výsledky 16. ročníku celostátního projektu „Nemocnice ČR 2021“, který byl realizován v období od 1. února do 31. srpna. Do projektu bylo zapojeno 150 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky.

24. 11. 2021

...
Nemocnice České Budějovice navyšuje kapacitu pro nemocné s covid-19

Nemocnice České Budějovice je se 182 hospitalizovanými pacienty s covid-19 aktuálně nejzatíženější nemocnicí v České republice.

22. 11. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 47. týdnu

V 47. týdnu očkujeme bez registrace v pondělí 22. listopadu.

18. 11. 2021

...
OČKO na českobudějovickém Výstavišti spustí opět provoz 18. listopadu

Očkovací centrum Nemocnice České Budějovice, a.s. obnoví provoz v prostorách pavilonu T1 českobudějovického Výstaviště tento čtvrtek, tj. 18. listopadu.

15. 11. 2021

...
Jihočeský kraj znovu otevře očkovací centrum na českobudějovickém výstavišti

V příštím týdnu Jihočeský kraj opět otevře velké OČKO v pavilonu T1 na Výstavišti České Budějovice. Stavba vysokokapacitního očkovacího centra začíná ve čtvrtek 11. listopadu, s očkováním se začne na konci příštího týdne. Potvrdil to hejtman Jihočeského krajem Martin Kuba s tím, že přesné datum veřejnosti včas sdělí.

11. 11. 2021

...
Nemocnice České Budějovice omezuje plánované výkony, ostatní jihočeské nemocnice zatím nemusí

Z důvodu skokového nárůstu hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 omezuje krajská nemocnice v Českých Budějovicích plánovanou péči o dvacet pět procent. S 99 hospitalizovanými pacienty s covid-19 je po FN Ostrava a FN Brno třetí nejzatíženější českou nemocnicí.

09. 11. 2021

...
Nemocniční zpravodaj ŘÍJEN

V tomto čísle se dozvíte mnoho o „srdečních záležitostech“, o možnostech, jaké má dnešní medicína v této oblasti díky modernímu přístrojovému vybavení a mnoho dalšího.

29. 10. 2021

...
Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od 1. 11. plošný zákaz návštěv

Z důvodu narůstajícího počtu pozitivních případů COVID-19 v okrese České Budějovice a nárůstu počtu hospitalizovaných pacientů s COVID-19 vyhlašuje Nemocnice České Budějovice od pondělí 1. 11. 2021 plošný zákaz návštěv s uvedením výjimek.

27. 10. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 44. týdnu

V 44. týdnu očkujeme bez registrace v pondělí 1. 11. 2021 a v úterý 2. 11. 2021

26. 10. 2021

...
Nemocnice České Budějovice navyšuje očkovací kapacitu

Pohled na ARO a JIP Infekčního oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. jasně potvrzuje, že očkování proti COVID-19 chrání před těžkým průběhem onemocnění. Nemocnice České Budějovice proto od 28. října 2021 navyšuje svoji očkovací kapacitu a od listopadu bude ve vybrané dny očkovat až do 22 hodin

26. 10. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 41. týdnu

V 41. týdnu očkujeme bez registrace v neděli 17. 10. 2021 od 7:00 do 11:30.

12. 10. 2021

...
Nemocniční zpravodaj ZÁŘÍ

Začtěte se do Nemocničního zpravodaje ZÁŘÍ

30. 09. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 39. týdnu

V 39. týdnu očkujeme bez registrace ve středu 29. 9. 2021 od 7:00 do 14:00.

24. 09. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 38. týdnu

V 38. týdnu očkujeme bez registrace ve čtvrtek 23. 9. 2021 od 7:00 do 14:00 a v sobotu 25. 9. 2021 od 7:00 do 14:00

17. 09. 2021

...
Českobudějovické OČKO ukončí k 30. září svoji činnost

Očkovací centrum českobudějovické nemocnice fungující od ledna v pavilonu T1 Výstaviště České Budějovice ukončí svoji činnost na konci září. Poslední očkování zde proběhne ve čtvrtek 30. září 2021.

17. 09. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 37. týdnu

V 37. týdnu očkujeme bez registrace v úterý 14. 9. 2021 a v sobotu 18. 9. 2021

10. 09. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 36. týdnu

V 36. týdnu očkujeme bez registrace v úterý 7. 9. 2021

03. 09. 2021

...
Mobilní tým Nemocnice České Budějovice, a.s. vyráží v sobotu 4. září očkovat do Nových Hradů

V sobotu 4. září se mohou lidé z Nových Hradů a okolí nechat naočkovat, přijede za nimi mobilní očkovací tým českobudějovické nemocnice.

31. 08. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 35. týdnu

V 35. týdnu očkujeme bez registrace ve čtvrtek 2. 9. 2021

27. 08. 2021

...
Očkovací tým vystřídá na sklonku prázdnin agrosalon Země živitelka

Českobudějovické OČKO je 5. nejvýkonnějším očkovacím centrem v ČR

21. 08. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 34. týdnu

V 34. týdnu očkujeme bez registrace v pondělí 23. 8. 2021

20. 08. 2021

...
Uzavření ordinace očkování

Od 1. 9. do 14. 9. 2021 bude prodlouženo uzavření ordinace očkování v budově CH pro veřejnost a veškeré placené služby

19. 08. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 33. týdnu

V 33. týdnu očkujeme bez registrace ve dnech 16. a 20. srpna.

13. 08. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE v 32. týdnu

V 32. týdnu očkujeme bez registrace ve dnech 12. a 13. srpna.

06. 08. 2021

...
OČKOVÁNÍ BEZ PŘEDCHOZÍ REGISTRACE

V Očkocentru Nemocnice České Budějovice, a.s. se můžete nechat naočkovat BEZ REGISTRACE.

02. 08. 2021

...
Jihočeský kraj spustí ve středu 28. července očkování bez registrace

Jihočeský kraj se rozhodl pro očkování neregistrovaných osob. Bude zahájeno příští týden, a to v očkovacím centru na Výstavišti České Budějovice.

23. 07. 2021

...
Nabídka volných pozic

Aktuální nabídku volných pracovních pozic naleznete na

21. 07. 2021

...
Představujeme nové video našeho Neonatologického oddělení

Projděte se naším Neonatologickým oddělením

20. 07. 2021

...
Nové video Transfúzního oddělení

Transfúzní oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. se představuje v novém videoklipu

14. 07. 2021

...
Uzavření ordinace očkování

Od 1. 7. do 31. 8. 2021 bude z provozních důvodů pro veřejnost uzavřena ordinace očkování v pavilonu CH.

30. 06. 2021

...
Červnový Nemocniční Zpravodaj

Představujeme Nemocniční zpravodaj ČERVEN

28. 06. 2021

...
Nemocnice České Budějovice sjednocuje od 1. 7. 2021 režim parkování

Nová pravidla parkování platná od 1. července 2021

24. 06. 2021

...
Nemocnice České Budějovice obměnila kardioangiografický přístroj určený k zobrazení srdečních a cévních struktur

Nemocnice České Budějovice, a.s. instalovala v nově rekonstruované katetrizační laboratoři českobudějovického kardiocentra nový kardioangiografický přístroj určený primárně k zobrazení srdečních a cévních struktur v hodnotě 20 630 500,- Kč včetně DPH.

16. 06. 2021

...
Změna režimu návštěv pacientů

Na základě nově vydaného mimořádného opatření MZ ČR upravuje Nemocnice České Budějovice, a.s. režim návštěv

08. 06. 2021

...
Nemocnice České Budějovice přijme VEDOUCÍHO REFERENTA do Oddělení vykazování zdravotní péče

Hledáme novou kolegyni/ kolegu na pozici "vedoucí referent" Oddělení vykazování zdravotní péče

04. 06. 2021

...
Nemocniční zpravodaj KVĚTEN na našem webu

V nemocničním zpravodaji KVĚTEN představujeme naše Neurochirurgické oddělení.

02. 06. 2021

...
Nemocnice České Budějovice od června 2021 v téměř běžném provozu

Nemocnice České Budějovice a.s. se od úterý 1. června 2021 vrací k téměř běžnému provozu a obnovuje i návštěvy pacientů. Zároveň bude mít stále zajištěnou nezbytnou kapacitu pro péči o pacienty s COVID-19.

31. 05. 2021

...
Nemocnice České Budějovice opět blíže běžnému provozu

Nemocnice České Budějovice, a.s. od pondělí 17. května dále navyšuje svou kapacitu pro plánovanou zdravotní péči. Zároveň bude stále zajištěná dostatečná rezervní kapacita pro péči o pacienty s COVID-19, zejména pak volná kapacita intenzivní péče.

13. 05. 2021

...
Postupné obnovení plánované zdravotní péče

Nemocnice České Budějovice, a.s. začne počínaje 3. květnem postupně obnovovat plánovanou zdravotní péči. Zároveň bude stále zajištěná dostatečná rezervní kapacita pro péči o pacienty s COVID-19, zejména pak volná kapacita intenzivní péče

29. 04. 2021

...
Nemocnice České Budějovice pokračuje v režimu odložené plánované péče

Nemocnice České Budějovice, a.s. přijímá s opatrným optimismem informaci, že některé jihočeské nemocnice již zahájily obnovení dlouho odkládané plánované péče.

23. 04. 2021

...
Volná pracovní místa

Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme do pracovního poměru

07. 04. 2021

...
Nové video přináší Jihočechům praktické rady pro úspěšné dokončení rezervace termínu očkování

V Jihočeském kraji je v provozu 7 očkovacích center. Nemocnice České Budějovice, a.s. připravila na základě poznatků z provozu instruktážní video, které napomůže úspěšnému dokončení rezervace termínu očkování.

16. 03. 2021

...
Nemocnice České Budějovice zakoupila novou SPECT/CT kameru

Nemocnice České Budějovice, a.s. dokončila obnovu přístrojového vybavení na Oddělení nukleární medicíny. Z vlastních zdrojů pořídila v hodnotě 16 milionů korun nejmodernější verzi zobrazovacího systému SPECT/CT

11. 02. 2021

...
Nemocnice České Budějovice převzala od společnosti LINET hlavní cenu za vítězství v anketě Nemocnice ČR 2020

Nemocnice České Budějovice, a.s. byla nejlépe hodnocenou nemocnicí v rámci celé České republiky. Uspěla v hodnocení spokojenosti a bezpečnosti pacientů, zaměstnanců a také v kategorii finanční kondice a stala se tak absolutním vítězem pro rok 2020.

09. 02. 2021

...
Nemocnice České Budějovice znovu rozšíří nabídku termínů na antigenní testování pro pendlery

Vzhledem k obrovskému zájmu o antigenní testování rozšíří Nemocnice České Budějovice, a.s. již tuto neděli, tj. 7. února, testovací kapacitu.

04. 02. 2021

...
Předběžné opatření kvůli neočkované dívce bylo legitimní, konstatoval Ústavní soud

Předběžné opatření, jímž loni Okresní soud v Českém Krumlově rozhodl o lékařském vyšetření dívky, která utrpěla úraz a nebyla očkována proti tetanu, nebylo protiústavní. Rozhodl o tom Ústavní soud, který odmítl stížnost rodiny

27. 01. 2021

...
Nemocnice České Budějovice nadále udržuje rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19

Režim zrušení hospitalizací, u kterých je to medicínsky bezpečné, se prodlužuje do 19. února 2021

27. 01. 2021

...
Vyjádření hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby k dodávce vakcín

Dodávka 3 500 dávek vakcín dorazila na jih Čech

20. 01. 2021

...
Velkokapacitní centrum OČKO zahájilo zkušební provoz

V úterý 19. ledna byl spuštěn testovací provoz očkovacího centra v prostorách českobudějovického výstaviště

19. 01. 2021

...
Prohlášení hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby

Na jihu Čech běží organizace očkování seniorů nad 80 let naplno

17. 01. 2021

...
Zákaz návštěv - platný k 11. lednu 2021

Vzhledem k nepříznivé a dále se zhoršující epidemické situaci vyjádřené zdvojnásobením počtu pacientů hospitalizovaných pro covid-19 v českobudějovické nemocnici za poslední dva týdny bohužel není možné rozvolnit doposud platný zákaz návštěv, který tedy zůstává v platnosti v identické formě.

11. 01. 2021

...
Nemocnice České Budějovice opět navyšuje rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19

Od pondělí 11. ledna odkládá Nemocnice České Budějovice, a.s. veškeré hospitalizace, plánované do 31. 1. 2021, u kterých je to medicínsky bezpečné, dle dikce mimořádného opatření MZ ČR „bez výrazného vlivu na zdravotní stav pacientů". Rovněž bude zastaveno objednávání nových pacientů k těmto procedurám.

06. 01. 2021

...
Jihočeské nemocnice startují očkování proti koronaviru

Ve středu 30. prosince obdržely jihočeské nemocnice 975 dávek vakcíny COMIRNATY proti covid-19. Jako první zahájí očkování svých zaměstnanců Nemocnice České Budějovice, a.s., která je jedním ze 30 páteřních očkovacích center v České republice.

31. 12. 2020

...
Provoz očkovacího centra

Provozní doba očkovacího centra ve dnech 30. - 31. prosince

28. 12. 2020

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. obdržela neinvestiční dotaci z Jihočeského kraje

Zastupitelstvo Jihočeského kraje rozhodlo svým usnesením č. 144/2020/ZK-28 ze dne 25. 6. 2020 o poskytnutí neinvestiční dotace v souvislosti s pandemií covid-19. Nemocnice České Budějovice , a.s. obdržela dotaci ve výši

18. 12. 2020

...
Provoz anesteziologické ambulance a infuzního centra v době vánočních svátků

Provoz anesteziologické ambulance a infuzního centra v době vánočních svátků

17. 12. 2020

...
Na poslední tři dny před Vánoci navýší kraj ve všech jihočeských nemocnicích testovací kapacity pro antigenní testování zdarma na dvojnásobek

Hejtman Kuba: Před Vánoci navýší kraj ve všech jihočeských nemocnicích testovací kapacity pro antigenní testování na dvojnásobek

17. 12. 2020

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. obdržela v roce 2020 vyrovnávací platbu z rozpočtu Jihočeského kraje za závazek veřejné služby

Účelem této platby je částečná úhrada nákladů spojených s výkonem následujících činností poskytovaných Nemocnicí České Budějovice, a.s.:

16. 12. 2020

...
Aktuální informace k antigennímu testování veřejnosti

Antigenní odběrové centrum pro veřejnost v Nemocnici České Budějovice bude od pátku 18. 12. 2020 v provozu 6 dní v týdnu 6 hodin denně

16. 12. 2020

...
Informace k antigennímu testování veřejnosti

Objednávkový systém pro antigenní odběrové centrum pro veřejnost je zpřístupněn standardně na http://www.nemcb.cz.

14. 12. 2020

...
Nemocnice České Budějovice vyplatí „13. platy“ a od ledna zvýší mzdy

Zvýšení mzdových tarifů všem zaměstnancům o 10 % a vyplacení mimořádných odměn ve výši „13. platu“. Takový bude přelom roku v českobudějovické nemocnici pro její zaměstnance.

13. 12. 2020

...
Přečtete si náš Nemocniční zpravodaj LISTOPAD

Předposlední číslo Nemocničního zpravodaje 2020 je hotové.

07. 12. 2020

...
Oficiální stanovisko Nemocnice České Budějovice, a.s. k medializovanému případu nezletilé pacientky ošetřené pro úraz způsobený kopnutím koněm

Vzhledem k povinné mlčenlivosti nemůžeme sdělovat žádné detailní informace. Protože ale byla nemocnice obviněna z protiprávního jednání a případu je věnována mimořádná mediální pozornost, cítíme potřebu se v této věci alespoň obecně vyjádřit. Jako vždy, jednáme v zájmu pacienta, v tomto případě dítěte. Náš postup byl správný, standardní a zákonný včetně plnění zákonem uložené oznamovací povinnosti. Byla a nadále trvá vážná obava o zdraví a život dítěte.

02. 12. 2020

...
Nové pokoje na Neonatologickém oddělení Nemocnice České Budějovice pomohou maminkám, které mají doma další malé dítě

Dva nové pokoje otevřelo u příležitosti Mezinárodního dne předčasně narozených dětí Neonatologické oddělení Nemocnice České Budějovice., a.s. Maminky v nich mohou být se svými nedonošenými novorozenci a zároveň dalšími dětmi do věku tří let.

01. 12. 2020

...
Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje ocenila osobnosti Nemocnice České Budějovice

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje letos slaví 15. výročí vzniku. Při této příležitosti se její ředitel MUDr. Marek Slabý, MBA, LL.M rozhodl ocenit pamětní medailí jak zaměstnance ZZS JčK, tak osobnosti, které se významně podílely na formování nově vzniklé organizace a její propojení s nemocniční péčí. Jsou mezi nimi zaměstnanci Nemocnice České Budějovice, a.s., jmenovitě: MUDr. Miroslava Nevšímalová, MUDr. Ladislav Pešl, MUDr. Bohuslav Kuta, MBA a MUDr. František Toušek, FESc.

26. 11. 2020

...
Absolutním vítězem projektu Nejlepší nemocnice ČR 2020 je Nemocnice České Budějovice

V celostátním průzkumu společnosti HealthCare Institute Nemocnice ČR zvítězila Nemocnice České Budějovice, a.s. Po pěti letech se tak toto nejvyšší hodnocení vrací do jihočeské metropole. Celkem bylo hodnoceno 154 zdravotnických zařízení z celé České republiky.

24. 11. 2020

...
Nemocnice České Budějovice pozastavuje činnost odběrného místa covid-19 na letišti v Plané

Nemocnice České Budějovice, a.s. pozastavuje z důvodu poklesu počtu indikovaných k vyšetření na covid-19 od soboty 21. listopadu činnost odběrného místa, které se nachází v areálu Jihočeského letiště České Budějovice a.s. v Plané u Českých Budějovic.

19. 11. 2020

...
Rozhovor s generálním ředitelem Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michalem Šnorkem, Ph.D.

Hostem pořadu HOST na Jihočeské televizi byl předseda představenstva českobudějovické nemocnice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

02. 11. 2020

...
Nemocnice České Budějovice navyšuje kapacitu odběrných míst na Covid-19, pomůže i Armáda ČR

Nemocnice České Budějovice, a.s. znovu navyšuje kapacitu obou odběrných míst na COVID-19. Od 30. října do 13. listopadu pak Drive-in odběrné místo na letišti posílí Armáda ČR

30. 10. 2020

...
Hospitalizace rodiček s pozitivní anamnézou Covid-19 v Nemocnici České Budějovice, a.s.

Vzhledem k narůstajícímu počtu rodiček s pozitivní anamnézou Covid-19, je od 31. října vytvořena stanice pro tyto ženy a jejich děti

30. 10. 2020

...
Dárcovství rekonvalescentní plazmy po prodělané infekci COVID-19

Pokud možnost darování rekonvalescentní plazmy zvažujete, obraťte se na Transfúzní oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.

27. 10. 2020

...
Nemocnice České Budějovice reaguje na enormní nárůst poptávky po stěrech na COVID-19

Vzhledem k obrovskému nárůstu poptávky po stěrech na COVID-19 provede Nemocnice České Budějovice, a.s. od pondělí 26. října 2020 stěr osobám bez potvrzené rezervace pouze v případě průběžné volné kapacity, a to jen u pacientů s příznaky onemocnění COVID-19 (horečka, dušnost…). Ti musí mít zároveň také žádanku od lékaře nebo od hygienické služby.

23. 10. 2020

...
Informace k porodu a návštěvám na porodnické části Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.

V návaznosti na zhoršující se epidemiologickou situaci a přijatá krizová opatření vlády ČR a mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR je ode dne 21.10.2020 v souladu s vnitřním řádem nemocnice změněn režim návštěv na porodnické části Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.

22. 10. 2020

...
Nemocnice České Budějovice navyšuje rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19

Od středy 21. října přistupuje Nemocnice České Budějovice, a.s. k odložení veškerých hospitalizací, u kterých je to medicínsky bezpečné, a to do 13. listopadu. Cílem tohoto opatření je dále navýšit rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19. Ambulantní péče se toto opatření nyní netýká.

19. 10. 2020

...
V případě zájmu o dárcovství rekonvalescentní plazmy se nově obracejte na naše Transfuzní oddělení

Aktualizovali jsme informace pro případné zájemce o dárcovství rekonvalescentní plazmy po prodělané infekci COVID-19.

15. 10. 2020

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. přistupuje k částečnému omezení, respektive odložení, hospitalizací, operací a výkonů naplánovaných do konce října

Jihočeské nemocnice doposud fungovaly ve víceméně běžném režimu, přestože počet hospitalizovaných pacientů s COVID-19 je několikanásobně vyšší než v jarních měsících. Na základě dosavadních zkušeností s léčbou pacientů s COVID-19 a modelací možných scénářů budoucího vývoje přistupují k částečnému omezení, respektive odložení, hospitalizací, operací a výkonů naplánovaných do konce října 2020, u kterých to je medicínsky bezpečné.

12. 10. 2020

...
Informace pro dárce rekonvalescentní plazmy

Kdo se může stát dárcem rekonvalescentní plazmy?

07. 10. 2020

...
Výzva z první linie dne 5. října 2020

My, lékaři a zdravotní sestry z covidových oddělení a jednotek intenzivní péče, jsme až doposud byli příliš zaměstnáni péčí o pacienty a organizací péče v našich nemocnicích a nebylo nás příliš slyšet. Máme však silný pocit, že nazrál čas, abychom jasně a nahlas promluvili.

06. 10. 2020

...
Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od 26. září plošný zákaz návštěv

Z důvodu narůstajícího počtu pozitivních případů COVID-19 v okrese České Budějovice a nárůstu počtu hospitalizovaných pacientů s COVID-19 vyhlašuje Nemocnice České Budějovice, a.s. od soboty 26. září plošný zákaz návštěv s uvedením výjimek.

25. 09. 2020

...
Porodnice Nemocnice České Budějovice nabídne rodičkám aromaterapii a předpříjem z pohodlí domova

Porodnice Nemocnice České Budějovice, a.s. rozšiřuje od 1. října doplňkové služby pro rodičky. Jednou z nich je aromaterapie, kterou nastávající maminky mohou nově využít vedle již standardně nabízeného rajského plynu.

24. 09. 2020

...
Nemocnice České Budějovice rozdělí odběrná místa k vyšetření na COVID-19 a zavede objednávkový systém

Nemocnice České Budějovice, a.s. rozdělí od středy 23. září odběrná místa k vyšetření na COVID-19. Stanoviště, které se nachází před hlavním vstupem do nemocnice, bude od středy určeno pouze pro PĚŠÍ. Odběrné místo pro AUTOMOBILY vznikne v areálu Jihočeského letiště České Budějovice a.s. v Plané u Českých Budějovic.

22. 09. 2020

...
Nemocnice České Budějovice žádá veřejnost o omezení návštěv u krátce hospitalizovaných pacientů

S ohledem na vývoj epidemiologické situace se obrací vedení Nemocnice České Budějovice, a.s. na veřejnost s žádostí o omezení návštěv u krátce hospitalizovaných pacientů a omezení počtu doprovodů pacientů k vyšetření.

18. 09. 2020

...
Pacientům z Jihočeského kraje slouží nová hyperbarická komora Nemocnice České Budějovice

Novou hyperbarickou (přetlakovou) komorou disponuje Nemocnice České Budějovice, a.s. Na jihu Čech ji k léčbě používá jako jediná nemocnice, tudíž slouží v případě potřeby všem pacientům z celého Jihočeského kraje. Je součástí přístrojového vybavení Traumacentra. Původní dvoumístná komora byla nahrazena šestimístnou.

14. 09. 2020

...
Nemocnice České Budějovice přesouvá odběrné místo k vyšetření na koronavirovou infekci

Českobudějovická nemocnice přesouvá od středy 9. září odběrné místo k vyšetření na COVID-19. Nově bude umístěno u patrového parkoviště pro veřejnost, které se nachází před hlavním vstupem do nemocnice.

07. 09. 2020

...
Nemocnice České Budějovice provedla první operaci s japonským mikroskopem MITAKA

Neurochirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. disponuje dalším moderním přístrojem, který navyšuje kvalitu poskytované péče. Jedná se o japonský mikroskop MITAKA. Instalován byl v pondělí 31. srpna a hned ten den byl využit při mikrochirurgické operaci.

04. 09. 2020

...
Zahájení školního roku na SZŠ a VOŠ zdravotnická České Budějovice

Předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. dnes spolu s hejtmankou Jihočeského kraje Mgr. Ivanou Stráskou a náměstkyní pro ošetřovatelskou péči českobudějovické nemocnice Mgr. et Mgr. Monikou Kyselovou zahájil školní rok na SZŠ a VOŠ zdravotnická České Budějovice.

01. 09. 2020

...
Historicky první LETNÍ Nemocniční zpravodaj

Představujeme Nemocniční zpravodaj LÉTO

13. 08. 2020

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. NEPROVÁDÍ testování samoplátců na COVID-19

Nemocnice České Budějovice, a.s. NEPROVÁDÍ testování samoplátců na COVID-19

12. 08. 2020

...
Ordinace očkování bude pro veřejnost od 27. 7. do 14. 8. 2020 uzavřena

Ve dnech 27. 7. – 14. 8. 2020 bude pro veřejnost uzavřena ordinace očkování Očkovacího centra Nemocnice České Budějovice, a.s.

21. 07. 2020

...
Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila ve čtvrtek 9. července provoz v zrekonstruovaném pavilonu I

Nemocnice České Budějovice, a.s. ve čtvrtek 9. července slavnostně zahájila provoz v pavilonu I. Přestavba pavilonu I byla po odstěhování Interního a Neurologického oddělení zahájena v srpnu 2019 a dokončena v červnu 2020. Celkové náklady stavby činí téměř 125 mil. Kč vč. DPH.

09. 07. 2020

...
Červnový Nemocniční Zpravodaj

Představení Gynekologicko-porodnického oddělení, představení Centra klinické imunologie, článek o výživě pro nedonošená miminka.. ) To vše a mnoho dalšího se dozvíte v novém čísle Nemocničního zpravodaje

30. 06. 2020

...
Magazín Jihočeské zdraví

Magazín jihočeských nemocnic JIHOČESKÉ ZDRAVÍ je na světě.

25. 06. 2020

...
Průvodce k porodu v naší nemocnici

Připravili jsme pro nastávající maminky průvodce k porodu v naší nemocnici.

16. 06. 2020

...
Workshop Řešení monstrózních ventrálních kýl

V pátek 5. června pořádalo naše Chirurgické oddělení workshop Řešení monstrózních ventrálních kýl. Reportáž z workshopu můžete shlédnout zde.

10. 06. 2020

...
Děkujeme Hudbě Hradní stráže a Policii České republiky za dnešní hudební vystoupení

Motto akce Policie děkuje: „Přivezeme Vám hudbu a dobrou náladu, odvezeme si Váš potlesk.“

09. 06. 2020

...
Jihočeský kraj podpoří Nemocnici České Budějovice, a.s.

Nemocnice České Budějovice, a.s. obdrží v roce 2020 vyrovnávací platbu z rozpočtu Jihočeského kraje za závazek veřejné služby

04. 06. 2020

...
Lékárna Nemocnice České Budějovice obdržela Certifikát ISO 9001:2015

Kolektivu Lékárny Nemocnice České Budějovice, a.s. gratulujeme a děkujeme za jejich práci.

03. 06. 2020

...
Nemocniční zpravodaj KVĚTEN je již k přečtení

V novém čísle Nemocničního zpravodaje představujeme Urologické oddělení nebo se ohlížíme za 22 lety existence Gastroenterologického oddělení

31. 05. 2020

...
PODĚKOVÁNÍ

Poslední vlna uvolňování opatření proti šíření nového koronaviru je tady a my bychom rádi poděkovali všem, kteří nám během těžkých časů pomáhali.

25. 05. 2020

...
Nemocnice České Budějovice povoluje od 25. května návštěvy pacientů

Od pondělí 25. května se po necelých třech měsících Nemocnice České Budějovice, a.s. znovu otevírá návštěvám

22. 05. 2020

...
Světový den proti mrtvici - 15. květen

Na dnešní den, tj. 15. května, připadá Světový den proti mrtvici. Nepodceňte tyto 4 signály a vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc.

15. 05. 2020

...
Přečtěte si náš Nemocniční zpravodaj DUBEN

Rok ve funkci generálního ředitele, představení Ortopedického oddělení, mezinárodní sympozium o inovacích v léčbě srdečních arytmií a srdečního selhání,...

30. 04. 2020

...
Přítomnost třetí osoby při porodu

V souladu s rozhodnutím MZČR ze dne 15.dubna 2020, které mimo jiné upravuje podmínky účasti třetí osoby při porodu, umožňujeme od 16.dubna 2020 účast třetí osoby při porodu za podmínek stanovených v tomto Mimořádném opatření

16. 04. 2020

...
Postupné obnovení plánované zdravotní péče

Nemocnice České Budějovice počínaje 20. dubnem postupně obnoví plánovanou zdravotní péči

16. 04. 2020

...
Prohlášení Nemocnice České Budějovice k oprávnění vykonávat znaleckou činnost

Nemocnice České Budějovice, a.s. splňuje a splňovala všechny formální i materiální

03. 04. 2020

...
Nemocniční zpravodaj BŘEZEN je již na našem webu

Nezahálíme ani v tomto čase:-)

02. 04. 2020

...
Aktuální informace pro pacienty - COVID-19

Nemocnice České Budějovice žádá pacienty

31. 03. 2020

...
Aktuální informace Gynekologicko-porodnického a Neonatologického oddělení pro rodičky

Gynekologicko-porodnické a Neonatologické oddělení připravilo aktuální informace pro budoucí rodičky

23. 03. 2020

...
Nové webové stránky Infekčního oddělení Nemocnice České Budějovice

Připravili jsme pro vás nové webové stránky, kde naleznete souhrnné informace ke COVID 19.

21. 03. 2020

...
Zákaz účasti otce u porodu od 18. března

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví

19. 03. 2020

...
Lékárna Nemocnice České Budějovice žádá veřejnost o toleranci

V návaznosti na přijatá opatření související s onemocněním COVID 19 upravuje Lékárna Nemocnice České Budějovice, a.s. od 18. března svůj provoz

18. 03. 2020

...
Informace pro dárce krve - infekce COVID 19

Vážení dárci, dárkyně na základě vývoje šíření infekce COVID -19 a z toho vyplývajících opatření

17. 03. 2020

...
Nemocnice České Budějovice připravila edukační video pro zdravotnický personál

Připravili jsme pro náš zdravotnický personál edukační video „Osobní ochranné prostředky pro zdravotníky“.

16. 03. 2020

...
Informace pro rodičky a dárce krve

Nemocnice České Budějovice, a.s. děkuje dárcům krve a sděluje nastávajícím rodičům...

16. 03. 2020

...
Informace k provozu lékárny Nemocnice České Budějovice

Abychom udrželi pro Vaše potřeby i pro potřeby Nemocnice České Budějovice chod lékárny v režimu 24/7 Nemocnice České Budějovice a. s.- oficiální, přistoupili jsme k následujícím krokům

16. 03. 2020

...
Nemocnice České Budějovice přijímá další opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19

V návaznosti na usnesení vlády č. 194, kterým vláda vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2(způsobujícím onemocnění COVID-19) na území České republiky nouzový stav, a za účelem snížení spotřeby osobních ochranných prostředků v běžném provozu vyhlašuje Nemocnice České Budějovice, a.s. následující mimořádná opatření

16. 03. 2020

...
Komerční vyšetřování PCR SARS-CoV-2

V tuto chvíli nejsme bohužel schopni komerční diagnostiku PCR SARS-CoV-2 u osob, které „k vyšetření nejsou indikovány“, zajistit.

13. 03. 2020

...
Informace k výskytu nového koronaviru - aktualizováno 12. 3. 2020

Bez ohledu na to, odkud jste přicestovali nebo zda máte nebo nemáte zdravotní potíže, dodržujte obecné zásady, které mohou zabránit přenosu infekčních onemocnění.

12. 03. 2020

...
Upřesnění režimu návštěv

S účinností od 11. 3. 2020 jsou návštěvy na Dětském oddělení, Neonatologickém oddělení a na stanici šestinedělí porodnice umožněny pouze pro zákonné zástupce dítěte.

11. 03. 2020

...
Den zdraví na téma ledviny ZRUŠEN

V souvislosti s epidemiologickou situací se Den zdraví původně plánovaný na 11. 3. ruší. O případném náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.

09. 03. 2020

...
Předporodní kurzy až do odvolání zrušeny

V souvislosti s epidemiologickou situací se až do odvolání ruší předporodní kurzy. Děkujeme za pochopení.

09. 03. 2020

...
Zákaz návštěv - platný od 10. března

Na základě rozhodnutí bezpečnostní rady státu vyhlašujeme plošný zákaz návštěv s výjimkou Dětského oddělení, Neonatologického oddělení a Porodnice, kde trvá původní režim omezení návštěv.

09. 03. 2020

...
Nemocnice České Budějovice vyhlašuje omezení návštěv

Od 5. 3. 2020 není přístup na návštěvu umožněn těm, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů) a osobám, které se v posledních 14 dnech vrátily z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19.

04. 03. 2020

...
Prohlášení Nemocnice České Budějovice k novému koronaviru

V Jihočeském kraji se dosud nákaza novým koronavirem neprokázala

01. 03. 2020

...
Informace k výskytu nového koronaviru - aktualizováno 27. 2. 2020

BYL jsem v oblasti nového koronaviru a MÁM projevy respirační infekce (teplota, kašel nebo dušnost) / BYL jsem v oblasti s výskytem nového koronaviru a NEMÁM projevy respirační infekce (teplota, kašel nebo dušnost)

27. 02. 2020

...
Nemocniční zpravodaj ÚNOR je již na našem webu

Jak funguje kaplanská služba v nemocnici, co dělá perioperační sestra nebo IT oddělení? Dozvíte se opět mnoho zajímavých informací a i tentokráte se podíváte s našimi lékaři do zahraničí.

26. 02. 2020

...
Otevřeno! Nemocnice České Budějovice zahájila provoz nového pavilonu

Nový objekt českobudějovické nemocnice, ve kterém se nachází lůžková část Rehabilitačního oddělení se všemi terapeutickými pracovišti a stanice dárců krve Transfúzního oddělení, je v provozu. Slavnostní otevření pavilonu T se uskutečnilo v úterý 25. února.

25. 02. 2020

...
Přijmeme - pozice Biomedicínský technik

Hledáme Biomedicínského technika na plný úvazek

24. 02. 2020

...
Nemocnice České Budějovice ruší omezení návštěv

Vzhledem k dalšímu významnému poklesu akutních respiračních onemocnění, včetně chřipky, ruší Nemocnice České Budějovice od 22. 2. 2020 omezení návštěv, které platilo od 28. 1. 2020.

21. 02. 2020

...
Nemocnice České Budějovice zaznamenala rekordní nárůst počtu zaměstnanců

„Za poslední rok došlo k nárůstu počtu zaměstnanců českobudějovické nemocnice napříč profesemi o 150 na téměř 3 000 pracovníků“, uvádí předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. Pro srovnání, průměrný meziroční nárůst počtu zaměstnanců v předchozích pěti letech byl kolem 50 zaměstnanců ročně.

18. 02. 2020

...
20 vteřin pro zdraví

Podívejte se na instruktážní video správného mytí rukou

17. 02. 2020

...
Den zdraví - měření cholesterolu

Přijďte si změřit cholesterol. Dne 14. 2. bude v terminálu Nemocnice České Budějovice od 9 do 12 hodin Den zdraví s kontrolním měřením.

08. 02. 2020

...
Nemocnice České Budějovice vyhlašuje omezení návštěv

V Jihočeském kraji dochází k významnému nárůstu akutních respiračních onemocnění, včetně chřipky. V minulých týdnech byly nejvíce postiženy věkové skupiny 0-25 let, vyšší ročníky zatím nevykazují výraznou nemocnost, ale její nárůst především u neočkovaných osob středního a vyššího věku je možné předpokládat v nejbližších dnech a týdnech. V ČR byla již hlášena úmrtí na chřipku.

27. 01. 2020

...
Nemocnice České Budějovice zdvojnásobila počet zaměstnanců očkovaných proti chřipce

Na podzim roku 2019 spustila Nemocnice České Budějovice, a.s. kampaň „Očkujeme zaměstnance, chráníme pacienty“. Jejím výsledkem je, že je nemocnice letos lépe připravena na chřipkovou sezónu. Proočkovanost zaměstnanců proti chřipce se podařilo meziročně zvýšit z 20 % na 40 %, proočkováno bylo téměř 1200 zaměstnanců

18. 01. 2020

...
Doc. MUDr. Jiří Stehlík, CSc. je nově ředitelem Úseku chirurgických oborů Nemocnice České Budějovice, a.s.

Úsek chirurgických oborů Nemocnice České Budějovice, a.s. má nového ředitele. Od 1. ledna 2020 tuto pozici zastává doc. MUDr. Jiří Stehlík, CSc., emeritní primář Ortopedického oddělení.

10. 01. 2020

...
Tříkrálové požehnání

Diecézní charita České Budějovice dnes ku příležitosti svátku Tří králů požehnala pacientům i zaměstnancům Nemocnice České Budějovice, a.s.

09. 01. 2020

...
Novoroční návštěva ministra zdravotnictví na porodnici

Českobudějovickou porodnici 1. ledna 2020 navštívil za doprovodu předsedy představenstva MUDr. Ing. Michala Šnorka, Ph.D, primáře gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloše Velemínského, Ph.D. a primáře neonatologického oddělení MUDr. Jiřího Duška ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch. Dárkem potěšil všechny maminky hospitalizované na stanici šestinedělí. Pan ministr pogratuloval i mamince narozeného Alexandra, který přišel na svět dnes v 1.54h a je naším prvním miminkem roku 2020. Všem rodičům gratulujeme a přejeme především hodně zdraví a radosti.

02. 01. 2020

...
PF 2020

Děkujeme našim pacientům za projevenou důvěru a zaměstnancům za spolupráci v roce 2019. Všem přejeme štědré a veselé vánoční svátky a do roku 2020 pevné zdraví. Vaše Nemocnice České Budějovice

19. 12. 2019

...
Poslední číslo Nemocniční zpravodaje roku 2019

Poslední Nemocniční zpravodaj roku 2019 je "nejsilnějším číslem", které jsme dosud vytvořili. Má úctyhodných 36 stran.

12. 12. 2019

...
Vyjádření NČB k tragické události ve FN Ostrava

Nemocnice České Budějovice, a.s. vyjadřuje hlubokou soustrast blízkým obětí tragického incidentu ve FN Ostrava, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách. Stejně tak vyjadřujeme velkou podporu všem pracovníkům ostravské fakultní nemocnice a složkám, které jsou účastny při řešení této žalostné události.

10. 12. 2019

...
Vánoční čas 2019

Na 1. adventní neděli jsme již připraveni..

29. 11. 2019

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. slavnostně zahájila přístavbu a přestavbu pavilonu CH. Práce na první etapě potrvají zhruba 900 dní

Pavilon CH Nemocnice České Budějovice, a.s. čekají významné změny. Nemocnice se pustila do jeho přestavby a přístavby, přičemž práce na první etapě by měly být dokončeny zhruba za 900 dní. Slavnostní zahájení prací se uskutečnilo ve čtvrtek 21. listopadu.

21. 11. 2019

...
Naše Antibiotické středisko se připojí k Evropskému antibiotickému týdnu

Osvěta má za cíl snižovat nejednoznačnou antibiotickou preskripci

18. 11. 2019

...
Sympozium o žilní trombóze

Nemocnice České Budějovice, a.s. uspořádala spolu s Cévním centrem České Budějovice 1. ročník Sympozia o žilní trombóze

11. 11. 2019

...
UPOZORNĚNÍ - Dětská pohotovost

9. 11. 2019 od 15:00 do 21:00 nebude zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovosti

08. 11. 2019

...
Desatero jak přežít na (JIHO)českých silnicích

Nemocnice České Budějovice, a.s. se připojila ke kampani Policie ČR

06. 11. 2019

...
TalentAkademie v Nemocnici České Budějovice, a.s.

Již potřetí se sešli v Českých Budějovicích talentovaní studenti z několika jihočeských gymnázií. Tentokrát byla TalentAkademie zaměřena na medicínu.

04. 11. 2019

...
Vedení českobudějovické nemocnice navštívilo studenty SZŠ a VOŠ Husova 3

Předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. spolu s ředitelem Úseku personálního Ing. Milanem Voldřichem, MBA a Mgr. Monikou Kyselovou, MBA náměstkyní pro ošetřovatelskou péči prezentovali studentům Střední a vyšší zdravotnické školy v Českých Budějovicích personální politiku naší nemocnice a informovali jej o možnostech pracovního uplatnění.

24. 10. 2019

...
Den zdraví 17. 10. 2019 - Stárnutí populace

Lékárna Nemocnice České Budějovice, a.s. připravila nabídku volně prodejných léků ku příležitosti Dne zdraví, který bude tentokrát zaměřen na stárnutí populace

17. 10. 2019

...
Státní smutek

Nemocnice České Budějovice, a.s. uctí památku Karla Gotta a připojí se tak k dalším institucím, které dnes, tj. 11. října, stáhnou státní vlajku na půl žerdi.

11. 10. 2019

...
Týden s hospicem Veronika

Českobudějovická nemocnice se připojila k celorepublikové kampani domácí péče https://papucovyden.cz/. V čase 8,30 - 11,30 budou v našem terminálu po celý týden přítomny zástupkyně hospicu Veronika. https://www.hospicveronika.cz/ceske-budejovice

07. 10. 2019

...
6. ročník Budějovice kazuistické byl odstartován

Kongres je každý rok určen pro lékaře mladší pětatřiceti let a odborníky z dalších oblastí medicíny (laboratoře, fyzioterapie, aj.), kterým chceme dát možnost prezentovat výsledky své práce dobře uchopitelnou formou kazuistik, porovnat výsledky s kolegy z jiných nemocnic a také zažít akademické prostředí.

03. 10. 2019

...
Nemocnice České Budějovice zahajuje kampaň

Nemocnice České Budějovice, a.s. se rozhodla, že proti závažnému onemocnění chřipky nechá zdarma očkovat všechny zaměstnance s výjimkou těch, kteří mají zdravotní nebo jiné závažné důvody, proč nemohou být očkováni. Jedná se o krok, který má především chránit samotné pacienty.

30. 09. 2019

...
VI. BUDĚJOVICE KAZUISTICKÉ

Kazuistický kongres BUDĚJOVICE KAZUSITICKÉ je společnou akcí Jihočeských nemocnic a.s. a Zdravotně sociální fakulty JU určenou zejména pro zdravotníky Jihočeského kraje

26. 09. 2019

...
Nemocniční zpravodaj je po prázdninové pauze zpět

Zářijové číslo Nemocničního zpravodaje představuje nové vedení oddělení Nukleární medicíny, ohlíží se za úctyhodnou érou MUDr. Břetislava Shona a opět cestuje za hranice České republiky.

24. 09. 2019

...
Rekonstrukce RTG pracoviště v pavilonu CH

Jedno ze dvou RTG pracovišť v pavilonu CH prochází rekonstrukcí.

20. 09. 2019

...
Děti dětem

Žáci ZŠ Matice školské věnovali dětskému oddělení 30 000 Kč.

19. 09. 2019

...
Den zdraví - Národní týden kojení

Českobudějovická nemocnice ve spolupráci se Zdravotně sociální fakulta JU připravila ku příležitosti Národního týdne kojení Den zdraví. Ve čtvrtek 19. září budou v terminálu naší nemocnice přítomny v čase 11 - 14 hodin laktační poradkyně.

18. 09. 2019

...
Dny Marianne v naší lékárně

Od pátku 13.9. probíhají ve veřejné lékárně již tradičně Dny Marianne, kdy můžete využít zajímavých slev na kosmetiku.

12. 09. 2019

...
Nej sestřička 2019

Nemocnice České Budějovice, a.s. má svou zástupkyni v soutěži Nej sestřička 2019. Jedná se o soutěž, ve které nejde ani o věk, ani o fyzickou krásu, má za cíl vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného a lidského. Tento projekt je prezentací náročné práce sestřiček, o které se často říká, že je posláním. Záměrem je vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování.

06. 09. 2019

...
Poprázdninová nabídka nemocniční lékárny

Na měsíc září si připravila naše lékárna další slevovou nabídku. Kromě tradičního letáku s výběrem zajímavých produktů, nepřehlédněte slevovou akci na Vibovit pro děti.

03. 09. 2019

...
Osobní poděkování hejtmanky Stráské

Po neuvěřitelných 45 letech práce ve zdravotnictví se rozhodl odejít do důchodu jeden z nejznámějších jihočeských lékařů, MUDr. Břetislav Shon. Těžko odhadnout, kolik pacientů hledajících pomoc prošlo jeho ordinacemi, musely jich být celé desetitisíce. Naopak přesně změřitelné je jeho působení v nejvyšších manažerských funkcích jihočeských nemocnic, které dokázal přivést mezi ty nejlepší v celé republice. Najít podobnou unikátní kombinaci lékaře a manažera je dnes úkol doslova nemožný. Stejně tak je složité najít člověka, který svým naprosto svérázným způsobem dokáže podávat pravdu bez příkras či okolků. To dokáže jen ten, kdo je povznesen nad předstírání, protože přesně zná svůj cíl a sám je pro své okolí tím nejlepším příkladem či receptem na přímočarou vitalitu. Svého ředitele oslovovali lékaři i manažeři v jihočeských nemocnicích naprosto přirozeně „Pane generální“. MUDr. Břetislav Shon, ve všech významech tohoto slova, tím panem generálním, a nejen pro nemocniční kolegy, pořád bude. Pane generální, doufám, že budu mít příležitost potkat se s Vaším nezaměnitelným humorem, Vašimi zkušenostmi a Vaší lidskostí. Jsem ráda, že jsem měla tu možnost s Vámi pracovat. Ivana Stráská

30. 08. 2019

...
Spolek Nedoklubko věnoval Neonatologickému oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. pelíšky Neobed

Pět pelíšků Neobed v celkové hodnotě 25 200 korun předali ve čtvrtek 29. srpna zástupci spolku Nedoklubko Neonatologickému oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. Zároveň potěšili maminky předčasně narozených dětí i sourozence nedonošených miminek symbolickými dárky. Neobed je pelíšek, díky kterému je možné zajistit optimální polohování (navození in utero polohy). Zároveň poskytuje dětem pocit bezpečí a dle klinického hodnocení významně přispívá ke snížení negativního vnímání prostředí intenzivní péče a zvyšuje celkový komfort dítěte. „Je to úžasná pomůcka. Moc spolku Nedoklubko děkujeme za podporu. Vážíme si jí,“ říká předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

29. 08. 2019

...
Změna ordinační doby na ZUBNÍ LÉKAŘSKÉ POHOTOVOSTI

Dne 29. 8. 2019 dojde z technických důvodů ke změně ordinační doby na ZLSPP. Ordinační doba bude 16:30 - 20:45. Děkujeme Vám za pochopení. Vaše Nemocnice České Budějovice, a.s.

27. 08. 2019

...
Akce v lékárně Nemocnice České Budějovice

Sledujte webové stránky a akce naší lékárny. Pravidelně pro Vás připravujeme zajímavé akce :-)

22. 08. 2019

...
Zářijový PŘEDPORODNÍ KURZ ZDARMA je již obsazený

Děkujeme za Váš zájem o naše PŘEDPORODNÍ KURZY ZDARMA. Kapacita byla opět naplněna během jedné minuty.. Děkujeme za pochopení, další kurz startuje již 2. října :-) Těšíme se na Vás!

21. 08. 2019

...
Předporodní kurzy zdarma

Po prázdninách startují další PŘEDPORODNÍ KURZY ZDARMA. Registrovat se můžete 21. srpna od 10h. Děkujeme za Váš zájem :-)

19. 08. 2019

...
La Dílna na dětském oddělení Nemocnice České Budějovice

Naše dětské pacienty navštívila tuto středu budějovická La Dílna

08. 08. 2019

...
Facebook Nemocnice České Budějovice děkuje svým fanouškům

Facebook Nemocnice České Budějovice děkuje svým fanouškům

05. 08. 2019

...
Zástupci Kapky naděje předali Dětskému oddělení českobudějovické nemocnice nová nemocniční lůžka

Ve středu 31. července se v 13 hodin uskutečnilo na Dětském oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. předání daru od Nadačního fondu Kapka naděje – čtyř nových nemocničních lůžek.

31. 07. 2019

...
Ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA navštívil českobudějovickou nemocnici

V pátek 19. 7. 2019 navštívil naši nemocnici ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA. V doprovodu předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Ing. Michala Šnorka, Ph.D. prošel pan ministr areálem nemocnice a seznámil se s probíhajícími stavebními pracemi. Tématem hovoru předsedy představenstva s ministrem zdravotnictví byla mimo jiné nová personální politika českobudějovické nemocnice a koncepce urgentních příjmů v ČR včetně role LSPP.

19. 07. 2019

...
Video z 10. neurochirurgického mikrovaskulárního workshopu

Podívejte se spolu s námi na video, které zachycuje průběh 10. neurochirurgického mikrovaskulárního workshopu, který se uskutečnil v květnu letošního roku

01. 07. 2019

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme do hlavního pracovního poměru Biomedicínského technika

Nemocnice České Budějovice, a.s. přijme do hlavního pracovního poměru Biomedicínského technika

26. 06. 2019

...
Letecké snímky Nemocnice České Budějovice, a.s.

Navštivte fotogalerii na našich webových stránkách. Naleznete zde aktuální letecké snímky naší nemocnice.

24. 06. 2019

...
Den zdraví s lékárnou Nemocnice České Budějovice, a.s.

Nemocnice České Budějovice, a. s., ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a SZŠ a VOŠZ České Budějovice pořádá zdravotně-edukační akci zaměřenou na zodpovězení otázek na téma ZDRAVÍ – KRÁSA - VITALITA. Proč je nutné chránit kůži před slunečním svitem? Jaké přípravky použít? Co nezapomenout přibalit do lékárničky na rodinnou dovolenou? S čím Vám může pomoci odborník v lékárně? Jak podporuje zodpovědný přístup k prevenci melanomu VZP?

11. 06. 2019

...
Nemocnice České Budějovice obhájila certifikát kvality a bezpečí

Ve dnech 5. a 6. června 2019 se v Nemocnici České Budějovice, a.s. uskutečnilo hodnocení kvality a bezpečí poskytovaných služeb, takzvaná reakreditace. Hodnotitelský tým České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví posoudil úroveň poskytovaných zdravotních služeb v českobudějovické nemocnici jako vyhovující ve všech standardech a ukazatelích a nemocnice tak obdržela certifikát kvality a bezpečí s platností na tři roky. „Velmi mě těší, že členové hodnotitelského týmu mimo jiné velmi pozitivně hodnotili mimořádnou vstřícnost všech zdravotníků, se kterými přišli během reakreditace do kontaktu. Nemocnici České Budějovice a tímto samozřejmě také všem jejím pacientům k reakreditaci gratuluji!“ uvádí hejtmanka Jihočeské kraje Mgr. Ivana Stráská. „Mám radost, že opět mohu celému týmu naší nemocnice poděkovat. Konkrétně pak musím jmenovat doc. MUDr. Jozefa Filku, Ph.D., náměstka pro řízení kvality a bezpečí poskytované péče, který odvádí výbornou práci,“ říká MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D., předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s.

07. 06. 2019

...
Dárci krve

Aktuální potřeba odběrů dárců dle krevních skupin

06. 06. 2019

...
Oficiální stanovisko Nemocnice České Budějovice k pořadu České televize Obchod se svědomím z cyklu Infiltrace

Dne 3. 6. 2019 Česká televize odvysílala pořad Obchod se svědomím z cyklu Infiltrace, ve kterém jsou popisovány tři různé příběhy z nemocničního prostředí. Jeden z nich se týká Nemocnice České Budějovice, přičemž je založen na jednostranném vyjádření osoby blízké pacientky, která byla v péči naší nemocnice. Nemocnice České Budějovice v případě řešení jakýchkoliv podnětů ze strany pacientů postupuje podle platné legislativy. Zároveň si plně uvědomujeme, že se vždy jedná o osobní a citlivé události, které jsou spojeny s velkým emočním vypětím na straně pacientů a jejich blízkých. Proto takové podněty řešíme pečlivě, transparentně a s ohledem na individualitu jednotlivých případů. V některých situacích je však pro blízké osoby pacientů obtížné plně přijmout poskytnuté informace, stejně jako skutečnost samotnou. To bohužel nejsme schopni žádným způsobem ovlivnit.

04. 06. 2019

...
Jihočeské Timrovy dny 2019

Ve dnech 23. - 24. května se uskutečnil již 19. ročník kongresu Očního oddělení, který nese název Jihočeské Timrovy dny.

29. 05. 2019

...
Ukázka robotické chirurgie v Nemocnici České Budějovice, a.s.

Podívejte se spolu s námi na fotogalerii z předváděcí akce robotické chirurgie, kterou Nemocnice České Budějovice, a.s pořádá ve dnech 27. - 28. května ve vstupním terminálu

27. 05. 2019

...
10. neurochirurgický mikrovaskulární workshop s mezinárodní účastí

Neurochirurgické oddělení naší nemocnice pořádá v těchto dnech již 10. neurochirurgický mikrovaskulární workshop s mezinárodní účastí. MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D., MBA provádí EC- IC bypass, tj. operační zákrok, který má za cíl prevenci ischemického iktu. Účastníci workshopu sledují tuto operaci v zasedací místnosti v živě přenášeném přenosu.

22. 05. 2019

...
POZVÁNKA - Da Vinci operuje v českobudějovické nemocnici

Zveme Vás na ukázku práce s robotem Da Vinci, se kterým operují chirurgové Nemocnice České Budějovice, a.s.

21. 05. 2019

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. a BLESK ORDINACE

Z první BLESK ORDINACE roku 2019 jsme pro Vás připravili VIDEOZÁZNAM.

21. 05. 2019

...
I když počasí nepřálo, Blesk Ordinaci na budějovickém náměstí si lidé ujít nenechali

Nemocnice České Budějovice, a. s. je první tuzemskou nemocnicí, která ve spolupráci s vydavatelstvím CNC a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou uspořádala putovní osvětovou kampaň s názvem Blesk ordinace. Akce se uskutečnila ve čtvrtek 16. května na náměstí Přemysla Otakara II. a těšila se nemalého zájmu veřejnosti, a to i navzdory počasí, které bylo chladné a deštivé.

17. 05. 2019

...
VIDEO: Kardiochirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice

Kardiochirurgické oddělení českobudějovické nemocnice je špičkové pracoviště, kde se provádí veškeré operace srdce vyjma transplantací. Vysoce erudovaný zdravotnický personál a moderní vybavení zvládá i ty nejsložitější zákroky. Více v našem videu.

17. 05. 2019

...
Předporodní kurzy ZDARMA pokračují i v ČERVNU

Ve středu 22. května startuje od 10h registrace do červnových předporodních kurzů.

17. 05. 2019

...
Blesk ordinace - Den zdraví

Ve čtvrtek 16. května navštivte náměstí Přemysla Otakara II. Od 12 hodin zde budou lékaři Nemocnice České Budějovice, a.s. poskytovat odborné poradenství.

16. 05. 2019

...
Den zdraví v terminálu českobudějovické nemocnice

Zveme Vás 15. května na Den zdraví.

09. 05. 2019

...
Den zdraví na českobudějovickém náměstí

Zveme Vás 16. května od 12h na českobudějovické náměstí.

07. 05. 2019

...
Dar dětskému oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.

Dne 6. května převzal předseda představenstva Nemocnice České Budějovice,a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. od generálního ředitele společnosti Madeta, a. s. Ing. Milana Teplého finanční dar ve výši 274 467,- Kč. Z této částky bude pro dětské oddělení pořízen přístroj na měření sluchu předškolních dětí.

06. 05. 2019

...
Předporodní kurzy ZDARMA pokračují i v KVĚTNU

Ve středu 17. dubna startuje od 10h registrace do květnových předporodních kurzů.

15. 04. 2019

...
Tým 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením Bc. Márie Stratilové zvítězil v prestižní soutěži Medik roku 2019

V Nemocnici České Budějovice se 12. až 14. dubna 2019 konal již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku, která je určena studentům 4. až 6. ročníků lékařských fakult z České republiky. Vítězem se stal tým číslo 15, který vedla kapitánka Mária Stratilová. Na druhém místě skončil tým 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením kapitánky Adély Samešové a na třetím místě tým Marcely Laštovkové z lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. „Předvedli dokonalou souhru a zároveň prokázali, že jsou skutečně šikovní a do svého oboru maximálně zapálení. Musím velmi rád pochválit všechny týmy, do úkolů se pouštěly s vervou a maximálním nasazením. Stanovišť bylo 14 a nechyběl mezi nimi porod či robotická operace,“ říká autor projektu Ing. Michal Čarvaš, MBA, člen představenstva skupiny Jihočeské nemocnice a.s.

14. 04. 2019

...
Na našich webových stránkách v sekci AKCE naleznete komplet fotogalerii ze soutěže Medik roku

V sekci AKCE naleznete fotografie z celé soutěže Medik roku, která se uskutečnila od pátku 12. do neděle 14. dubna v naší nemocnici.

14. 04. 2019

...
UPOZORNĚNÍ - DĚTSKÁ POHOTOVOST

Vážení rodiče, zákonní zástupci, pacienti, ve dnech 19. – 21. dubna 2019 nebude k dispozici Lékařská služba první pomoci pro děti a dorost. Bohužel, přes veškerou snahu se nepodařilo obsadit tyto služby dětské pohotovosti obvodními lékaři pro děti a dorost, do jejichž kompetence tato činnost patří. V nutných případech budou dětští pacienti ošetřeni v příjmové ambulanci dětského odd. Upozorňujeme, že lékaři sloužící Ústavní pohotovostní službu na dětském oddělení zajišťují i provoz 4 lůžkových stanic, stanice včetně jednotky resuscitační a intenzivní péče. Dále pak zajišťují i konziliární služby pro další oddělení českobudějovické nemocnice a ostatních dětských oddělení Jihočeského kraje. Žádáme proto rodiče a pacienty o trpělivost, když lékaři Dětského oddělení sloužící ústavní pohotovost budou zaneprázdněni neodkladnou a nutnou činností na oddělení a z těchto důvodů se nebudou moci bezprostředně věnovat příchozím pacientům na Lékařské službě první pomoci pro děti a dorost.

13. 04. 2019

...
Nemocnice České Budějovice bude hostit studenty medicíny z celé republiky

Nemocnice České Budějovice bude hostit studenty medicíny z celé republiky. Uspořádá pátý ročník soutěže Medik roku. Ve dnech 12. až 14. dubna 2019 se v Nemocnici České Budějovice uskuteční již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku. Celkem se počítá s účastí 95 studentů medicíny z celé České republiky. „Nachystali jsme pro studenty 14 stanovišť, mezi disciplínami nebude chybět resuscitace dítěte a dospělého, chirurgické šití, dialýza, robotická operace či porod. Na místě budou odborníci z naší nemocnice,“ informuje manažer projektu Bc. Iva Nováková, MBA.

10. 04. 2019

...
NOVÝM PŘEDSEDOU PŘEDSTAVENSTVA ČESKOBUDĚJOVICKÉ NEMOCNICE JE MICHAL ŠNOREK

Představenstvo Nemocnice České Budějovice, a.s. zvolilo s účinností od 5. dubna 2019 do funkce předsedy představenstva MUDr. Ing. Michala Šnorka, Ph.D., FESC. Michal Šnorek se narodil v roce 1982 v Českých Budějovicích. Vystudoval medicínu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a management zdravotnických služeb na Vysoké škole ekonomické.

05. 04. 2019

...
V pátek 29. března navštívil přestěhované Psychiatrické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

V pátek 29. 3. 2019 navštívil ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch psychiatrické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. za doprovodu člena představenstva MUDr. Jaroslava Nováka, MBA a prim. MUDr. Jana Tučka, Ph.D.

01. 04. 2019

...
MUDr. Břetislav Shon odchází z funkce předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s.

MUDr. Břetislav Shon odchází z funkce předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s. Ke dni 28. března 2019 odstupuje MUDr. Břetislav Shon z postu předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice, do kterého byl zvolen 15. března 2005. Ke stejnému datu také končí jeho členství v představenstvu Nemocnice České Budějovice, a.s. Z těchto postů odchází na vlastní žádost po dovršení věku 70 let.

28. 03. 2019

...
Přesun psychiatrického oddělení do horního areálu - historické budovy

S platností od 20. března 2019 je přesunuto Psychiatrické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. do prostor historické budovy v horním areálu, tedy do pavilonu A.

20. 03. 2019

...
Předporodní kurzy ZDARMA pokračují i v DUBNU

Ve středu 20. března startuje od 10h registrace do dubnových předporodních kurzů.

18. 03. 2019

...
Návštěva zdravotních klaunů na dětském oddělení

Naše malé dětské pacienty navštěvují Zdravotní klauni pravidelně. Každá návštěva je potěšením nejen pro pacienty, ale také pro personál. Za spolupráci organizaci Zdravotní klaun velmi děkujeme.

13. 03. 2019

...
Nemocnice České Budějovice slavnostně otevřela nové Psychiatrické oddělení v historické budově horního areálu

Psychiatrické oddělení Nemocnice České Budějovice má nové zázemí. Nachází se v prostorách historické budovy v horním areálu, které v uplynulých měsících prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Slavnostní otevření se uskutečnilo v pondělí 11. března.

11. 03. 2019

...
Českobudějovické centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče má za sebou světově unikátní operaci

Světové prvenství drží centrum specializované cerebrovaskulární péče Nemocnice České Budějovice, a.s. Jako první použili v případě akutní cévní mozkové příhody (CMP) způsobené uzávěrem mozkové cévy zkostnatělým vmetkem otevřenou mikrochirurgii. Operace se odehrála v roce 2017. Pacientka byla rok sledována, zda se CMP nebude opakovat. Práce českobudějovických odborníků byla popsána v oficiálním žurnálu Kongresu amerických neurochirurgů.

08. 03. 2019

...
Nemocnice České Budějovice ruší od soboty 9. března 2019 zákaz návštěv

Vzhledem ke snížení výskytu chřipkového onemocnění v okrese České Budějovice ruší člen představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Jaroslav Novák, MBA zákaz návštěv pacientů, a to od soboty 9. března 2019.

08. 03. 2019

...
Nemocnice České Budějovice zavádí robotickou chirurgii

Systémem da Vinci pro robotem asistované operace nově disponuje Nemocnice České Budějovice. První operace s tímto velmi moderním přístrojem v hodnotě 33 000 000 korun byla provedena v pondělí 4. března 2019. Využití robotického systému bude zejména při operacích onkologických onemocnění v urologii, gynekologii a chirurgii.

06. 03. 2019

...
Pozvánka - Den zdraví 13. 3. 2019

Další Den zdraví jsme pro vás připravili na 13. března.

05. 03. 2019

...
Nemocniční zpravodaj 2/2019

Únorové číslo Nemocničního zpravodaje je na světě. Podívejte se spolu s námi do Budapešti, francouzského střediska Val d´Isere či se ponořte do problematiky úhrad a financí ve zdravotnictví.

04. 03. 2019

...
Pozvánka na cvičební maraton na podporu léčby roztroušené sklerózy

Přijďte si zacvičit a pomožte dobré věci

20. 02. 2019

...
Předporodní kurzy ZDARMA pokračují i v BŘEZNU

Ve středu 20. února startuje od 10h registrace do březnových předporodních kurzů.

19. 02. 2019

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. se představuje

Ve spolupráci s Jihočeským krajem a Jihočeskou televizí vám představujeme první díl seriálu o všech jihočeských nemocnicích

05. 02. 2019

...
Zákaz návštěv

Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od pátku 1. února 2019 zákaz návštěv.

01. 02. 2019

...
Nemocniční Zpravodaj 1/2019

První číslo Nemocničního zpravodaje v roce 2019 je již na světě.

30. 01. 2019

...
Pozvánka - Den zdraví

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE Jihočeského kraje ve spolupráci s Nemocnicí České Budějovice, Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a SZŠ a VOŠZ České Budějovice pořádá zdravotně-edukační akci, jejímž záměrem je upozornit na důležitost očkování a dodržování základů hygieny.

29. 01. 2019

...
Nemocnice České Budějovice, a.s. plánuje v roce 2019 prostavět ve stavebních investicích více než půl miliardy korun

V letošním roce plánujeme prostavět ve stavebních investicích více než půl miliardy korun. Momentálně dokončujeme přestavbu historické budovy, ve které bude sídlit psychiatrické oddělení. Budujeme také novou lůžkovou část rehabilitace a stanici dárců krve či novou prádelnu. Chystáme se také na další významné investiční akce.

21. 01. 2019

...
Více než třetinu všech novorozenců na jihu Čech přivádějí tradičně na svět porodníci v naší porodnici

Rozhovor s primářem gynekologicko-porodnického oddělení naleznete na stránkách Idnes.cz

16. 01. 2019

...
Noví primáři oddělení

K 1. lednu 2019 byli jmenováni do funkcí primářů oddělení MUDr. Aleš Chrdle a MUDr. Richard Tesařík

07. 01. 2019

...
Tříkrálové požehnání

Spolupráce s Diecézní charitou České Budějovice si velice vážíme.

06. 01. 2019

...
PF 2019

Vážení pacienti a zaměstnanci, dovolte nám popřát vám co nejpohodovější vstup do roku 2019. Doufáme, že pro vás bude úspěšný a bezproblémový!

17. 12. 2018

...
Vánoční stromeček

Vánoce přišly i do Nemocnice České Budějovice

13. 12. 2018

...
Den otevřených dveří v poradně pro poruchy polykání ORL oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.

Oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Nemocnice České Budějovice a. s.- oficiální pořádá u příležitosti „8. světového dne polykání“ (8th World Swallowing Day) Den otevřených dveří.

10. 12. 2018

...
Nemocnice České Budějovice opět zaznamenala úspěch v celorepublikovém prestižním projektu Nemocnice ČR

Nemocnice České Budějovice, a.s. se stala absolutním vítězem hodnocení finanční kondice v celostátní anketě Nejlepší nemocnice ČR v roce 2018.

27. 11. 2018

...
Díky sestřičko - Nedoklubko 2018

Nedoklubko je nestátní nezisková organizace působící po celé České republice a realizuje několik projektů, které významně podporují rodiče předčasně narozených dětí i perinatologická centra.

19. 11. 2018

...
Antibiotická rezistence se v současnosti stává jednou z největších hrozeb ohrožení zdraví

V letošním roce je cílovou skupinou zájmu EAAD podávání antibiotik u dětí s důrazem na jejich výchovu ke správnému podávání, dávkování, uzpůsobení denního režimu při antibiotické léčbě. Smyslem tohoto zaměření je ovlivnit návyky v užívání antibiotik již od útlého věku. Mějme tedy trvale na paměti varující slogany jako: „Antibiotika, ohrožený poklad lidstva,“ či „Neúčinná léčba dnes, neléčitelná onemocnění zítra!“

15. 11. 2018

...
Evropský antibiotický týden v Lékárně

V období od 19. do 25. listopadu 2018 budou lékárníci pacientům v lékárnách připomínat, jak užívat antibiotika správně. Veřejnosti budou k dispozici praktické letáčky s důležitými informacemi o užívání i uchovávání antibiotik.

13. 11. 2018

...
Předporodní kurzy ZDARMA jsou připraveny i na měsíc prosinec

Termíny předporodních kurzů ZDARMA v prosinci 2018

30. 10. 2018

...
Podzimní číslo Nemocničního Zpravodaje je již na světě

Do nového týdne se hodí nové čtení.. již brzy v naší nemocnici naleznete další číslo Nemocničního Zpravodaje. Na našem webu si jej můžete přečíst již teď. https://bit.ly/2PqTbsV

29. 10. 2018

...
Gratulace prof. MUDr. Miloši VELEMÍNSKÉMU, CSc., dr.h.c.

Nemocnice České Budějovice, a.s. gratuluje prof. MUDr. Miloši VELEMÍNSKÉMU, CSc., dr.h.c. k udělení Medaile za zásluhy 1. stupně.

29. 10. 2018

...
Slavnostní vysazení lip ku příležitosti 100. výročí republiky

Člen představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Jaroslav Novák, MBA, ředitel interních oborů MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská společně vysadili ve čtvrtek 25. října v areálu českobudějovické nemocnice tři lípy ku příležitosti 100. výročí republiky.

26. 10. 2018

...
Nemocnice České Budějovice zahájila stavbu nové prádelny

Dne 22. října zahájila Nemocnice České Budějovice stavbu nové prádelny, která by měla být v prostorách za technickým vjezdem do horního areálu dokončena za 8 měsíců. Výstavba bude stát necelých 78 milionů korun bez DPH.

23. 10. 2018

...
V pondělí 22. října zahájila Nemocnice České Budějovice stavbu nového objektu

Novostavba vznikne v jihozápadním rohu horního areálu, v bezprostřední blízkosti budovy, která je využívána Jihočeskou univerzitou. Předpokládaný termín dokončení je v prosinci 2019.

22. 10. 2018

...
Den zdraví - 24. října

Další Den zdraví, tentokrát na téma: "Zdravá žena" jsme pro vás připravili na 24. října.

16. 10. 2018

...
Předporodní kurzy ZDARMA jsou připraveny i v měsíci listopadu

Máte-li zájem se zúčastnit našich předporodních kurzů zdarma, registrujte se

10. 10. 2018

...
Nemocnice České Budějovice zveřejnila nové propagační video

Víc než nemocnice. Žádná prázdná fráze, ale poselství, které je pro nás nesmírně důležité. Těmito slovy začíná nové propagační video Nemocnice České Budějovice, které bylo zveřejněno na sociálních sítích největšího jihočeského zdravotnického zařízení.

04. 10. 2018

...
Prázdniny skončily a Nemocniční zpravodaj je zpět

Jsme zpět s dalším číslem Nemocničního zpravodaje.

24. 09. 2018

...
Předporodní kurzy ZDARMA pokračují i v ŘÍJNU

Ve středu 19. září startuje od 10h registrace do říjnových předporodních kurzů.

18. 09. 2018

...
Nemocnice České Budějovice nabídne v rámci Národního týdne kojení odborné poradenství a ukázky vybavení pro maminky

Českobudějovická nemocnice ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zve na osvětovou akci Národní týden kojení. Uskuteční se 19. září od 11 do 14 hodin v terminálu nemocnice.

14. 09. 2018

...
Předporodní kurzy ZDARMA se po letní pauze vrací

Září je již za dveřmi a my jsme pro vás opět vypsali termíny předporodních kurzů. Registrujte se včas :-)

13. 08. 2018

...
Pády z jízdních kol, in-line bruslí, žebříků i skákacích hradů zaměstnávají přes léto českobudějovické chirurgy

Chirurgové Nemocnice České Budějovice mají přes letní měsíce plné ruce práce. Jinak tomu není ani v letošním roce. Zaměstnávají je mimo jiné úrazy způsobené pádem z jízdního kola nebo třeba i ze žebříku.

08. 08. 2018

...
Mateřská znaménka vyšetřuje kožní oddělení moderním digitálním dermatoskopem

Od podzimu roku 2017 používá Kožní oddělení Nemocnice České Budějovice digitální dermatoskop, který ošetří až 500 osob ročně. Jedná se o neinvazivní moderní metodu určenou k vyšetření pigmentových névů – mateřských znamének, která slouží k prevenci vzniku melanomu, k jeho časné diagnostice či diagnostice a sledování pigmentových névů v čase

06. 08. 2018

...
Lékárna Nemocnice České Budějovice úspěšně ověřila a poté vydala položku v rámci pilotního provozu Směrnice o padělaných léčivých přípravcích (FMD)

Lékárna Nemocnice České Budějovice jako jedna z prvních úspěšně ověřila a vydala léčivo opatřené unikátním 2D kódem v rámci pilotního provozu Směrnice o padělaných léčivých přípravcích (FMD).

30. 07. 2018