23. 07. 2021

Jihočeský kraj spustí ve středu 28. července očkování bez registrace

Jihočeský kraj se rozhodl pro očkování neregistrovaných osob. Bude zahájeno příští týden, a to v očkovacím centru na Výstavišti České Budějovice.

Očkování neregistrovaných osob bude probíhat v českobudějovickém OČKU. Očkovat se bude vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson. Proč tomu tak je, sděluje předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s., Michal Šnorek: „Pokud je snahou neregistrovat se, mít očkování co nejrychleji za sebou, pak je jednodávková očkovací látka tou nejvhodnější. Zadávání očkovaných do rezervačního systému a generování druhých termínů, by vše zdržovalo.”

„Očkování bez registrace probíhá tímto způsobem vlastně od března letošního roku, kdy se do očkování zapojili praktičtí lékaři a v jejich ordinacích není potřeba předchozí registrace. Proto chci taky všechny Jihočechy poprosit, aby využívali i možnosti očkování u svých praktiků. Sestřičky a personál našich OČEK pracují skvěle a zkusme taky uvažovat o tom, že za tím, aby bylo očkování pro každého co nejpohodlnější, je obrovský kus jejich práce a času,” dodal hejtman Kuba.

Očkování bude zahájeno ve středu, 28. července 2021 od 9:00 hodin a bude probíhat až do 19:00 hodin. Dále v pátek, 30. července od 15:00 hodin do 19:00 hodin a v sobotu 31. července 2021 od 9:00 hodin do 19:00 hodin. Poslední očkování v daný den je zahájeno vždy nejpozději půl hodiny před koncem provozní doby stejně jako při očkování objednaných osob. Další termíny budeme sdělovat dle zájmu na webových stránkách Jihočeského kraje a Nemocnice České Budějovice. Otevření dalších termínů pro zájemce bez registrace je také závislé na dostupnosti očkovací látky Janssen.

Upozorňujeme, že očkování bez registrace se netýká samoplátců a osob do 18 let věku.