387 87 11 11
Víc než nemocnice.
28. 06. 2024

Nemocniční zpravodaj ČERVEN 2024

Červnové číslo je přímo nabité zajímavými rozhovory a úspěchy lékařů naší nemocnice.

V právě vydaném čísle zpravodaje představujeme nového primáře Patologického oddělení MUDr. Ondřeje Nikolova. Dále přinášíme rozhovor s americkým neurochirurgem Davidem Langerem, MD, který navštívil naši nemocnici na pozvání primáře Neurochirurgického oddělení doc. MUDr. Jiřího Fiedlera, Ph.D., MBA. Ten byl nedávno jmenován docentem za své světově uznávané studie v oblasti cévní mikrochirurgie mozku. MUDr. Jindřich Sova, vedoucí lékař intervenční radiologie, zdůrazňuje význam intervenční radiologie v léčbě cévní mozkové příhody. Zdravotní sestry Ludmila Vodvářková a Drahomíra Suchanová, jakožto služebně nejstarší sestry českobudějovické nemocnice, se podělily o svoji cestu profesním životem na Psychiatrickém oddělení.

I v tomto čísle vám představujeme další z důležitých onkotýmů. Tentokrát Stomatochirurgicko-onkologický tým, který se zaměřuje na komplexní onkologickou léčbu pro pacienty s nádory orofaciální oblasti – tj. s nádory obličeje, dutiny ústní a slinných žláz.

V tomto čísle také sdílíme o úspěchy z oblasti chirurgie a kardiochirurgie a přinášíme přehled nedávných akcí v naší nemocnici pohledem fotografa.

Nechybí ani tradiční zprávy z kongresů.

Děkujeme, že nás čtete, a po redakční pauze se na vás těšíme opět v září!

Celý časopis naleznete zde.