16. 06. 2023

Útok mačetou v Nemocnici České Budějovice, a.s. Útočník zadržen. Zranění mimo ohrožení života.

16. června 2023 v odpoledních hodinách muž ozbrojený mačetou zaútočil na personál Psychiatrického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. Čtyřem nelékařským zdravotnickým pracovníkům způsobil sečná zranění. Podle prvotních informací jsou  mimo ohrožení života. Nikdo z pacientů nebyl zraněn. Útočník byl personálem a bezpečnostní službou nemocnice znehybněn a následně zadržen Policií ČR.

"Chtěl bych ocenit obětavost a profesionální reakci našich zaměstnanců, díky nimž se podařilo útočníkovi zabránit v pokračování útoku. Důrazně odsuzuji dnešní neospravedlnitelný a brutální útok na zaměstnance nemocnice", sdělil generální ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Nemocnice České Budějovice, a.s. jako tzv. měkký cíl systematicky realizuje nácviky řešení podobných útoků, aby svým pacientů a zaměstnancům zajistila maximální možnou míru bezpečí, nácvik na Psychiatrickém oddělení proběhl v listopadu 2022.