387 87 11 11
Víc než nemocnice.
28. 02. 2023

Nemocniční zpravodaj ÚNOR 2023

unor2023_titulka.jpg (139 KB)

Titulní stránka únorového zpravodaje je věnována primáři Neurochirurgického oddělení MUDr. Vladimíru Chloubovi, který po takřka třiceti letech odchází z vedení oddělení. Za svojí profesní cestou a vývojem oddělení, které začínalo s dvěma lékaři a nyní patří ke světové špičce, se ohlíží v poutavém rozhovoru. 
Na dalších stránkách vám představíme Patologické oddělení, které se zásadně podílí na diagnostice zejména onkologických onemocnění. Provedeme vás také Soudnělékařským oddělením, které možná znáte jen z kriminálních filmů.
V přehledné infografice vás seznámíme s profesemi, které se starají o pacienta při hospitalizaci. 
Ing. Pavel Stolbenko z Onkologického oddělení v zajímavém rozhovoru představuje pestrou práci biomedicínského inženýra.

Ortopedické oddělení realizovalo na počátku roku 1. kolenní osteotomické sympozium. Primář oddělení MUDr. David Musil, Ph.D. u této příležitosti požádal o rozhovor spolupořadatele a světového specialistu na osteotomii MUDr. Lukáše Hanáka a předního českého ortopeda prof. MUDr. Jiří Gallo, Ph.D. z Fakultní nemocnice Olomouc.

Gynekolog MUDr. Petr Valha, Ph.D., který se stal školitelem v robotické operativě, vysvětluje systém vzdělávání operatérů a přínosy robototické chirurgie. 

Jako vždy vás čeká spousta zajímavých informací z domácích i zahraničních kongresů. 

Děkujeme, že nás čtete. 

Celé číslo naleznete zde