27. 10. 2021

Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od 1. 11. plošný zákaz návštěv

Z důvodu narůstajícího počtu pozitivních případů COVID-19 v okrese České Budějovice
a nárůstu počtu hospitalizovaných pacientů s COVID-19 vyhlašuje Nemocnice České Budějovice od pondělí 1. 11. 2021 plošný zákaz návštěv s uvedením výjimek.

Návštěvy jsou povoleny na Dětském oddělení, Neonatologickém oddělení a Porodnici, kde platí uvedený režim:

• Všichni návštěvníci by měli být zdraví
  • Maximálně 2 osoby k lůžku na 15 minut
  • Během návštěvy používejte respirátor FFP2/KN95
  • Myjte si pravidelně ruce nebo použijte dezinfekční gel
  • Při příchodu se prokažte jakýmkoliv dokladem „bezinfekčnosti“ dle aktuálně platného mimořádného opatření MZ ČR

Zákaz a omezení návštěv se nevztahuje na osoby v terminálním stádiu jejich onemocnění.

Návštěvu pacienta může ve výjimečných případech a na nezbytně nutnou dobu povolit pouze primář oddělení či ošetřující lékař.