30. 09. 2022

Nemocniční zpravodaj ZÁŘÍ 2022

Tváří titulní strany zářijového čísla je nový primář Dětského oddělení MUDr. Jan Hřídel, který v úvodním rozhovoru přibližuje své vize a plány na rozvoj oddělení.

V sekci Představujeme se prezentují dvě oddělení - 1. a 2. oddělení následné péče.
A nezůstaneme pouze při představení oddělení. Připravili jsme pro vás rozhovor s novou sestrou Kardiologického oddělení paní Martinou Červenkovou, odcházející vrchní sestrou Chirurgického oddělení Mgr. Magdalénu Hálovou a s první a stále aktivní lékařkou z Urologického oddělení MUDr. Ludmilou Boučkovou.

Zajímá vás téma komunikace? Pak si nalistujte stranu 40, kde naleznete velmi zajímavý článek o deeskalačních technikách. V Lexikonu zdraví naleznete 2. díl z třídílného seriálu o cukrovce.

Nechybí ani články od lékařů ze zahraničních vzdělávacích akcí a další zajímavosti.

Věříme, že i v tomto čísle naleznete řadu nových a užitečných informací.

Nové číslo naleznete zde.

Děkujeme, že nás čtete.