27. 04. 2016

Nová PET/CT kamera umožní přesnejší diagnostiku nádorů

Nemocnice se připravuje na instalaci špičkového diagnostického přístroje, jediného v kraji

Nemocnice České Budějovice, a. s., v těchto dnech začíná s přestavbou oddělení nukleární medicíny v Pavilonu C, kam bude během letošního června umístěna nová PET/CT  kamera. Ta dosud v žádném jihočeském zdravotnickém zařízení není. PET/CT kamera slouží zejména k vyšetřování nádorových onemocnění a při diagnóze umožňuje mnohem větší přesnost než jiné přístroje. Svým významem je nezastupitelná.

„Od dubna započalo budování prostor pro nově pořizovanou PET/CT kameru a současně přestavba celé diagnostické části oddělení nukleární medicíny v suterénu Pavilonu C, kde jsou nyní dvě  gama kamery. Přestavbu realizujeme zhruba v pěti etapách tak, aby nepostihla, nebo jen minimálně, poskytovanou péči na tomto oddělení. Přestavby suterénu budou hotovy letos v září,“ uvedl vedoucí Oddělení stavebních investic Nemocnice České Budějovice, a. s., Ing. František Bostl.

Více  v tiskové zprávě - zde