387 87 11 11
Víc než nemocnice.
15. 02. 2024

Dětské oddělení zazářilo zlatou barvou na podporu dětských onkologických pacientů

Dne 15. února byly zahájeny Dny dětské onkologie, ke kterým se v letošním roce připojila i Nemocnice České Budějovice, a.s. ve spolupráci se spolkem Haima České Budějovice.

Od ranních hodin bylo možné v terminálu nemocnice podpořit naše malé pacienty s hematoonkologickým onemocněním zakoupením žluté stužky. V 18 hodin jsme pak při komorním setkání členů spolku Haima a personálu stanice dětské hematoonkologie „rozsvítili“ pavilon Dětského oddělení a symbolicky tak vyjádřili podporu této akci.

V souvislosti s dětskou hematoonkologií se mluví zejména o úspěších. A opravdu díky obrovskému pokroku v medicíně se naprostá většina našich pacientů vyléčí a žije plnohodnotný život. Na jejich cestě k uzdravení jim již 30 let pomáhá i spolek Haima České Budějovice, za což bych jim chtěla upřímně velmi poděkovat. Nicméně i přes naší veškerou snahu některé děti neměly to štěstí se uzdravit. Jako vzpomínku na ně jsme zde zapálili srdce ze svíček,“ uvedla na úvod setkání lékařka stanice dětské hematoonkologie MUDr. Ivana Hojdová.

Za spolupráci děkujeme také Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity.

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde: https://www.nemcb.cz/fotogalerie/den-detske-onkologie/

Akci můžete podpořit i v průběhu dalších dní zakoupením virtuální zlaté stužky. Vice informací na stránce: http://www.haima-ceske-budejovice.cz/uvod/
 

DSCF1710.jpg (4.80 MB) DSCF1395.jpg (6.82 MB)

DSD_3210.jpg (7.98 MB) DSD_3220.jpg (4.71 MB)