24. 06. 2021

Nemocnice České Budějovice sjednocuje od 1. 7. 2021 režim parkování

Nemocnice České Budějovice, a.s. disponuje velkou kapacitou parkovacích ploch, které kladně hodnotí i návštěvníci z jiných krajů či Prahy. Bohužel se stoupající intenzitou dopravy v Českých Budějovicích a vzhledem k docházkové vzdálenosti nemocnice od centra města i komfortnímu spojení městskou hromadnou dopravou dochází při současném režimu a cenách parkování podle statistik využití parkoviště z jedné třetiny k jeho využívání jako odstavného P+R parkoviště pro návštěvníky města. Pacienti a lidé mířící do nemocnice tak bohužel hledají místo k zaparkování marně.

„Abychom zajistili co největší dostupnou parkovací kapacitu pro ty, kterým má nemocniční parkoviště z podstaty sloužit, vstupuje od 1. 7. 2021 v platnost následující jednotný režim parkování, kterým se mimo jiné prodlužuje doba bezplatného parkování v dolním areálu či se naopak ruší bezplatné parkování při nákupu v nemocniční lékárně. Stejně jako je již řadu let zpoplatněno parkování v dolním areálu, bude podobný režim platit nově i v horním areálu. Nemocniční areál je koncipován jako klidová zóna s parkovou úpravou a bez aut, proto věříme, že naprostá většina našich pacientů toto opatření přivítá,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Nová pravidla parkování platná od 1. července 2021:

Hlavní parkoviště před vstupním terminálem a pavilonem K

• bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut
  • zpoplatněné parkování v ceně 15 Kč za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut

Horní a dolní areál

• bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut
  • zpoplatněné parkování v ceně 20 Kč za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut

Platba za parkování probíhá přes automatické pokladny umístěné na parkovištích a u výjezdů z obou areálů.

Limit 30 minut pro bezplatné parkování slouží pro vyložení nebo naložení pacienta, pro návštěvu lékárny apod. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají parkování na vyhrazených parkovacích stáních nemocnice zdarma po předložení průkazu při výjezdu.

#zelenanemocnice           #nemocnicebezaut           #vicneznemocnice