05. 11. 2022

Nemocniční zpravodaj ŘÍJEN 2022

Nové číslo Nemocničního zpravodaje vám přináší doslova intenzivní obsah. Představíme vám totiž Anesteziologicko-resuscitační oddělení. Zavedeme vás na lůžkovou část oddělení, na operační sál, ale i do ambulancí. O tom, jaká jsou specifika péče o pacienty na ARO hovoří vrchní sestra oddělení Bc. Jana Štěpánová, MSc. Téma dárcovství orgánů a komunikace s pozůstalými přibližuje doc. MUDr. Eva Pokorná, CSc., CETC, z pražského IKEMu, se kterým oddělení dlouhodobě spolupracuje.

Dalším subjektem úzce spolupracujícím nejen s oddělením ARO je Zdravotnická záchranná služba. Jak konkrétně funguje spolupráce záchranky a nemocnice jsme se ptali ředitele ZZS JČK Mudr. Marka Slabého, MBA, LL.M.

Dozvíte se, kdo jsou naši Super Sanitáři 2022, jaké jsou výhody revoluční léčby arytmií, ale i třeba jaké informace je dobré u sebe mít v případě náhlé hospitalizace.

Představíme vám úspěchy našich lékařů, dozvíte se více o léčbě cukrovky a samozřejmě nechybí ani zajímavé postřehy našich zdravotníků ze zahraničních cest.

Celé číslo ke stažení naleznete zde.

Děkujeme, že nás čtete.