18. 07. 2023

Monografie Infekce v ortopedii získala významná ocenění

na fotografii: Prim. MUDr. David Musil, Ph.D., prof. MUDr. Jiří Gallo, Ph.D. a prim. MUDr. Aleš Chrdle na zámku v Lužanech s cenou Nadace Českého Literárního fondu a Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových za vědeckou literaturu

Publikace Infekce v ortopedii, na které se v autorském kolektivu většinově podíleli lékaři Nemocnice České Budějovice, a.s. získala patrně nejprestižnější ocenění, jaká může odborná monografie v České republice získat.

Dne 19. 6. 2023 byla hlavním editorům knihy předána na zámku v Lužanech Cena Josefa Hlávky za vědeckou literaturu v kategorii vědy lékařské. Literární cena Josefa Hlávky je udělována Nadací Českého literárního fondu a Nadáním Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových. Cena je každoročně udělována za původní vědeckou monografii v oblasti věd společenských, věd lékařských, vědy o živé přírodě a vědy o neživé přírodě, která byla vydána v České republice v předchozím kalendářním roce.

Dalším významným oceněním, které monografie získala, je Chlumského cena. Ta se uděluje každoročně za nejlepší publikaci zaměřenou na ortopedii a traumatologii. Chlumského cena byla předána v rámci Národního ortopedického kongresu v Brně dne 18. 5. 2023. Tato ocenění jsou důkazem, jak kvalitní a významné dílo se podařilo autorům z českobudějovické nemocnice připravit.

Dovolte nám ještě jednou na tomto místě veřejně poděkovat všem spoluautorům a vyjádřit obrovský respekt za to, jak zodpovědně k práci na publikaci přistoupili. Prokázali neuvěřitelně vysokou úroveň odborných znalostí a kvality práce. Autoři na knize pracovali nad rámec svých běžných pracovních povinností. A i přesto, že pochází z neuniverzitního zařízení, dokázali vytvořit dílo, které se zařadí mezi nejlepší odborné knihy, které v České republice vyšly. Z naší nemocnici se na této více než osmisetstránkové knize podílelo 19 lékařů ze 6 oddělení.

Jmenovitě je uvádíme v našem červnovém Nemocničním zpravodaji.