CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni
05. 12. 2016

Nové video provází pacienty se sluchovým postižením Nemocnicí České Budějovice

„Klip prostřednictvím znakového jazyka podává neslyšícím všechny potřebné informace. Svým způsobem se jedná o videoprůvodce, díky kterému by pacienti neměli mít problémy s orientací v nemocnici,“ říká manažerka spokojenosti Nemocnice České Budějovice Iva Nováková a dodává: „Osobně jsem z videa nadšená, je to další krok v odstraňování bariér, na kterém nemocnice neustále pracuje.“

 

Video navazuje na službu, kterou Nemocnice České Budějovice poskytuje sluchově postiženým pacientům už dva roky. „Neslyšící v českobudějovické nemocnici mohou kromě fyzického tlumočení využívat online tlumočení do českého znakového jazyka, které je přístupné 24 hodin denně,“ upozorňuje Gabriela Kocmichová, manažerka pobočky Tichého světa pro Jihočeský kraj. „Kromě tlumočení v nemocnicích tato služba zajišťuje bezbariérovou komunikaci při tísňovém volání, dále běžnou telefonickou komunikaci s lékařem, úřady, zaměstnavatelem nebo školou. Tichou linku mohou využít také osoby s těžkou nedoslýchavostí: simultánní přepis mluvené řeči garantuje dobré porozumění řeči,“dodává.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje