01. 01. 2005

Nemocnice České Budějovice opět blíže běžnému provozu

Nemocnice České Budějovice, a.s. od pondělí 17. května dále navyšuje svou kapacitu pro plánovanou zdravotní péči. Zároveň bude stále zajištěná dostatečná rezervní kapacita pro péči o pacienty s COVID-19, zejména pak volná kapacita intenzivní péče.

"Pokračujeme v řízeném návratu k plánované zdravotní péči. Po dobu dalších dvou týdnů bude kapacita našich operačních sálů navýšena ze stávajících 80 % na 90 %, poté rozhodneme o dalším režimu plánované péče. Přestože již i u nás pozorujeme zlepšení epidemické situace, stále se společně se Zlínským krajem a Vysočinou řadíme mezi regiony nejvíce postižené pandemií COVID-19,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Ze stejného důvodu zůstává v českobudějovické nemocnici nadále beze změny v platnosti zákaz návštěv. Pokud vše půjde dobře, rádi bychom se do téměř běžného režimu vrátili od 1. června,“ dodal MUDr. Šnorek.

Pacienti, jejichž plánované hospitalizace, operace, výkony a vyšetření byly zrušeny, budou informováni o novém termínu telefonicky, SMS, emailem či písemně.