387 87 11 11
Víc než nemocnice.
19. 07. 2022

Očkování druhou posilovací dávkou

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo rozhodnutí, na jehož základě je možné podávat druhou posilovací dávku (tzv. 4. dávku očkování) proti onemocnění covid-19. Jedná se o očkování bez možnosti předchozí registrace, ta bude prostřednictvím centrálního rezervačního systému umožněna až po 15. srpnu 2022.

Očkování druhou posilovací dávkou je primárně určeno pro osoby nad 60 let a dále chronicky nemocné pacienty ve věku 18-59 let. Ostatní osoby starší 18 let, bez zdravotních komplikací, by se měly očkovat až od druhé poloviny srpna. Cílem je načasovat očkování tak, aby bylo dosaženo ochranného účinku očkování v době předpokládaného zvýšeného výskytu onemocnění covid-19.

Nemocnice České Budějovice, a.s. bude přeočkovávat vakcínami Comirnaty (Pfizer) v sobotu 30. července 2022 od 7:00 do 11:00 hodin. V tento den budou aplikovány výhradně druhé posilovací dávky (tzv. 4. dávka očkování). Naše miniOČKO stále najdete v přízemí pavilonu I nemocnice. 

K očkování je nutné si připravit: OBČANSKÝ PRŮKAZ, KARTIČKU ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY.  Upozorňujeme, že očkování bez registrace se netýká samoplátců a osob do 18 let věku. 

V případě jakékoliv změny v režimu očkování budeme veřejnost informovat na webových stránkách nemocnice.