387 87 11 11
Víc než nemocnice.
07. 06. 2023

Premiér Fiala navštívil ve středu 7. června českobudějovickou nemocnici

Nemocnici České Budějovice, a.s. navštívil za doprovodu hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby předseda vlády ČR Petr Fiala. Spolu s generálním ředitelem krajské nemocnice Michalem Šnorkem prošli vybraná pracoviště.

Pracoviště intervenční kardiologie, představení centrální sterilizace či procházka parkem českobudějovické nemocnice byly hlavními body středeční prohlídky premiéra ČR Petra Fialy v Nemocnici České Budějovice, a.s.

Generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. Michal Šnorek představil spolu s hejtmanem Jihočeského kraje předsedovi vlády krajskou nemocnici, vybraná pracoviště, stejně jako cíle do budoucna.

Na setkání hovořili o pokračující restrukturalizaci nemocnice související s přesunem medicíny z prostor dolního areálu do areálu horního. Tématem byla dále role českobudějovické nemocnice při budování regionální nemocniční sítě v Jihočeském kraji, stárnutí populace ČR a s tím související tlak na české zdravotnictví či personální otázky nejen jihočeského zdravotnictví.

Předseda vlády ČR ocenil kvalitu a efektivitu poskytované zdravotní péče v krajské nemocnici, která je dle jeho slov příkladem špičkové péče a racionálního řízení ve prospěch pacientů.

Fotogalerie k nahlédnutí ZDE