20. 12. 2021

UPOZORNĚNÍ - Dětská pohotovost

Vážení rodiče, zákonní zástupci, pacienti,

zajistěte si, prosím, kontakt na praktického lékaře vašeho dítěte pro případ, že by v blízké době potřebovalo jeho péči.

Dne 21. prosince 2021 od 17 do 22 hodin není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby, umístěná v pavilonu D (Dětského oddělení) horního areálu českobudějovické nemocnice.

Opětovně se nepodařilo tuto službu ambulantními lékaři obsadit!

V příjmové ambulanci dětského oddělení budou dětští pacienti ošetřeni pouze v naprosto nutných případech!!!

Lékaři sloužící ústavní pohotovostní službu na dětském oddělení musí svou pozornost a péči věnovat především pacientům lůžkové části, hospitalizovaným na jednotce intenzivní a resuscitační péče, dětem po operačních výkonech umístěných na dalších stanicích.

Jihočeský kraj vyzývá všechny praktické lékaře pro děti a dorost s platným oprávněním k poskytování zdravotních služeb v okrese České Budějovice, aby byli vstřícní k potřebám rodičů a jejich dětí a zajistili tak péči o své registrované pacienty.