387 87 11 11
Víc než nemocnice.
10. 06. 2024

Dětský divadelní spolek Hrejkováček věnoval speciální pomůcky pro nedonošená miminka

Dětský divadelní spolek Hrejkováček věnoval nedonošeným miminkům, které jsou v péči Neonatologického oddělení, pomůcky na stimulaci zraku a rozumových dovedností. Hračky byly pořízeny z výtěžku dobrovolného vstupného na jejich divadelní představení. 

Divadelní spolek Hrejkováček je spolek dětí od 3 do 15 let z obce Hrejkovice v jižních Čechách. Pravidelně se scházejí a nacvičují divadelní představení. Z dobrovolného vstupného nakupují potřeby pro kulisy a kostýmy. Zbylé peníze každoročně věnují na dobrou věc.

 „V minulých letech jsme nakupovali dárky zejména pro děti z dětských domovů. V loňském roce rozšířil naše řady čtyřletý chlapeček, který se narodil předčasně a byl hospitalizován na Neonatologickém oddělení v Českých Budějovicích. Když jsme tedy přemýšleli, komu letošní dárek věnovat, napadlo nás právě místo, které jemu a jeho mamince moc pomohlo v jeho startu do života. ‚Jeho‘ první honorář tedy putoval dětem, které se rozhodly přijít na svět o něco dříve, stejně jako on. Sestřičky nám poradily, co pořídit, a my doufáme, že náš dárek potěší všechny maminky a jejich "miminka do dlaně,“ uvedla Kamila Bendová, starostka obce Hrejkovice, která spolu s dětmi ze spolku předala dárečky zástupcům Neonatologického oddělení. 

 Za naše malé pacienty obci Hrejkovice moc děkujeme.