29. 12. 2021

Jihočeský kraj podpořil Nemocnici České Budějovice, a.s.

Nemocnice České Budějovice, a.s. obdržela v roce 2021 vyrovnávací platbu z rozpočtu Jihočeského kraje za závazek veřejné služby.

Účelem této platby je částečná úhrada nákladů spojených s výkonem následujících činností poskytovaných Nemocnicí České Budějovice, a.s.:

• poskytování lékařské pohotovostní služby
  • pohotovostní služby zubních lékařů
  • lékárenské pohotovostní služby
  • pohotovostní služby na ambulancích

Tyto služby představují veřejné služby, které nejsou plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Jihočeský kraj jako zakladatel Nemocnice České Budějovice, a.s., částečně pokrývá vzniklou finanční ztrátu. Příspěvek na rok 2021 je ve výši 14 150 000 Kč.