19. 09. 2016

Nemocnice rozšiřuje parkoviště pro veřejnost

Přibližně 250 míst pro stání aut nyní buduje u svého současného návštěvnického parkoviště Nemocnice České Budějovice, a. s. Dvoupodlažní parkoviště bude stát na místě bývalé transfuzní stanice a vjezd na něj bude stejný jako na nynější parkoviště před terminálem nemocnice.

„Nové parkoviště za zhruba pětatřicet milionů korun včetně DPH budujeme od konce letošního srpna. Předpokládáme, že jej při příznivém počasí dokončíme na jaře příštího roku,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Břetislav Shon.

Režim parkování bude na novém patrovém parkovišti stejný jako je na tom současném. „Vozidla pacientů nebo návštěv zde mohou bezplatně stát až tři hodiny,“ řekl ředitel ekonomického úseku českobudějovické nemocnice Ing. Martin Bláha, MBA.

V českobudějovické nemocnici je nyní už 400 parkovacích míst pro pacienty a návštěvy a 600 pro zaměstnance. „Nemocnice do výstavby parkovišť pro zaměstnance i veřejnost dosud investovala celkem sto milionů Kč. Všechny tyto investice, které jsou svou velikostí v České republice naprosto neobvyklé, hradí z vlastních zdrojů,“ připomněl jihočeský hejtman Mgr. Jiří Zimola. Doplnil, že výstavbou nového parkoviště se opět významně zvýší komfort pro veřejnost.