21. 01. 2022

Online propojení nemocnic urychlí péči o novorozence

Neonatolocké oddělení naší nemocnice pomáhá s léčbou novorozenců ve vzdálených okresních nemocnicích Jihočeského kraje nově také pomocí nejmodernější technologie - tzv. telemostu.
Díky vzdálenému monitoringu miminka může docházet ke konzultacím založeným i na vizuálním posouzení stavu miminka a jeho případný přesun do specializované péče v naší nemocnici tak může být indikován na základě přesnějších údajů důležitých pro rozhodování. Více v článku ZDE.