387 87 11 11
Víc než nemocnice.
23. 10. 2017

Operační řešení litiázy bylo z Nemocnice České Budějovice přenášeno na konferenci urologů v Plzni

Ve dnech 18. až 20. října se v plzeňském Parkhotelu Plzeň konala již 63. výroční konference České urologické společnosti ČLS JEP. Na programu byl i přímý přenos z operačního řešení litiázy, které se uskutečnilo v Nemocnici České Budějovice. 

„Disponujeme jedním z největších Center pro terapii močových kamenů v České republice,“ říká mluvčí nemocnice Bc. Iva Nováková, MBA. „Technicky je na vysoké úrovni. Ještě více je však třeba vyzdvihnout tým odborníků, který tady máme. Například As. MUDr. Aleš Petřík, Ph.D., který operaci povede, je mimo jiné členem Guideline Panelu EAU pro léčbu močových kamenů.“ 

Operace se uskutečnila ve čtvrtek 19. října od 10.15 hodin. Kromě doktora Petříka operoval As. MUDr. Tomáš Ürge , Ph.D., odborný asistent Urologické kliniky 1LF UK Plzeň.

63. výroční konference České urologické společnosti ČLS JEP se účastní zhruba 550 lékařů z České republiky, 250 sester z České republiky, 150 evropských lékařů a 60 vyzvaných předních urologů z Evropy včetně nejvyšších představitelů Evropské asociace Urologů (EAU).