29. 06. 2022

V Nemocnici České Budějovice simulovaně hořelo. Krajská nemocnice cvičila evakuaci svých pracovišť.

Českobudějovická nemocnice v červnu prověřila požární evakuační plány v simulovaných situacích. Nácviky evakuace budou postupně pokračovat na dalších pracovištích nemocnice.

Tři termíny, tři pracoviště, simulace požáru. Navozená dramatická situace požáru a zakouření souvisejících prostorů v pavilonu Centrálních laboratoří, na lůžkové stanici Rehabilitačního oddělení a lůžkové stanici Infekčního oddělení prověřila připravenost personálu nemocnice na řešení této mimořádné situace. Cvičena byla nejen evakuace personálu a chodících pacientů, ale také ležících pacientů, respektive figurantů.

„Přestože zaměstnanci jednotlivých oddělení teoreticky znají postupy a únikové cesty pro případ evakuace stanice, oddělení či celého pavilonu, praktický nácvik takové situace zanechá v jeho účastnících mnohem pevnější stopu. Při případné skutečné evakuaci již v ideálním případě jen zopakují zažitý postup. Kromě toho jsou při praktickém nácviku vyzkoušeny najednou veškeré bezpečnostní prvky, úniková schodiště, požární odvětrání apod., a mohou tak být odhaleny některé nedostatky, které při jejich běžné preventivní kontrole nemusejí být patrné. Tato cvičení budeme postupně realizovat na dalších pracovištích naší nemocnice,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.