387 87 11 11
Víc než nemocnice.
29. 04. 2021

Postupné obnovení plánované zdravotní péče

Nemocnice České Budějovice, a.s. začne počínaje 3. květnem postupně obnovovat plánovanou zdravotní péči. Zároveň bude stále zajištěná dostatečná rezervní kapacita pro péči o pacienty s COVID-19, zejména pak volná kapacita intenzivní péče.

"Po dobu dvou týdnů bude kapacita našich operačních sálů navýšena ze stávajících 50-60% na 80%, poté rozhodneme o dalším režimu plánované péče. Důvodem je stále ne zcela příznivá epidemická situace v Jihočeském kraji ve srovnání se zbytkem republiky, respektive v okrese České Budějovice ve srovnání se zbytkem kraje. Nadále provozujeme reprofilizované stanice pro pacienty s COVID-19, a to jak standardní, intenzívní, tak i resuscitační péče,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Je potřeba veřejnosti na rovinu říci, že by bylo nereálné očekávat dohnání odložené péče v krátkém časovém horizontu, který bychom si přáli my stejně jako naši pacienti. Odložených procedur evidujeme přibližně 2 tisíce, z toho největší část tvoří ortopedické výkony, kde se s výpadkem operativy budeme vyrovnávat minimálně jeden rok. Musíme si totiž uvědomit, že i na následující měsíce jsou již dlouhodobě naplánovaní další pacienti. Žádáme tedy pacienty o toleranci, naši zaměstnanci dělají vše, co je v jejich silách,“ dodal MUDr. Šnorek.

Pacienti, jejichž plánované hospitalizace, operace, výkony a vyšetření byly zrušeny, budou informováni o novém termínu telefonicky, SMS, emailem či písemně.