CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni
08. 09. 2016

Jihočeši už za moderním vyšetřením nádorů nebudou muset cestovat do jiných krajů

Pacienti, mířící do českobudějovické nemocnice na vyšetření nádorových onemocnění, budou od poloviny  září využívat nově rekonstruované prostory v suterénu Pavilonu C. Nemocnice právě dokončila  přestavbu  diagnostického úseku  oddělení nukleární medicíny v tomto pavilonu, kde jsou dvě gama kamery a nová PET/CT  kamera, která slouží zejména k vyšetřování a sledování  efektu léčby  nádorových onemocnění a při diagnostice  umožňuje mnohem větší přesnost než jiné přístroje. Českobudějovická nemocnice je jediným zdravotnickým zařízením v kraji, kde PET/CT kamera je. Jihočeši tak už nebudou muset cestovat za tímto druhem vyšetření více než sto padesát  kilometrů daleko.

„Zahajujeme provoz dlouho očekávaného PET centra. Pozitronová emisní tomografie představuje špičku v diagnostice a sledování léčby onkologických onemocnění. Provedením tohoto vyšetření je možné mnohem přesněji určit rozsah onkologického onemocnění a v průběhu léčby zhodnotit její efekt a rozhodnout se, která z léčebných možností je pro pacienta nejvhodnější,“ řekl MUDr. Jaroslav Novák, MBA zástupce generálního ředitele Nemocnice České Budějovice, a. s. 

Celá tisková zpráva - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje