20. 06. 2017

Nemocnice slavnostně zahájila provoz nového dvoupatrového parkoviště

Před Nemocnicí České Budějovice výrazně přibyl počet parkovacích míst. Na místě bývalé transfuzní stanice bylo v úterý 20. června slavnostně otevřeno nové dvoupatrové parkoviště, díky kterému nyní u hlavního vstupu do areálu zaparkuje 497 automobilů, což je dvojnásobek dosavadní kapacity. Výstavba byla zahájena v září roku 2016. Parkoviště bude otevřeno k 1. červenci 2017.

„Veřejnosti slouží spodní plocha nového parkoviště, která má kapacitu 150 parkovacích míst. Horní část je určena zaměstnancům a případně dalším subjektům. V budoucnosti může dojít k uvolnění druhého patra pro veřejnost, protože se uvažuje o vybudování dalšího parkoviště pro zaměstnance,“ uvádí vedoucí Oddělení stavebních investic František Bostl. Celkové náklady na výstavbu parkoviště (včetně projektové dokumentace a demolice původního objektu transfuzní stanice) jsou dle jeho slov 37 milionů korun. „I tato investice je kompletně financována z vlastních zdrojů bez žádných dotací a úvěrů,“ zdůrazňuje.

Předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Břetislav Shon upozorňuje, že parkoviště monitoruje kamerový systém. „Bylo také osazeno digitálním ukazatelem, který informuje o počtu volných míst. Řidiči tak mají na parkovišti snazší orientaci,“ dodává.

Rozšiřování parkovacích míst řeší Nemocnice České Budějovice neustále. „Nezapomínáme ani na naše zaměstnance, pro které jsme před lety vybudovali postupně 450 parkovacích míst v areálu nemocnice. V těchto místech je také postaveno uzavřené a zastřešené hlídané stání pro 450 kol zaměstnanců,“ říká Břetislav Shon.

Českobudějovická nemocnice nyní svým pacientům a jejich návštěvám poskytne včetně stání v ulici L. B. Schneidera celkem 482 parkovacích míst. Právě v  ulici L. B. Schneidera v blízkosti porodnice by měl v budoucnu navíc vyrůst parkovací dům.