12. 01. 2023

Volby prezidenta České republiky se mohou zúčastnit i pacienti českobudějovické nemocnice

Ve dnech 13. - 14. ledna 2023 se koná 1. kolo volby prezidenta republiky

V Nemocnici České Budějovice, a.s. mohou volit hospitalizovaní pacienti,  kteří mají trvalé bydliště ve volebním okrsku č. 76 (ulice U Lučního jezu, Boletická, Grünwaldova, Papírenská, Preslova, Purkyňova, S. K. Neumanna, Strádova, Thomayerova, Tichá), mají voličský průkaz nebo mají trvalý pobyt v České republice a požádají o zprostředkování voleb v naší nemocnici. Tito pacienti  budou zapsáni do zvláštního seznamu voličů, které se předají Magistrátu města České Budějovice.

Na zvláštním seznamu voličů je ke dni 11.1.2023 zapsáno 104 hospitalizovaných pacientů.

V den voleb se k tomuto počtu přičtou pacienti s trvalým bydlištěm ve volebním okrsku č. 76 a pacienti s vystaveným voličským průkazem.