26. 11. 2021

Dne 27. listopadu není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby, umístěná v pavilonu D

Vážení rodiče, zákonní zástupci, pacienti,

zajistěte si, prosím, kontakt na praktického lékaře vašeho dítěte pro případ, že by v blízké době potřebovalo jeho péči.

Dne 27. listopadu 2021 není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby, umístěná v pavilonu D (Dětského oddělení) horního areálu českobudějovické nemocnice.

Opětovně a již po několikáté se nepodařilo tuto službu ambulantními lékaři obsadit.

V příjmové ambulanci dětského oddělení budou dětští pacienti ošetřeni pouze v naprosto nutných případech!!!

Lékaři sloužící ústavní pohotovostní službu na dětském oddělení musí svou pozornost a péči věnovat především pacientům lůžkové části, hospitalizovaným na jednotce intenzivní a resuscitační péče, dětem po operačních výkonech umístěných na dalších stanicích.

Jihočeský kraj vyzývá všechny praktické lékaře pro děti a dorost s platným oprávněním k poskytování zdravotních služeb v okrese České Budějovice, aby byli vstřícní k potřebám rodičů a jejich dětí a zajistili tak péči o své registrované pacienty.