27. 03. 2023

Nemocnice České Budějovice poděkovala 100. dárci kostní dřeně

Primářka Klinické hematologie a zároveň vedoucí lékařka regionálního registru dárců kostní dřeně MUDr. Jana Vondráková, Ph.D., dnes poděkovala spolu se svým týmem jubilejnímu 100. dárci kostní dřeně. Za celé Transfúzní oddělení vyslovil poděkování i prim. MUDr. Vít Motáň.

Českobudějovická nemocnice a její Transfúzní oddělení bylo před 30 lety zakládajícím členem Českého národního registru dárců kostní dřeně. Za tu dobu do registru vstoupilo přibližně 9500 dárců.

„Stý dárce je pro nás i oslavou třicetiletého úsilí ve vytváření registru dárců kostní dřeně. Každý registrovaný pomáhá zvyšovat šanci na život těm, kteří se bez transplantace kostní dřeně neobejdou, a my si jich velmi vážíme,“ uvedla primářka Jana Vondráková.

Dárcem kostní dřeně se může stát zdravý člověk mezi 18 a 35 lety.  Vstupem do registru slibuje, že bude ochoten v budoucnu kostní dřeň darovat. Více informací nalezente ZDE

Fotogalerie: https://www.nemcb.cz/fotogalerie/100-darce-kostni-drene/