03. 06. 2022

Pozvánka na tiskovou konferenci – Revoluční metoda léčby mozkové mrtvice

Pozvánka na tiskovou konferenci Nemocnice České Budějovice, a.s. a Fakultní nemocnice Ostrava – Revoluční metoda léčby mozkové mrtvice

Mozková mrtvice je vedoucí příčinou invalidity dospělých a patří mezi 3 nejčastější příčiny úmrtí dospělých lidí.

90 % mrtvic je způsobeno nedostatečným přívodem krve k mozkové tkáni.

V letech 1995 a 2014 prodělala léčba tohoto typu mrtvice revoluční změny. Dnes je standardem rozpuštění sraženiny v mozkové cévě pomocí látky podané do žíly v kombinaci s odstraněním sraženiny v mozkové cévě přístupem přes tříslo.

Česká republika patří mezi země, které na tyto změny zareagovaly nejlépe.

Vytipovali jsme pacienty, u kterých standardní léčba bohužel nefungovala. Máme velkou zkušenost s otevřenými mikrochirurgickými operaci mozkových cév. Nemocnice České Budějovice, a.s. je tak mezi prvními nemocnicemi v Evropě, které poskytují tento nový revoluční typ léčby. Náš tým recentně publikoval randomizovanou, bicentrickou studii v časopise s impakt faktorem 5,8. Práce prokázala, že u pacientů s mrtvicí, kde selhala tradiční léčba a kteří dostali tuto revoluční, mikrochirurgickou léčbu, došlo v 60 % případů ke zlepšení stavu pacienta až do jeho soběstačnosti,“ uvádí autor článku MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D., MBA.

Odkaz na článek:

Fiedler J, Roubec M, Grubhoffer M, et al. J NeuroIntervent Surg

doi:10.1136/neurintsurg-2022-018643

Na tiskové konferenci vystoupí:

MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D., MBA

Zástupce primáře Neurochirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice a.s.

MUDr. Martin Roubec, Ph.D.

Vedoucí Komplexního cerebrovaskulárního centra FN Ostrava

Prof. MUDr. Martin Smrčka, Ph.D., MBA

Předseda České neurochirurgické společnosti, Přednosta Neurochirurgické kliniky a náměstek pro vědu a výzkum FN Brno

Tisková konference se koná 7. června od 12:30 v prostorách podkrovního salonku restaurace HOCHŠPALÍČEK.

Svou účast, prosíme, potvrďte do 6. června, 9:00 hodin na email pr@nemcb.cz.