CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni
18. 03. 2016

Drtička močových kamenů zkrátila operační časy na polovinu

Zkrátit časy operačních zákroků na polovinu, umožnila českobudějovickým urologům supermoderní „drtička“ konkrementů (močových kamenů), jejíž sériovou verzi získali před rokem jako vůbec první na světě. Nový endoskopický přístroj Olympus ShockPulse – SE je nejen velmi účinný, ale současně maximálně šetrný k organismu pacienta.

Přístroj jsme již úspěšně použili k chirurgické léčbě urolitiázy při celkem sedmi desítkách výkonů na ledvinách a zhruba dvou desítkách na močovém měchýři. Za zcela zásadní lze označit zkrácení doby výkonu o padesát procent, protože pro pacienty to mimo jiné znamená, už například vzhledem ke zkrácení doby v narkóze, značné snížení operačních a pooperačních rizik. U patnácti procent výkonů jsme mohli využít přístroj tenčího průměru, což znamená znovu mnohem bezpečnější a komfortnější zákrok,“ uvedl zástupce primáře Urologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Aleš Petřík, Ph.D.

Nová „drtička“ se už rok používá při perkutánních operacích ledvin, tedy zákrocích, kdy se odstraňují močové kameny z dutého systému ledviny nově vytvořeným traktem z povrchu těla pacienta. Tento výkon je určen především pro nemocné s objemnými, velkými kameny v ledvině, nebo v horní části močovodu.

Více v tiskové zprávě - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje