16. 03. 2021

Nové video přináší Jihočechům praktické rady pro úspěšné dokončení rezervace termínu očkování

V Jihočeském kraji je v provozu 7 očkovacích center.

Nemocnice České Budějovice, a.s. připravila na základě poznatků z provozu instruktážní video, které napomůže úspěšnému dokončení rezervace termínu očkování.

„Do našeho Očka přichází senioři, kteří nemají dokončený proces rezervace termínu. K tomuto dochází tak, že během rezervace termínu na mobilním telefonu klient nedojde až na samotný konec stránky. Centrální rezervační systém není na mobilních telefonech zcela přehledný. Tvoříte-li rezervaci na počítači, je vše přehlednější a k chybám tak často nedochází. V mobilním telefonu musíte ovšem několikrát rolovat a až po kliknutí na políčko REZERVOVAT je akce úspěšně dokončena. Lidé však bez provedení tohoto kroku předčasně aplikaci opouštějí v přesvědčení, že postup dokončili," uvádí generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

„Počet očkovaných je řízen vždy dle množství dodaných vakcín. Prosíme tedy zájemce o očkování, aby nechodili do Oček bez vytvořené rezervace. Rovněž není nutné, aby chodili s časovým předstihem. Vyhnou se tak zbytečnému čekání, " apeluje generální ředitel Michal Šnorek.

Odkaz na instruktážní video: https://www.youtube.com/watch?v=lqem3ugww8E.

Instruktážní leták naleznete zde