15. 12. 2015

Rekordní Stonožka

19. ročník Vánoční Stonožky přinesl historické maximum 18.936,- Kč. Na úspěchu letošní Stonožky se svými pracemi podílely děti z MŠ a ŠD při základní škole v nemocnici a děti ze základní školy praktické ve Štítného ulici pod vedením svých pedagogů. Významnou měrou přispěli i malí pacienti, kteří v rámci arteterapie pod vedením paní Příhodové vyrobili pro pomoc Stonožce krásné vánoční dárky. Ty byly opět vystaveny v nazdobené nemocniční třídě a zájemci mohli dobrovolně přispět na dětské potřeby. Navíc po ostatních odděleních areálu nemocnice nabízely dětské výrobky i studentky Střední zdravotnické školy z Husovy ulice.

Z letošní Stonožky bude 9.000,- Kč věnováno na rehabilitační pomůcky a nákup labyrintů pro naše dětské oddělení. Dalších 9.000,- Kč bude využito na hry, hračky, výtvarné a pracovní potřeby dětí ve školní družině a mateřské škole na dětském oddělení, včetně materiálu na výrobu věcí pro jubilejní Stonožku. Zbylých 936, - Kč putuje na konto občanského hnutí Přátelé Stonožky pro humanitární projekty.

Je třeba připomenout, že prostředky z loňské Stonožky pomohly oddělení dětské JIP a hematoonkologie i školní družině téměř osmi tisíci korunami na společenské hry, magnetickou tabulku, omalovánky, pastelky, puzzle, pexesa, ořezávátka a skicáky.