16. 12. 2020

Aktuální informace k antigennímu testování veřejnosti

Antigenní odběrové centrum pro veřejnost v Nemocnici České Budějovice bude od pátku 18. 12. 2020 v provozu 6 dní v týdnu 6 hodin denně.

Jeho kapacita tak byla téměř zdvojnásobena.

Objednávkový systém je zpřístupněn standardně na http://www.nemcb.cz a odběry jsou prováděny v našem zavedeném odběrném místě pro pěší na hlavním parkovišti nemocnice.

Dostupné termíny jsou zobrazené v našem objednávkovém systému, termíny jsou v nabídce vždy na 6 dní dopředu.

Pokud jsou aktuálně všechny termíny plné, další se zobrazí následující den nebo dříve v případě odhlášení jiného zájemce.

V souladu s veřejnými vystoupeními hejtmana Jihočeského kraje poukazujeme na fakt, že ve veřejném prostoru prezentovaný dojem, že lze všechny občany otestovat  během 4 dní před Vánoci, je mylný, když kapacita antigenního odběrového centra se pohybuje kolem 20 osob za hodinu.

Zásadní rozdíl od velkoobrátkového PCR testování, kdy na odběrném místě probíhá jen samotný stěr a vlastní analýza je prováděna následně hromadně v laboratoři, je ten, že v případě antigenních testů je vlastní analýza prováděna přímo v odběrovém centru. Naši zdravotníci, kteří na rozdíl od představitelů vlády ČR nenesou za organizaci testování žádnou zodpovědnost, již bohužel museli čelit nevybíravým útokům veřejnosti souvisejícím s kapacitou odběrového centra.

Opětovně proto žádáme veřejnost o pochopení stávající situace a maximální ohleduplnost vůči zdravotníkům, kteří Vám pomáhají, a to nejen při antigenním testování, ale zejména v případě, že potřebujete zdravotní péči, ať už pro covid-19 nebo jakékoliv jiné onemocnění.

Děkujeme.