26. 04. 2022

Sezóna klíšťat začala, je nejvyšší čas se nechat naočkovat

Očkovací centrum Nemocnice České Budějovice nabízí očkování proti klíšťové encefalitidě. Pro zájemce ve věku nad 50 let je toto očkování nově zcela zdarma, hrazeno ze zdravotního pojištění.

V těchto dnech začíná sezóna aktivity klíšťat a s tím spojené riziko nákazy klíšťovou encefalitidou.

Očkovací centrum českobudějovické nemocnice, sídlící v přízemí pavilonu I, proto rozšířilo ordinační hodiny pro očkování proti klíšťové encefalitidě a očkování před výjezdy do zahraničí.

Zájemci o očkování mohou centrum navštívit bez objednání vždy ve středu v čase 7 – 11 a 13 – 16 hodin.

Umožňujeme i bezhotovostní platbu,“ uvedla MUDr. Iva Šípová, vedoucí Očkovacího centra Nemocnice České Budějovice, a.s.

Vedle zmíněných očkování nabízí i nadále centrum očkování proti nákaze Covid-19. Na tento typ očkování využijí zájemci centrální objednávkový systém https://crs.uzis.cz/.