02. 10. 2023

Denní stacionář nabízí v rámci léčby psychosociální rehabilitaci a psychoterapii

Psychiatrické oddělení poskytuje komplexní služby pro pacienty s širokým spektrem psychických poruch. Nedílnou součástí léčby jsou mimo jiné i psychosociální rehabilitace a psychoterapie, které probíhají v rámci denního stacionáře.

DSCF5830.jpg (9.21 MB)

Relaxační místnost

Pro hospitalizované pacienty jsou pak v rámci dopoledního a odpoledního programu k dispozici skupinové terapie. Jedná se zejména o pohybové aktivity, nácvik běžných denních aktivit a trénink sociálních dovedností. Cílem terapie v denním stacionáři je vést pacienty k činnosti, udržovat rovnováhu aktivně stráveného času v rámci jejich denního režimu a zachovat jejich schopnost vykonávat běžné aktivity. Jedná se o činnosti, které pacientům s duševním onemocněním pomáhají vypořádat se s náročnými povinnostmi každodenního života, rozvíjet své zájmy a věnovat se seberealizaci formou kreativních činností.

Více v našem Nemocničním zpravodaji https://www.nemcb.cz/denni-stacionar-2/