15. 06. 2023

Představujeme profese, které se starají o pacienty u lůžka

Během hospitalizace se o pacienta stará široký tým lidí s různými odbornostmi a zákonem stanovenými kompetencemi. Některý z členů týmu pacientovi sděluje informace o jeho zdravotnímu stavu, další obsluhuje infúzní pumpu, jiný nalévá čaj, někdo pomáhá s hygienou a další například učí pacienta vstávat z postele.  Abychom vám pomohli se v našem personálu snáze vyznat, představujeme vám jednotlivé profese, se kterými se potkáte na našich odděleních, a jejich předepsané oblečení – takzvané uniformy.

Podle uniformy pracovníka obvykle poznáte jeho profesi, ovšem s několika výjimkami. Na některých odděleních, například Neonatalogickém oddělení a Oddělení kardiochirurgie, hrudní chirurgie a cévní chirurgie, nosí všichni pracovníci stejnou jednobarevnou uniformu. Veškerý personál nemocnice také nosí na oděvu visačku se svým jménem a pracovním zařazením, abyste vždy věděli, kdo se o vás stará.

Představení jednotlivých profesí jsme pro vás zpracovali do přehledné grafiky, kterou naleznete zde