CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni
04. 12. 2015

Českobudějovická nemocnice léčí pacienty s mrtvicí nejnovější metodou

Vloni na jaře změnila Nemocnice České Budějovice, a. s., zásadním způsobem organizaci péče o pacienty s mrtvicí. Za rok a půl se zařadila mezi největší česká centra, která se specializované léčbě mrtvice věnují.

Základním postupem léčby ischemické cévní mozkové příhody je řadu let používaná metoda rozpouštění krevních sraženin, tzv. nitrožilně podávaná trombolýza. Tu lze však využít jen u pacientů, kteří se do nemocnice dostanou do čtyř a půl hodiny od začátku příhody a navíc je účinná zejména u menších krevních sraženin. „Průlomem v léčbě je zavedení tzv. mechanické trombektomie, která dává lékařům u vybraných pacientů k dispozici ještě pár hodin navíc. Je-li pro daného pacienta tato metoda vhodná, ukáže vyšetření počítačovou tomografií (CT). Nástup mechanické trombektomie je skutečně revoluční a díky ní neurointenzivní péče prochází podobnou proměnou, jako před patnácti lety kardiologie a léčba srdečních infarktů,“ konstatoval Michal Šnorek, ředitel Úseku interních oborů Nemocnice České Budějovice, a. s. 

Více v tiskové zprávě zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje