06. 01. 2022

Centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče Nemocnice České Budějovice je držitelem nejvyššího stupně evropské certifikace ESO

Podmínkou získání certifikace ESO (European Stroke Organisation) je splnění mnoha náročných parametrů, k nimž vede několikaletá soustavná týmová práce našeho centra. Česká republika patří spolu se Švýcarskem a Německem k zemím s nejlépe propracovanou strukturou i s nejvyššími nároky na kvalitu péče o CMP (cévní mozková příhoda) v Evropě. Nemocnice České Budějovice patří mezi největší česká centra. Získání evropské certifikace ESO znamená doklad o mimořádné kvalitě péče, které se našim pacientům dostává. Považujeme to za ocenění mimořádného nasazení, dlouhodobého a soustavného úsilí i kvality práce všech zdravotníků, kteří se na chodu centra podílejí, “ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Šance na návrat do běžného života pacientů po cévní mozkové příhodě silně závisí na kvalitě zdravotní péče. Díky dlouholetému úsilí odborných společností a Ministerstvu zdravotnictví je v České republice vytvořena maximálně efektivní síť komplexních a iktových center, která vysoce specializovanou zdravotní péči poskytují. Centralizace péče o určité skupiny pacientů přináší výhody také v podobě zkušeného a vzdělaného personálu i efektivního využívání zdrojů.