CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni
23. 05. 2016

Operaci prostaty umíme na špičkové úrovni

V Č. Budějovicích operují nádory prostaty jako jediní v kraji laparoskopicky

Výrazné zkrácení doby hospitalizace a rekonvalescence, vysoká šetrnost k lidskému organismu a větší přesnost než u klasické operace – takové jsou hlavní výhody laparoskopického odstranění nádoru prostaty. Tento druh miniinvazivní léčby nádoru prostaty pacientům nabízí zatím jako jediná v Jihočeském kraji Nemocnice České Budějovice, a. s.

Na Urologickém oddělní Nemocnice České Budějovice, a. s., byl od roku 2006 laparoskopickou technikou operován nádor prostaty 620 mužům. Největší jihočeské krajské zdravotnické zařízení bylo jedním z prvních v celé České republice, které tímto šetrným způsobem začalo pacienty operovat. Před dvěma lety byla na toto oddělení navíc instalována zcela nová zobrazovací technika v laparoskopii, která podporuje prostorové zobrazení (3D). To umožnilo dále zpřesnit operační postup, který je tak pro pacienta šetrnější, zkracuje čas operace a minimalizuje krevní ztráty. Českobudějovické urologické pracoviště se tak z hlediska techniky dostalo mezi tuzemské špičky.

Více v tiskové zprávě - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje