387 87 11 11
Víc než nemocnice.
21. 02. 2022

Očkovací centrum a odběrové centrum Nemocnice České Budějovice ukončují svůj provoz na výstavišti

Očkovací i odběrové centrum, která na Výstavišti České Budějovice zřídil Jihočeský kraj a provozovala Nemocnice České Budějovice, a.s., splnila své poslání. Poslední zájemci využijí jejich služby v pátek 25. února 2022.

Očkovací centrum (OČKO) na českobudějovickém výstavišti po obnovení svého provozu 18. listopadu 2021 zajišťovalo očkování 12 hodin denně 7 dní v týdnu s denní kapacitou přes 1 500 očkovaných osob. Rekordního počtu očkovaných dosáhli pracovníci OČKA dne 6. prosince 2021, kdy od 7 do 22 hodin aplikovali 1 845 dávek vakcín. V posledních týdnech zájem o očkování významně poklesl. Od konce listopadu 2021 tak zdravotníci českobudějovického OČKA aplikovali celkem 61 tisíc vakcín. Celkový počet vakcinací od začátku ledna 2021 narostl na 260 tisíc a českobudějovické OČKO si upevnilo pozici 5. nejvýkonnějšího očkovacího centra v zemi.

„Na jeho činnosti se kromě pracovníků Nemocnice České Budějovice, a.s. podílela řada dalších osob. Jim všem patří velké poděkování za obětavou službu ve prospěch Jihočechů,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

V březnu 2022 bude ve vybrané dny v provozu pro zájemce objednané přes centrální rezervační systém opět dočasné miniOČKO v ambulancích v přízemí pavilonu I (budova bývalé interny) Nemocnice České Budějovice, a.s., kde budou především dokončeny aplikace druhých dávek u osob očkovaných na výstavišti první dávkou 25. února. Parkování vozidel bude možné za standardních podmínek na hlavním parkovišti nemocnice nebo v areálu nemocnice na místech k tomu určených.

Rovněž vysokokapacitní odběrové centrum v pavilonu T2 českobudějovického výstaviště splnilo zcela účel, za kterým bylo 13. ledna 2022 zprovozněno. V tomto novém odběrovém centru byly prováděny odběry vzorků slin pro následné vyšetření PCR a jeho vysokou kapacitou se Jihočeský kraj připravoval na možný nápor na testování v souvislosti s nakažlivější variantou koronaviru omikron. Odběrové centrum bylo v provozu 6 dní v týdnu a po celou dobu svého provozu nabízelo zájemcům o testování termín na následující den. Za dobu jeho fungování zde bylo provedeno 15 tisíc odběrů, přičemž rekordní byl pátek 28. ledna 2022 s počtem 901 odběrů při šestihodinové provozní době.

„Byli jsme připraveni na dvojnásobný počet odběrů, respektive na dvanáctihodinový režim. Jsme však opravdu rádi, že epidemická situace nakonec takto dramaticky neeskalovala. Poděkování patří všem zaměstnancům českobudějovické nemocnice, ale i pracovníkům Krajského úřadu Jihočeského kraje, Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje či studentům Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické, kteří se na chodu tohoto velkokapacitního odběrového centra podíleli. Díky výborné dopravní dostupnosti a parkovacím kapacitám českobudějovického výstaviště se chod odběrového centra navíc obešel bez jakýchkoliv dopravních komplikací,“ uzavírá hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba.

Od 28. února 2022 najdou objednaní zájemci o PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění odběrové místo Nemocnice České Budějovice opět v zadní části jejího hlavního parkoviště ve dvou červených stavebních buňkách. Obnovený provoz tohoto původního odběrového místa bude zajištěn v rozsahu odpovídajícímu poptávce, respektive platným pravidlům pro testování. Provozní doba bude z počátku ve všední dny od 14 do 18 hodin
a standardně bude aktualizována na webu MZ ČR testovani.uzis.cz, kde je kromě přehledu všech odběrových míst v Českých Budějovicích rovněž odkaz na rezervační systém. Ten je přístupný i z hlavní webové stránky Nemocnice České Budějovice, a.s. www.nemcb.cz.

Navigační mapku naleznete zde.