387 87 11 11
Víc než nemocnice.
29. 06. 2023

Mezinárodní úspěchy českobudějovických neurochirurgů: MUDr. Musilová obdržela cenu za nejlepší prezentaci, MUDr. Nesnídal za spoluautorství na vědecké práci

MUDr. Barbora Musilová a MUDr. Petr Nesnídal z Neurochirurgického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. získali ocenění za výzkumy ve svém oboru.

MUDr. Barbora Musilová obdržela cenu za nejlepší přednášku mladého lékaře na 4. výročním zasedání Mezinárodní neurochirurgické společnosti Madjida Samiiho (MASSIN), které se uskutečnilo ve dnech 25. – 27. května 2023 v Praze. Prezentovala analýzu operovaných pacientů s meningeomem mozku (nezhoubný nádor mozku, který vyrůstá z mozkových obalů) se zaměřením na výskyt otoku mozku kolem nádoru. Kvalitu přednášky ocenil i profesor Samii, který se řadí mezi velikány světové neurochirurgie a na jehož počest je neurochirurgická společnost pojmenována. Spolu s dalšími kolegy podpořil další výzkum MUDr. Musilové.

MUDr. Petr Nesnídal, z téhož oddělení, převzal o týden dříve Zahradníčkovu cenu za nejlepší vědeckou práci publikovanou v časopise Acta chirurgiae orthopaedicae et traumatologiae Čechoslovaca. Tématem práce byla rizika spojená s nejzávažnějšími komplikacemi ve spondylochirurgii vedoucí k neplánovaným revizním operacím páteře. MUDr. Nesnídal převzal tuto cenu za celý spoluautorský kolektiv Kliniky spondylochirurgie FN Motol v rámci XXVI. národního kongresu České společnosti pro ortopedii a traumatologii pohybového ústrojí.  

Jsem velmi rád, že se naši zaměstnanci aktivně zapojují do výzkumu. Svými pracemi oceněnými na mezinárodním poli pozvedávají úroveň nejen svého oboru, ale i celé českobudějovické nemocnice,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

vlevo MUDr. Nesnídal,NCHO, vpravo prim. MUDr. Musil, ORO.png (573 KB)