387 87 11 11
Víc než nemocnice.
04. 08. 2017

Zdravotní klauni pokřtili nové číslo časopisu Humorin

Veselý křest aktuálního čísla časopisu Humorin, který vydává nezisková organizace Zdravotní klaun, se uskutečnil v úterý 1. srpna na Dětském oddělení Nemocnice České Budějovice. Společně s klauny publikaci pokřtila jedna z pacientek.

„Nemocnici České Budějovice jsme si pro tuto slavnostní chvíli vybrali z toho důvodu, že to tady máme prostě rádi. Naše vztahy jsou nadstandardní,“ uvádí tisková mluvčí organizace Zdravotní klaun Kateřina Procházková.

Časopis má čtenářům zkrátit dlouhou chvíli ve zdravotnických zařízeních a čekárnách, ale i doma, ať jsou zdraví, či nemocní. Humorin nabízí smysluplné a inspirativní čtení o zdraví, zdravotnictví a radosti ze života. Své si v něm najdou čtenáři všech věkových kategorií včetně dětí, které potěší vložená hra, i milovníků vaření, kterým svůj recept na tu nejlepší svíčkovou prozrazuje známý kuchař Roman Vaněk.

Časopis nabízí bližší vhled do zdravotnických profesí. Nejinak je tomu i v aktuálním čísle, kde se čtenáři dozví i zajímavosti o profesi Zdravotních klaunů, jejichž poslání v rozhovoru přibližuje jeden z nich, Ondřej Klíč. „Obsah je korunován silným příběhem manželů Hladíkových, kteří mají tři vážně nemocné děti a o jedno přišli. Nezlomnost, energie a optimismus rodiny je až neuvěřitelná a každého čtenáře donutí zamyslet se nad opravdovou vahou vlastních problémů a jejich zvládnutelností,“ dodává Kateřina Procházková.

Časopis je zdarma a je distribuován do 71 zařízení po celé republice. Přečíst si ho mohou i lidé v Nemocnici České Budějovice. V elektronické podobě se nachází na adrese www.zdravotniklaun.cz.