25. 04. 2022

Kožní oddělení Nemocnice České Budějovice se dne 25. 5. zapojí do akce EVROPSKÝ DEN MELANOMU

Registrace k bezplatnému vyšetření bude možná od 2.5.2022 přes web www.denmelanomu.cz
Vyšetření bude probíhat v pavilonu O - Kožní oddělení.

Proč je důležitá prevence?

Pigmentové změny na kůži by nikoho neměly nechat v klidu, může z nich vzniknout jeden z nejagresivnějších nádorů – melanom, u něhož velikost již několika milimetrů znamená pokročilé stadium nemoci a menší naději na vyléčení. Vyšetření dermatologem by tak měli podstoupit všichni, u nichž se objeví nové pigmentové útvary na kůži nebo stávající změny mění svůj charakter.