387 87 11 11
Víc než nemocnice.
28. 01. 2021

Nemocnice České Budějovice, a.s. reaguje na Rakouskem zavedenou povinnost testování pendlerů

Hejtman Kuba: Chceme pendlerům usnadnit situaci. Zřídili jsme pro ně proto testovací kapacity v našich nemocnicích

Jihočeský kraj chce usnadnit situaci pendlerům. Ti se nově musejí při cestě do Rakouska povinně testovat na koronavirus. Opatření je platné od pondělka 1. února. Kraj proto pro pendlery zřídil na neděli 31. ledna testovací kapacity ve většině jihočeských nemocnic tak, aby měli už během pondělka k dispozici potvrzení o negativním výsledku antigenního testu. Potvrdil to hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.  

„Chceme jihočeským pendlerům situaci usnadnit alespoň v prvním týdnu usnadnit. Nemáme bohužel v této chvíli kapacity, abychom zřídili testovací místa na hranici. Otevřeme tedy testovací kapacity ve většině jihočeských nemocnic na nedělní odpoledne a podvečer tak, aby se ti, co pojedou v pondělí ráno za prací do Rakouska, mohli nechat otestovat a nemuseli stát ve čtyři ráno na hranici,“ uvedl hejtman Kuba a požádal všechny Jihočechy, aby nedělní termíny ponechali k dispozici právě pendlerům. „Na rakouské straně pak bude řada míst, kde je možno testy provést bezplatně provést,“ dodal hejtman.  

 

Nemocnice České Budějovice, a.s. zajistila termíny pro antigenní testování na neděli 31. ledna v čase 12 - 18 hodin.

 

Dolní Rakousko
Antigenní test nabízí zdarma 120 testovacích stanic, jejich přehled dle jednotlivých okresů s otevírací dobou naleznete zde: https://notrufnoe.com/testung/
Přihlásit se na konkrétní termín je možné zde: https://www.testung.at/anmeldung/
Test mohou absolvovat osoby, které mají v Dolním Rakousku hlavní nebo vedlejší pobyt nebo zde pracují.
Bližší informace: https://notrufnoe.com/massentestung-infos/

Horní Rakousko
Antigenní test zdarma nabízejí testovací stanice, jejichž přehled naleznete zde: https://www.land-oberoesterreich.gv.at/248085.htm
Na konkrétní termín se můžete přihlásit přes webovou stránku: https://ooe.oesterreich-testet.at/#/registration/start
Test mohou absolvovat osoby, které mají v Horním Rakousku hlavní nebo vedlejší pobyt nebo v této spolkové zemi pracují či studují.
Bližší informace: https://www.land-oberoesterreich.gv.at/246667.htm