CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni
24. 03. 2021

Informace k očkování proti onemocnění covid-19 platné k 24. březnu

Do neděle 28. března bude ukončena registrace pedagogů a pedagogických pracovníků a v následujících 2-3 týdnech by měli být postupně podle věku doočkováni. Od středy 24. března je také možnost provedení registrace pro očkování osob s chronickým onemocněním. Tady bych rád všechny upozornil na dvě věci: za prvé i chroničtí pacienti si po registraci musí na svou vakcínu počkat, protože stále spolu s nimi jsou tu i prioritní skupiny seniorů 70+, seniorů 80+, zdravotníků a kritické infrastruktury, zejména policistů a hasičů. A za druhé, jsou případy, kdy si někteří senioři řekli, že jsou zároveň i chronickými pacienty, takže se přehlásí a dostanou se k vakcíně dříve. Tím ale nic nezískají. Věk je stále důležitějším kritériem. I tady platí, že se postupuje podle věku jako u skupiny seniorů 70 a 80+. Chci všechny Jihočechy ujistit, že děláme maximum, abychom je naočkovali, ovšem musíme dodržovat pravidla pro očkování, která jsme si stanovili,“ řekl hejtman Martin Kuba a jednání Krizového štábu uzavřel s konstatováním, že naše očkovací centra jsou kapacitně připravena, ale chybí vakcíny.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace