22. 11. 2021

Nemocnice České Budějovice navyšuje kapacitu pro nemocné s covid-19

Nemocnice České Budějovice je se 182 hospitalizovanými pacienty s covid-19 aktuálně nejzatíženější nemocnicí v České republice.

Od středy 24. listopadu odkládá Nemocnice České Budějovice, a.s. veškeré hospitalizace, plánované do 12. prosince 2021, u kterých je to medicínsky bezpečné a bez výrazného vlivu na zdravotní stav pacientů. Rovněž bude zastaveno objednávání nových pacientů k těmto procedurám.

O odložení konkrétních typů výkonů rozhodne vždy primář oddělení. Pacienty, kterých se to týká, vyrozumí zdravotnický personál telefonicky, SMS či emailem, stejně jako v předchozích vlnách. Po obnovení plného provozu pacienty objednáme na nový termín. Prosíme osoby, kterým byl výkon zrušen, aby nás v případě zhoršení zdravotního stavu kontaktovali. Opatření se netýká léčby akutních onemocnění a onemocnění, jejichž odklad by mohl vést k poškození zdraví pacientů (zejména onkologická operativa, kardiochirurgická operativa). U pacientů, kteří jsou již k uvedeným procedurám přijati k hospitalizaci, se naplánovaný výkon provede. Podobně jako v předchozích vlnách se jedná o zhruba 50% omezení péče,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.