29. 11. 2023

Pohotovostní příplatek během noční pohotovosti v lékárně Nemocnice České Budějovice

S platností od 1. prosince bude stejně jako v dalších nemocničních lékárnách v České republice účtován v lékárně Nemocnice České Budějovice, a.s. nevratný pohotovostní příplatek, a to ve výši 90 Kč vč. DPH

• za výdej volně prodejných léčivých přípravků
  • volně prodejných zdravotnických prostředků
  • a prodej doplňkového sortimentu Nemocniční lékárny

v rámci expedičního případu bez lékařského předpisu, a to v době noční pohotovostní služby v době noční pohotovostní služby (tj. od 18:00 hod. do 7:00 hod. ve všední dny, do 9:00 hod. v sobotu, neděli a ve státní svátek).

Příklady možných situací

➢  Pokud pacient během noční pohotovosti přichází vyzvednout léky předepsané na lékařském předpise, pohotovostní příplatek neplatí.

➢  V situaci, kdy si na předpis vyzvedne léky a ještě si koupí volně prodejný přípravek k posílení léčebného účinku svého léku - typicky k vyzvednutým antibiotikům si přikoupí lék na snížení teploty či kapky do nosu - pohotovostní příplatek také platit nebude.

➢  V situaci, kdy do lékárny pacient přichází v době noční pohotovosti pro nákup bez lékařského předpisu, platí pohotovostní příplatek ve výši 90 Kč