387 87 11 11
Víc než nemocnice.

O nás

_DSC4728 (1).jpg (215 KB)Nemocnice České Budějovice, a.s., je moderním zdravotnickým zařízením s dlouhou historií a také s mnoha současnými úspěchy. Jediným akcionářem Nemocnice České Budějovice je Jihočeský kraj. Související informace najdete v obchodním rejstříku

Nemocnice disponuje 1 473 lůžky, čímž patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. Její služby využívají obyvatelé z celého jihočeského regionu. Nemocnice poskytuje základní, specializovanou a vysoce specializovanou péči prakticky ve všech medicínských oborech.

V českobudějovické nemocnici pracuje v průměru tři a půl tisíce zaměstnanců. To z ní činí jednoho z největších zaměstnavatelů v Jihočeském kraji. 

V Nemocnice České Budějovice, a.s., pracuje na všech úrovních zkušený personál, který se řadí mezi špičkové odborníky nejen v České republice. Poskytujeme kvalitní a bezpečnou péči širokého rozsahu. Pacientům zajišťujeme potřebná léčiva, léčebné a ortopedické pomůcky i jiné prostředky zdravotnické techniky. Nemocnice zavádí nejnovější léčebné metody mezi prvními a její vybavení patří k nejmodernějším v Evropě.

Nemocnice České Budějovice, a.s. se podílí i na zajišťování středoškolského i vysokoškolského vzdělávání, na statistickém sběru dat a na mnoha dalších důležitých činnostech.

Diplom_NN_HCI_absolutní_1.jpg (643 KB)Nemocnice České Budějovice, a.s., poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči na velmi vysoké úrovni, o čemž svědčí řada ocenění. V roce 2020, 2021 a 2022 se stala absolutním vítězem v celostátním průzkumu nemocnic pořádané HCI HealthCare Institute. Ocenění si velmi vážíme, jelikož zásluhu za absolutní prvenství připisujeme zejména našim zaměstnancům. Nemocnice České Budějovice, a.s. se dlouhodobě umisťuje na předních místech i v dílčích kategoriích Finanční zdraví a Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců. 

 

Poslání společnosti

Poslání naší Nemocnice České Budějovice spatřujeme v moderním pojetí péče o nemocného, se vším, co k tomu v 21. století patří. Usilujeme o kvalifikovaný, lidský a vstřícný přístup, který respektuje osobnost jednotlivce.

Našim službám se snažíme dávat lidský rozměr. Nechceme být pouhým „servisem pro opravu technických závad". Sympatický je nám naopak postoj významného českého lékaře, prof. MUDr. Josefa Charváta (1897–1984), který vybízel k syntetickému pohledu na nemocného, kdy fyzická onemocnění a vnitřní pocity pacienta nelze oddělovat.

Jste s našimi službami spokojeni?

Vaše postřehy jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou. Budeme rádi, když nám své podněty na zlepšení našich služeb sdělíte. Můžete je poslat na e-mailovou adresu: spokojenost@nemcb.cz

Velice vám děkujeme!