06. 06. 2016

Nemocnice obhájila certifikát kvality

Ve dnech 2. a 3. 6. 2016 provedli auditoři České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o. (dále jen ČSAZ) externí audit kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb, tzv. reakreditaci.

Externí auditoři navštívili provoz zdravotnických oddělení, kde se zaměřovali zejména na naplňování vyhlášky MZ ČR č. 102/2012 Sb., o hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče, rezortních bezpečnostních cílů a hodnotících standardů ČSAZ. Na nezdravotnických pracovištích se zajímali o oblast zajištění služeb, údržby, řízení lidských zdrojů a vzdělávání zaměstnanců. V rámci auditu systému řízení kvality prověřovali systém řízení dokumentů, provádění interních auditů kvality, sledování indikátorů kvality jak na odděleních, tak celonemocničních. Zajímali se o proces vyřizování stížností a metodiku sledování spokojenosti pacientů a zaměstnanců. V rámci auditu byl také prověřován způsob edukace pacientů, management bolesti, dodržování práv pacientů, program podpory zdraví, zlepšování pracovních podmínek zaměstnanců.

Při předávání certifikátu zazněla věta: „Kvalitní a bezpečná péče o pacienty je v Nemocnici České Budějovice, a.s. dlouhodobě prioritní oblastí a laťka je zde nastavena vysoko. Nemocnice České Budějovice, a.s. je moderní nemocnicí 21. století a právem může být považována za „dobrou značku“.

Velké poděkování patří  všem zaměstnancům, kteří se auditu zúčastnili, či se jakkoli podíleli na jeho kladném výsledku.

Pro zvětšení klikněte na obrázek